Много моля да си изясним една голяма заблуда която цари тук

  • 7 330
  • 209
  •   1
Отговори
# 180
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 708
като тръгне някой да иска повече, все ще се намери друг, дето да крещи, че по-малко са си му съвсем достатъчно.




Което още веднъж потвърждава онзи виц-  защо в ада в сектора на българите няма дяволи пазачи - защото когато един българин тръгне да излиза от врящия казан, другите българи сами го дърпат за краката обратно надолу, та затова пазачите са излишни...

# 181
  • Мнения: 1 013
Крайно време беше да се сетим, че да се живее с 200-300 лв. заплата си е мизерия, а тия дето ни плащат ни експлоатират!
 Моето мнение е, че учителите не прекаляват, а политиците се държат...не намирам думи как!!! #2gunfire
Иначе в София наистина заплатите са по-високи (за сметка на по-скъпия живот, но това е една друга тема), но това не е причина учителите да искат труда им да се заплаща подобаващо!

# 182
  • Мнения: X
в тази има има разни ксенофобски идеи
нали сме в ЕС вече, там стандартът е еднакъв, без значение в кое село, град или колиба си - заплатите са съизмерими
всичко останало е ДИСКРИМИНАЦИЯ

а моето мнение - на тези цени мин. заплата трябва да е поне 500лв
от там се формира учителската - 1000лв
инженерска, лекарска - 1500

# 183
  • Мнения: X
700  лева е достойна заплата, но учителския, далеч не е най-достойния труд. Естествено, благодарение на знания сме стигнали всички до някакъв успех в живота си, но просто ми се струва нереално 100% увеличение. А другите, занимаващи се с какво ли не хора, какво да кажем и да искаме? На нас лесно ли ни е на живеем с 200 лева? Има егоизъм в цялата работа. А ако всички се вдигнем на възстание, ще настъпи пълен и трудно обратим хаос. Не ме разбирайте погрешно, аз съм ЗА високите заплати във всички сфери на заетостта, но нека да не е така изведнъж и 100%-тово, за да не се чувстват омаловажени и ощетени всички останали. Нека е поетапно и на всички. Ако може:))) Wink

# 184
  • Мнения: 1 753
Да, и давай София да се приравнява с провинцията, а не провинцията поне малко да си вдигне стандарта, както е в София...

Сега зачекваш една отвратителна тема на разделение София-провинция. Не е етично, нито правилно! Провинцията има своите добри страни, но заплатите не са от тях, докато в София май само заплатите са примамливата част.... Тъпо е!
Ми давай като средната ви заплата е 300 лв. никой да не полечава повече, така ли?

# 185
  • Мнения: 308
Не мисля, че живота в големите градове е по-скъп. По-скъпи са наемите на квартирите, трябват ти пари за транспорт, но за сметка на това изхранването на семейството е много по-евтино (по-евтини са всички хранителни стоки в големите супермаркети), а да не забравяме и за големите намаления на дрехи и обувки, дори доколкото ми е известно и питейната вода е по-евтина. Това го доказва и факта, че много хора от провинцията отиват да си търсят работа в големите градове, намират си такава и оставят да живеят там. Което според мен нямаше да става, ако живота в провинцията беше по-лек и по-евтин.
   Мисълта ми е, че за да има равновесие заплатите трябва да отговарят на свършената работа, независимо къде се извършва тя, което разбира се зависи и от работодателите. Със сигурност знам за много случай, в който даден служител в София получава за по-малко свършена работа заплата примерно 600лв. В провинцията за тройно повече задължения и работа получаваш половината.

# 186
  • Мнения: 330
Преди 2 седмици писах тези неща в темата "Против учителската стачка". Колко е нелепо в по-малките градчета учителите да искат двойни заплати, след като, ако ги получат ще са двойно, даже тройно платени от всичките им съграждани. Като се има предвид, че по закон имат право и на гарантирана 13-та заплата, пари за дрехи, доста по-дълъг отпуск, не мисля, че това е нормално. Тогава всички /с малки изключения/ във форума гракнаха колко съм заблудена /къде е Лулу/ и завистлива. В цял свят има разлика между заплатите на учителите в столицата и провинцията, обаче някой ме упрекна, че животът и на село не бил по-евтин, даже по-скъп, защото в София сме си имали големите хипермаркети. Някой майчета от София ми казаха, че за 300 лева и пръста си не биха помръднали.

