Много моля да си изясним една голяма заблуда която цари тук

  • 7 329
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 992
Това поредната тема за учителската стачка ли е?
Борисе, теб като те боли толкова за 700 лв на "даскалицата", вземи се махни държавната си работица и стани даскал. Не спряхте да гледате в чуждата паница, бе!

# 46
  • Мнения: 1 072
............... ама не на всички амбицията е четирицифрена заплата. А ние тук си чешем езиците, не си мерим амбициите , нали?

# 47
  • Мнения: 212
Абе, стига сте говорили глупости, бе!!!
Тая заплата стига за джобни за седмица, не зная изобщо за какво говорите?!
Всичко под 3000лв. на месец в София е мизерия.
Хич не ме интересува кой какво си мисли и за какви провинции говорите и за какви администрации.
Не е нагло учителите да искат пари.
Адски тъпо е другите да не искат.
И, Борисе, като чуя за мъж, дето изкарва трицифрена сума пари, изобщо не се вълнувам на какъв пост е.Определено мисля, че трябва не да гледа колко ще вземат "даскалите", а да се преориентира.Справедливост, честно-нечестно.
Не вярвах, че съм способна да се ядосам толкова.
Съвсем явно не си в час. Живееш в някакъв измислен свят ... 3000 лв. на месец в провинцията... дори наркопласьорите не изкарват толкова по малките градчета... явно съвсем сте се самозабравили каква е реалноста в останалата част на България.
Относно намеците за моята заплата - просто приеми че съм некадърен за друго не ставам ... не всички можем да сме като твоя съпруг и да изкарваме по 3000 лв. на месец...

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Е, не че някой "гледа" даскалите да изкарват по-малко, по-скоро това, че ДОНЯКЪДЕ не е справедливо на база например на заплатата на обикновен счетоводител, който работи с цифри, отговаря до голяма степен и работи по 8 часа на ден, а и по повече.

# 49
  • Мнения: 5 577
Започнах да работя в началото на тази година, за пръв път в живота си, без стаж и образование. Трябваха ми пари, и когато започнах първият месец докато се ориентирам какво се случва взех много малко пари.

От там нататък, след като съумях да покажа, че работя добре и подходящо, че ме интересува бизнеса на фирмата (занимава се с много неща) нещата съответно се промениха. Започнах да работя повече като време, и да се занимавам със всички останали дейности, от където парите се увеличиха значително. Запознах се и създадох контакти с много и различни хора, на които почнах в последствие да правя услуги, отнемащи от моето лично време и вадене на очи, срещу заплащане разбира се.  Mr. Green 10 месеца по-късно като тегля чертата установявам, че общо вземам близо три пъти повече от в началото, благодарение на самата мен, което не е много, но се гордея.  Embarassed Хубавото е, че винаги има варианти за още. След още 10 месеца виждам нещата отново в моя полза. Не бих напуснала, защото съумявам хитро да използвам цялото ми свободно време на работа ( а то е доста) за да се занимавам с други неща, докато тече и някаква заплата. Ако беше друг едва ли щеше да съумее да направи нещата така, и щеше да взема макс. 300лв

Не е нагло учителите да искат пари.
Адски тъпо е другите да не искат.

Така е, но трябва първо да се докажеш, не става да отидеш и да кажеш "искам повече пари, че тези не ми стигат". Аз за тези 10 месеца 2 пъти си исках увеличение директно и с цифри, но след като бях показала, че мога да работя повече, съвестно и упорито.  И в провинцията има начини  Laughing

# 50
  • Мнения: 1 992
Е, не че някой "гледа" даскалите да изкарват по-малко, по-скоро това, че ДОНЯКЪДЕ не е справедливо на база например на заплатата на обикновен счетоводител, който работи с цифри, отговаря до голяма степен и работи по 8 часа на ден, а и по повече.
Щото те "даскалите" не отговарят за твоите деца... Децата не са ли по-важни от цифрите?

