Много моля да си изясним една голяма заблуда която цари тук

  • 7 332
  • 209
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 18 542
Да започна първо с един цитат взет от темата за даскалите

Не сакам на мен да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле. Е т'ва е твойта работа!

# 166
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да започна първо с един цитат взет от темата за даскалите

Не сакам на мен да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле. Е т'ва е твойта работа!
Е, как? Човека получава триста лева и ще се разболее, ако даскалката Пенка получи повече. Комплексира се човека и идва тук да избива.

# 167
  • Мнения: 677
Последно-Борис е шоп ли?

# 168
  • Мнения: X
Подкрепям тезата на Борис. От самото начало съм против стачката, не само заради това, което е изтъкнал той - но да, не се бях замисляла за София и България. Прав е!  И още едно да - неможе Пена на село да взема 700 лева за 7 деца в клас, а един фармацевт да взема 500. Ако на Пена ще се гледа с уважение, то тогава този който ти дава лекарствата и им знае дозите как да го гледаме? Абе пълна глупост е това. Абсолютни глупаци . Днес в Реално я гледах тази жена...незнам каква беше от някакъв единен стачен комитет, дето разправя, че не им се стачкува ама вече въпрос на чест как ще свърши всичко за тях......Еми кво да си говорим.....срам ги е да погледнат хората в очите вече.....

# 169
  • Мнения: 157
Тъй като нещата не опират само до правописа и структурирането на мисълта, а до характерен начин на мислене, бих казала че нищо няма да помогне Tired
В общи линии това делене на шопи и провинциалисти се подклажда от хора с много сериозни комплекси и само добро образование не върши работа Crossing Arms

 Peace

Мисля, че заплата 600 - 700 лв. за учител не е много. За да се осигурят тези пари обаче, трябва да спрат да се "усвояват" данъците ни от определен кръг от хора /напр. - всяка година министерство Х да си купува n на брой нови автомобили, последна серия/.

# 170
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Моля, кажете ми правилно ли съм разбрала - Борис няма нищо против учителите в София да взимат 700 лв, но в провинцията не може да ги взимат щото еди-кой-си ще се разсърди, че взима по-малко, и че даскалицата  Пена ще е богаташката на селото. Така ли?

# 171
  • Мнения: 18 542
Явно не, ма мислите му шопски  Wink

# 172
  • Мнения: 308
Моля, кажете ми правилно ли съм разбрала - Борис няма нищо против учителите в София да взимат 700 лв, но в провинцията не може да ги взимат щото еди-кой-си ще се разсърди, че взима по-малко, и че даскалицата  Пена ще е богаташката на селото. Така ли?

Правилно си разбрала. Това му е цялата мъка на Борис.

# 173
  • Мнения: 25 712
  И още едно да - неможе Пена на село да взема 700 лева за 7 деца в клас, а един фармацевт да взема 500. Ако на Пена ще се гледа с уважение, то тогава този който ти дава лекарствата и им знае дозите как да го гледаме?

Що така, бе Кати З? Какво повече е една фармацевтка в сравнение с един учител? Проста продавачка, нищо, че стоката са й лекарства.  Mr. Green А дозите ги пише на листовките - редовно ги четат пред мен, щото не знаят какво продават. Пък колко пъти АЗ съм обяснявала кое лекарство за какво е, щото онази отсреща ми говори глупости... Ако ти, Кати З, смяташ меренето на кръвно на махленските бабички за по-ценно от обучението на децата ти, язък ти за дипломата, независимо дали е фармацевтична или каквато и да е друга. ooooh!
Да, знам, че фармацевтът не е проста продавачка, но повечето са такива. Факт. Във всяка област има около 30% добри специалисти, всички останали са плява - хора, случайно попаднали там или с купени по различните начини дипломи. Напоследък и с преписване доста специалисти се навъдиха. Така е и при фармацевтите, и при счетоводителите, и при лекарите, и при учителите... При всички. Клиентите им бързо разбират кой колко струва (за жалост, някои не могат да доживеят до тази информация, но поне близките им...). Това не е предпоставка цялото население в България да живее скотски, защото шепа люде, ограбили всички активи на държавата, трябва да печелят повече.
Вчера и днес пътувах извън града - на всеки 50 м - билборд с реклами. А те струват доста пари, нали? И си мисля, за прескъпи реклами - пари има. За нормални заплати на изкарващите парите - няма. Що така?  newsm78

ПП Не ми отговаряйте, знам и се съгласих - идиот съм и не ги разбирам тези сложни работи!  Peace

# 174
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Моля, кажете ми правилно ли съм разбрала - Борис няма нищо против учителите в София да взимат 700 лв, но в провинцията не може да ги взимат щото еди-кой-си ще се разсърди, че взима по-малко, и че даскалицата  Пена ще е богаташката на селото. Така ли?

Правилно си разбрала. Това му е цялата мъка на Борис.

Горкият  Weary. Каквото и да стане по време на преговорите учителите в София, ще вземат точно толкова, колкото и в провинцията. Не, по-скоро обратното - учителите в провинцията ще вземат точно толкова, колкото и тези в София. Мъката на Борис няма да мине  smile3518

# 175
  • Мнения: 2 759
...Каквото и да стане по време на преговорите учителите в София, ще вземат точно толкова, колкото и в провинцията. Не, по-скоро обратното - учителите в провинцията ще вземат точно толкова, колкото и тези в София...
                 Или пък няма да получат, и едните и другите  Mr. Green.
                 Да, в провинцията стоките са обикновено са по-скъпи, а услугите - по-евтини. Това е положението. Не знам дали е възможно да се изравнят заплатите в цяла България, всички сектори. По-скоро не е. Но ако по някакъв начин е възможно, то ще трябва заплатите в София да паднат, вместо в провинцията да се вдигнат. Така би било най-разумно.

# 176
  • Мнения: 160
Не изчетох темата.

Аз пък ще се радвам ако хора в "провинцията" вземат високи заплати. Ами нека да са живи и здрави. Така ще живнат малките градчета, че сега по големите градове е ужас-пренаселеност, трафик. Хич няма да ми пречи и да се дразня.   

Малко офф ама в цял свят правителствата стимулират по-слабо населените райони а тук изгониха хората към 3 големи града и това е.

# 177
  • Мнения: 6 472
Но ако по някакъв начин е възможно, то ще трябва заплатите в София да паднат, вместо в провинцията да се вдигнат. Така би било най-разумно.

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Е този начин на мислене убива всичко детско в мен Tired Кое точно му е разумното може ли да ми обясниш???? Вместо всички да сме добре и да взимаме нормални заплати, които да ни помагат да оцелеем при вече въведените европейски цени, ти предлагаш всички да си занижим стандарта?!?! Кое точно му е логичното и разумното че не разбрах newsm78  Всъщност съвсем логично е! Подчинява се на правилото  - важното е на Вуте да му е зле, което е много дълбоко залегнало в народопсихологията ни Rolling Eyes
Що не дойде някой да ми плаща жилищния кредит и после пак ще си говорим за цени. Като ще си изравняваме заплатите, може да се пробваме да намалим цените на недвижимите имоти в София и да ги направим като тези в Каспичан Mr. Green Така би било най- разумно Laughing

# 178
  • Мнения: 1 761
Борисе, не искам да съм неучтива или груба.Ама най-голямата заблуда си самия ти.Осъзнай се навреме,млад човек си.Независимо в кой град се намира-лекарят спасява човешки живот.В Силистра и кв."Овча купел"
 (a+b)2=a2 +2ab=b2,(2 да се чете като квадрат, с изключение на 2ав)
формулата на водата e H2O
и "История славянобългарска"е написана от Паисий Хилендарски.
Ако ти, като държавен служител от най-висок ранг не си в състояние да се справиш с държавните субсидии,с които Общината разполага в момента,за да се изплатят учителските заплати след евентуално увеличение,е въпрос на съвсем друга тема.(И с друг тон).

П.С.Много учители от провинцията са изправени пред подобен род абсурдни казуси всеки ден.
Няма как-живеят в една държава заедно с теб.Но не ругаят държавния служител Борис от Ст.Загора.

# 179
  • Мнения: 784
Мен пък ме човърка следния въпрос:
Размахват учителите по стачките едни фишове за заплата за 300 лв.  Обаче не искат да приемат предложението на правителството за заплата 750 лв., защото това не било увеличение със 100%, ами с 40%-50%... newsm78 newsm78 newsm78
(май не можаха да ме научат на математика тези учители)

Общи условия

Активация на акаунт