# 187
  • Мнения: 330
Ходя често в гр. Кула /Видинско/, там най-платените са служителите в общината /не броя гастарбайтерите и собствениците на частен бизнес/, получават 250 лева чисти. Ако учителите им получават средно 800 /най-възрастните сигурно и повече/ преставям си какво брожение ще стане. Всъщност знам, на тях ще се гледа като на местно богатство. Може да издържат местния смесен магазин или да помагат на бедните деца от училището.

# 188
  • Мнения: 25 712
Ходя често в гр. Кула /Видинско/, там най-платените са служителите в общината /не броя гастарбайтерите и собствениците на частен бизнес/, получават 250 лева чисти. Ако учителите им получават средно 800 /най-възрастните сигурно и повече/ преставям си какво брожение ще стане. Всъщност знам, на тях ще се гледа като на местно богатство. Може да издържат местния смесен магазин или да помагат на бедните деца от училището.

Какъв ти е проблемът? Тъкмо ще отидеш да станеш една учителка в Кула (Видинско) и да подпомогнеш местната икономика.  Peace
Пък служителите в общината да запишат задочно висше педагогическо, та да взимат и те такива огромни заплати!  Hug

# 189
  • Мнения: 330
Да не мислиш, че ще има свободни места за учители, то и сега няма!

# 190
  • Мнения: 524
Аз, доколкото разбрах на тази голяма заплата, като и махнат данък и удръжки ставала около 500 лв., е още ли говорим за голяма заплата?

# 191
  • Мнения: 2 759
...Иначе в София наистина заплатите са по-високи (за сметка на по-скъпия живот, но това е една друга тема)...
                 Не е друга, точно това е темата.

# 192
  • Мнения: 288
Като се има предвид, че по закон имат право и на гарантирана 13-та заплата
Ходя често в гр. Кула /Видинско/, там най-платените са служителите в общината /не броя гастарбайтерите и собствениците на частен бизнес/, получават 250 лева чисти. Ако учителите им получават средно 800 /най-възрастните сигурно и повече/ преставям си какво брожение ще стане
   Дай да изясним друга голяма заблуда в нечии главици. Каква е тази гарантирана 13-та заплата? Ако учителите получават нещо по Коледа, то е трудно да се нарече цяла заплата/даже и половин/, и не е повече, отколкото получават и другите от бюджетната сфера.Ако има възможност.
   И как набързо изчисти паричките на общинарките до 250, а пък на учителите 800 Money, Whistling, как го сметна това?! Сигурно си учила висша математика Laughing Ами заслужаваш си разни определения.

# 193
  • Мнения: 308
Ходя често в гр. Кула /Видинско/, там най-платените са служителите в общината /не броя гастарбайтерите и собствениците на частен бизнес/, получават 250 лева чисти. Ако учителите им получават средно 800 /най-възрастните сигурно и повече/ преставям си какво брожение ще стане. Всъщност знам, на тях ще се гледа като на местно богатство. Може да издържат местния смесен магазин или да помагат на бедните деца от училището.

   Аз пак не мога да разбера, каква връзка има моята и твоята заплата. Трябва ли аз или някои друг да се съобразява с твоята заплата (ако живеем в един град или пък си ми съседка), за да определи моята заплата. И защо -защото съседката щяла да се сърди. Тогава направете предложение, че в град или село Х заплатата на всички, независимо от длъжността им трябва да е 300лв., че туку виж станали и убийства.

# 194
  • Мнения: 18 542
Аз, доколкото разбрах на тази голяма заплата, като и махнат данък и удръжки ставала около 500 лв., е още ли говорим за голяма заплата?
Точно това смятах да напиша. За 750лв бруто заплата говорим, не нето. Да не бъркаме туризма с емиграцията както се казваше в един виц.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт