Детска градина - жк. Дружба

  • 89 151
  • 395
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 4 393
Здравейте,
Преди доста годинки учих в тази детска градина.Бих могла да кажа,че "ранното ми детство" премина чудесно там и в момента понякога ми липсва.Директорката е страхотна,освен това обучават децата на плуване,и то наистина добре,също така се изучава начална форма на английски,което повярвайте ми доста помага,поради простата причина,че детето получава някакви начални знания и начален старт за първи клас и по-нататъчните класове.Друго с което мога да похваля градината са и допълнителните "часове" на които може да се ходи и да се измайсторяват разлини глинени съдове и такива неща.Има наистина гадни учители,от които човек може да се оплаче,но аз попаднах на едни от най-добрите(поне за мен,защото говоря със тогавашното си детско съзнание).Става въпросът за тогавашната госпожица,но вече госпожа Задравкова и госпожа Георгиева.Учеха ни на наистина много неща.Освен това,в последните групи(а може и да е било в последната четвърта група)ни учеха как да събираме и изваждаме,което наистина е от голяма помощ.Също така представленията които се изпълняват пред родителите стават наистина хубави.Много хубави песнички учихме,които няма да забравя.В залата където се изнасят тези представления имаше телевизор където групите се събираха и се гледаха различни филмчета.Канеха се артисти от рода на куолна от МакДоналтс и т.н.Освен това се правят хубавички коледни представления.Учителките(обикновенно) се преобличат като дядо Колена.Дори на мен една година,след като бях завършила ми се наложи да играя Снежанка и наистина мога само да хваля тази градина.Всички деца могат да бъдат доволни от нея,стига да попаднете на правилните учители.Надявам се да съм помогнала поне малко с тия дълги слова,просто исках да ви споделя детските си впечатления от нея...


Сега, ако споделиш и коя е детската градина, цена няма да имаш  Joy

# 166
  • Мнения: 95
Коя ясла е добра 77 ОДЗ 'Ханс Кристиан Андерсен' или 85 ОДЗ 'Звездичка "?

# 167
  • Мнения: 3
ЗДРАВЕЙТЕ, МОМИЧЕТА!
НЯКОЙ ОТ ВАС ЗНАЕ ЛИ НЕЩО ЗА НОВАТА ДЕТСКА ГРАДИНА В БУСМАНЦИ, КОЯТО ЩЕ ОТВОРИ СЪВСЕМ СКОРО...АЗ Я ВИДЯХ И СЪМ ВЪЗХИТЕНА ОТ БАЗАТА, НО ОЩЕ НЕ Е ОТВОРЕНА И НИЩО НЕ ЗНАМ.....МОЛЯ, АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО, ДА МИ ПИШЕ, ЗАОЩТО ДЕТЕТО МИ Е ЧАКАЩО НАВСЯКЪДЕ И МОЖЕ ПЪК ТАМ ДА ИН СЕ УСМИХНЕ КЪСМЕТА.....

# 168
  • Мнения: 4 393
ЗДРАВЕЙТЕ, МОМИЧЕТА!
НЯКОЙ ОТ ВАС ЗНАЕ ЛИ НЕЩО ЗА НОВАТА ДЕТСКА ГРАДИНА В БУСМАНЦИ, КОЯТО ЩЕ ОТВОРИ СЪВСЕМ СКОРО...АЗ Я ВИДЯХ И СЪМ ВЪЗХИТЕНА ОТ БАЗАТА, НО ОЩЕ НЕ Е ОТВОРЕНА И НИЩО НЕ ЗНАМ.....МОЛЯ, АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО, ДА МИ ПИШЕ, ЗАОЩТО ДЕТЕТО МИ Е ЧАКАЩО НАВСЯКЪДЕ И МОЖЕ ПЪК ТАМ ДА ИН СЕ УСМИХНЕ КЪСМЕТА.....


