Необходими вещи при приемане в болница

  • 15 387
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 34
Мерси много ме успокоихте, това ме притесняваше.
А сега и без това не мога да се въртя като спя и по корем, а ми беше любимо.Пъшкам и охкам като мечка и малко ми натежава нощно време, но въпреки всичко ми харесва да сме си така заедно с тях и ме и страх от момента на раждането.
Имам чувството, че преди да забременея не съм била човек, толкова е хубаво усещането.Обаче напоследък не ги усещам да ритат много, особено едното което рита повече като се има предвид че спя върху него понякога, но закратко Wink.Все пак корема ми започва от страни и го притискам дори и малко.
Това е за всички смели мами   bouquet

# 31
  • Мнения: 42
Здравейте, искам да попитам мамите раждали в Токуда какво е нужно за мен и бебето(за приемането и за изписването)? Thinking

# 32
  • Мнения: 34
Раждах в Шейново и двата пъти, вторият път преди по-малко от месец. Всякаква храна можеш да внасяш. Много е практично разделянето на багажа в 2 чанти - едната за родилното с най-най-необходимото.

Ето ми го списъка:

ЗА МЕН И БЕБО ЗА БОЛНИЦАТА

1. ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ – лична карта, обменна карта
2. ДРЕХИ – жилетка, къси чорапи, чехли, хавлиени кърпи – 3 бр. (за лице, за тяло, за коса – тъмни на цвят), тензух за гърдите – 2 бр., ластика, щипка, ластика и четка за коса, бикини /гащи/, сутиен за кърмене, ръкавички за бебо.
3. ХИГИЕННИ ПРИНАДЛЕЖНОСТИ -  четка и паста за зъби, четка за коса, сапун, дамски превръзки, превръзки за родилки, носни кърпички, тоалетна хартия, рол-он, мини шампоан и мини балсам.
4. КЪРМЕНЕ И ХРАНЕНЕ – помпа за кърма, силиконови накрайници, тампони за кърма, крем за зърна, стерилизираща течност, пластмасова купа (за стерилизация), шише, биберон, чаша за вода, вилица, лъжица, чиния.
5. ЛЕКАРСТВА – Бивацин спрей, свещички Профенид, смрадлика, Дуфалак, лецитин.
6. ДРУГИ – вода, телефона, зарядно, слушалките, джобни пари (монети за телевизора), фотоапарата, сешоара, кръглата четка, спиралата за мигли, черния молив, сенки, малко огледалце.
7. За БЕБО СЛЕД РАЖДАНЕТО – памперси за новородени (неотворен пакет) – 3-6 кг. на Pampers 20 бр., мокри кърпички.

ЗА ИЗПИСВАНЕТО
8. За БЕБО - боди с дълго ръкавче, официален тоалет, памучна шапчица, пелена, столчето за кола, възглавничката за столчето, чувалчето за столчето.
9. За МЕН – панталон, блуза, обувки, тънки чорапи.

Багажът да се разпредели в три чанти:
I. За отделението при раждането: личната и обменна карта, чехли, хавлия за тяло, сапун, тоалетна хартия, вода, ластика за коса, обезболяващите свещички, Бивацина, телефон (+ зарядното), превръзки за родилки, силиконовите накрайници, лецитина.
II. В друг сак всичко останало, което може таткото да донесе след раждането: жилетка, къси чорапи, хавлиите за коса и лице, тензух за гърдите (2бр.), щипка и четка за коса, бикини, сутиен за кърмене, четка и паста за зъби, рол-он, мини шампоан, мини балсам, помпата за кърма, тампони за кърма, крем за зърната, стерилизираща течност, пластмасова купа, шише с биба, чаша за вода, чиния, вилица, лъжица, смрадлика, сок, бисквити, слушалките на телефона, фотоапарата, батерии, малко огледалце, сешоара, кръглата четка, спиралата за мигли, черен молив, сенки; памперсите и мокрите кърпички за бебо.
III. И още един с дрехите за изписването.


Каква е тази стерилизилаща течност?Излиза че там нищо нямат и трябва да си нося всичко което е пълен абсурд.
Дуфалак за какво е , смладликата, лецитина?Бивацина не ми е нужен - при секцио и профенида незнам.Столчета за кола нямаме две и ще купим после.Казаха ми да не нося много неща в краен случай ще ми донесат.Мисля че силиконовите накрайници са само за жени с вдлъбнати зърна може да не ми се наложат изобщо,чинии вилици при секцио не ми трябват а шише също там им дават,все пак е болница а не лагер Sad

# 33
  • София
  • Мнения: 6 258
Каква е тази стерилизилаща течност?Излиза че там нищо нямат и трябва да си нося всичко което е пълен абсурд.
Дуфалак за какво е , смладликата, лецитина?Бивацина не ми е нужен - при секцио и профенида незнам.Столчета за кола нямаме две и ще купим после.Казаха ми да не нося много неща в краен случай ще ми донесат.Мисля че силиконовите накрайници са само за жени с вдлъбнати зърна може да не ми се наложат изобщо,чинии вилици при секцио не ми трябват а шише също там им дават,все пак е болница а не лагер Sad
Стерилизащата течност я ползвах да си стерилизирам помпата и шишето, за да давам изцедената кърма на бебо (по-добре, отколкото АМ, което му слагаха в легълцето). Шише си носех, защото техните са с огрооомни дупки.
Дуфалакът е разхлабващо, не ми се наложи този път да пия. Смрадликата е за промивка на шевовете, лецитинът (на мен ми беше мнооого необходим) се пие при запушени и тесни канали (вместо да ти бият окситоцин). Бивацинът е за шевовете, мисля, че и майките със секцио си пръскаха на раната. Профенид са обезболяващи свещички (много помагат след епизиотомия).
Силиконови накрайници наистина може да не се наложи да ползваш, аз съм с плоски зърна и баткото не можа да засуче, но сега бебо си засука и изобщо не ползвах. Чинии и вилици и при секцио ще ти трябват!
За съжаление в нашите болници условията са такива, че си носиш цял сак с багаж. Да не говорим, че през нощта не можех да спя от болки от следродилните контракции и помолих дежурната акушерка да ми даде нещо обезболяващо, а тя сънена ми каза, че нямало при нея и аз да си намеря. Shocked И така първата нощ не спах и си купих на другия ден от аптеката аналгин. (А ако си зле и не можеш да ставаш да отидеш сама до аптеката...?!)

# 34
  • Мнения: 34
разбирам че си с едно дете нали? И как си родила секцио или не?Понеже разликата е голяма.
При две деца и секцио е възможно кърмата да закъснее, дори да не е необходима помпа ако нямам толкова.Затова от списъка горе лекарства няма да взимам, понеже може и да нямам запек например и да не мога да си мия външните шевове или да ги пръскам.Всичко е много индивидуално. Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 6 258
Ами естествено, че е стого индивидуално. Авторката на темата искаше списък и аз постнах моя (за който съм ползвала списъци на други родилки). Идеята е да подбереш което ще ти е нужно, това не е задължителен списък на болницата.

# 36
  • Мнения: 2 498
Много зависи от болницата, в която ще раждаш....
Първият път бях с огромен сак, а за второто раждане носих само дамска чанта и мобилен тел. (беше в частна клиника)....

Общи условия

Активация на акаунт