# 51
  • Мнения: 212
Това поредната тема за учителската стачка ли е?

Не тема за даскалстата стачка. Темата е за това че от заплата в София до заплата в България има разлика от земята до небето ...

# 52
  • Мнения: 1 992
Това поредната тема за учителската стачка ли е?

Не тема за даскалстата стачка. Темата е за това че от заплата в София до заплата в България има разлика от земята до небето ...

Има, да. Ама търсенето определя предлагането.

# 53
  • Мнения: 698
"Нормалните" заплати ще бъдат стимул за хората да си седят на задника извън София.
А не да прииждат непрестанно насам.
Това е моето скромно мнение.
Като направят 800 кинта учителската заплата в...Карлово, например... първа ще се кандидатирам. Един нов начин на живот ща настане и масово завръщане на софиянци по родните им места.

# 54
  • Мнения: 212
Това поредната тема за учителската стачка ли е?

Не тема за даскалстата стачка. Темата е за това че от заплата в София до заплата в България има разлика от земята до небето ...

Има, да. Ама търсенето определя предлагането.
и е нагло даскал в с. Долно Нанагорнище да иска да взима заплата колкото даскала в гр. София. нещата са напълно несъпоставими

# 55
  • Мнения: 1 992
Добре, де, хем се бунтуваш срещу вискоите заплати в София, хем не искаш в провинцията да взимат високи заплати. Къде те сърби по-точно?

# 56
  • Мнения: 212
Като направят 800 кинта учителската заплата в...Карлово, например... първа ще се кандидатирам.  
Е да ама 800 кинта в Карлово сигурно се равняват на 3000 лв. в София

# 57
  • София
  • Мнения: 2 840
Съвсем явно не си в час. Живееш в някакъв измислен свят ... 3000 лв. на месец в провинцията... дори наркопласьорите не изкарват толкова по малките градчета... явно съвсем сте се самозабравили каква е реалноста в останалата част на България.
Относно намеците за моята заплата - просто приеми че съм некадърен за друго не ставам ... не всички можем да сме като твоя съпруг и да изкарваме по 3000 лв. на месец...

Мъжът ми не изкарва пари на месец.Той има годишни приходи.
И не съм казала колко изкарва, казах, че 3000 лв. са джобни пари на месец.Моите.И хич не мисля, че са много, казах, че под тази сума си е гадно да съществува човек.
И не виждам причина повече да се срамувам.
Защото ми писна да се чувствам тъпо от факта, че мисля 700лв. за джоб-пара за по-малко от седмица.
Сори!
КАкво е това пролетарско чувство?
КАква е тая истерия за някакви жалки пари?
700лв.???!!!
Какво ти става, просто не зная???!!!!
Провинция, София.....глупости!!!
700лв - МИЗЕРИЯ!!!
Това са 700лв.Където и да си.Както и да го погледнеш.
Много съжалявам, ако пак ще се налага да се извинявам.
Всички хора се трудят, много от тях получават и по 300лв.Това не значи, че са някакви нещастници.Държавата ни е такава.Ама точно затова, защото като тръгне някой да иска повече, все ще се намери друг, дето да крещи, че по-малко са си му съвсем достатъчно.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Е, не че някой "гледа" даскалите да изкарват по-малко, по-скоро това, че ДОНЯКЪДЕ не е справедливо на база например на заплатата на обикновен счетоводител, който работи с цифри, отговаря до голяма степен и работи по 8 часа на ден, а и по повече.
Щото те "даскалите" не отговарят за твоите деца... Децата не са ли по-важни от цифрите?

Едно е да работиш 4-5 часа на ден и да знаеш лятна, пролетна, коледна, междусрочна, грипна ваканция. Друго е да работиш минимум 8 часа и да ти дадат за годината една седмица.

# 59
  • Мнения: 524
Прав си, но в София всичко е в пъти по-скъпо от провинцията. Ние живеем в голям град и трябва да ти кажа, че 1000 лв. на месец са едно нищо. За селата обаче си прав, децата там не получават качествено образование и когато отидат да учат в град, това си личи.

Общи условия

Активация на акаунт