Кой набор е детето ти? Ако е 2006 или 2005, ще ти се усмихне късметът. Погледни тук:
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=14&k=236

# 169
  • Мнения: 3
БЛАГОДАРЯ!
ВЕЧЕ ВИДЯХ, 2006 Е, НО НЕЩО НЕ МОЖАХ ДА ВЛЯЗА В СИСТЕМАТА, ПАК ЩЕ ОПИТАМ СЛЕД 10-НА МИНУТКИ....ХОДИХ ДА Я ВИДЯ - БАЗАТА Е СТРАХОТНА, СЕГА Я ОБЗАВЕЖДАТ С ЕДНИ КУКЛЕНСКИ ЦВЕТНИ МЕБЕЛИ ЗА МЪНИЧЕТАТА - КРАСОТА!  СЛАГАТ ПРЕДПАЗНИ НАСТИЛКИ НА ПЛОЩАДКИТЕ, И ЩЕ Е ПРИКАЗКА, АКО ПОПАДНЕМ ТАМ...ДАНО ИМАМЕ КЪСМЕТ - ЩЕ МЕ УСТРОИ ИДЕАЛНО, УДОБНО И БЛИЗО МИ Е - НА 8 МИНУТИ ПЪТ С АВТОБУСА И 5-6  МИНУТИ С КОЛАТА ( АЗ СЪМ В ДРУЖБА 2)...СТИСКАЙТЕ ПАЛЦИ!!!!   
УСПЕХ И НА ВАС!!!

# 170
  • Мнения: 11
Здравейте мами, нова съм в Дружба 2, с бебче на 3 месеца и батко на почти 6 год Simple Smile
Виждам че има много мами с колички, ще се радвам да се запознаем и аз да разхождам мъника с вас  Peace
А иначе имам въпрос за 77 и 85 ОДЗ - и  двете ли имат басейн, който в момента се ползва? Или само са имали някога (поне така четох из стари темички)? И изобщо мнения за двете градини, както и за ясленските групи? Може и на лични, ще съм благодарна  Hug

# 171
  • София
  • Мнения: 5 658
77 ОДЗ има басейн, но не се ползва в момента, въпреки че го ремонтираха и приведоха във вид, годен за експлоатация, защото нямат бюджет да назначат персонал, поддържащ самия басейн, както и треньор за децата.
От условията и атмосферата там съм много доволна, и второто ми дете е там в момента, директорката е много свястна и разбрана жена, която умее да си следи приоритетите, без това да е за сметка на родители и деца. Не съм чувала за своеволия и скандали вече трета година.

# 172
  • Sofia
  • Мнения: 4 561
 И аз се интересувам от двете ОДЗ-та в Дружба 2- "Звездичка" и "Андерсен". Надявам се на още мнения. Ще мина и говоря с директорките преди да изберем, разбира се. Надявам се да мога да хвърля един поглед и на помещенията на яслата. newsm78

# 173
  • София
  • Мнения: 12 568
И аз се интересувам от двете ОДЗ-та в Дружба 2- "Звездичка" и "Андерсен". Надявам се на още мнения. Ще мина и говоря с директорките преди да изберем, разбира се. Надявам се да мога да хвърля един поглед и на помещенията на яслата. newsm78

 Joy Ох, извинявай, ама наистина ме разсмя.
Искрено ти пожелавам да имаш възможност да избираш градина при настоящата ситуация с местата в София.

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 4 561
Сигурно нямаше да пиша, ако нямахме избор. Имаме 11 точки. ТАка че не виждам защо  да не избера?

# 175
  • Мнения: 4 393
Присъединявам се към мнението на nana77. Особено като гледам от лентичката, че ще чакате за яслена група, там местата са най-малко. Освен, ако разбира се, не сте с повече от стандартните 8 т. Тогава, сигурно ще имаш възможност да избираш.

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 4 561
В едната приемат 4 деца по общ ред, в другата 8, и в двете можем да влезем, също така ни стигат и за третото желание. Ще помоля, дами, по темата, по темата Simple Smile

# 177
  • Мнения: 4 393
Не мога да ти кажа за басейните, двете ми племеннички бяха в 77-мо, и тогава имаше басейн, който те двете ползваха за кратко, поради честите разболявания, които следваха. Но, от всичко друго сестра ми и зет ми бяха изключително доволни. За 85 ОДЗ - нямам отзиви (от Дружба - 1 съм). Принципно, моето дете тази година ще е първа група и се чудя още дали да кандидатства за преместване в 77 ОДЗ, все още проучвам кои г-жи ще я вземат от есента в нашата детска градина, от която съм изключително доволна, просто е по-стара базата.

# 178
  • Мнения: 989
Може ли мнения за ОДЗ Пеперуда и по-специално яслата.

# 179
  • Мнения: 1 072
Синът ми е в 77 и подкрепям написаното от Атти Peace
Много съм доволна, макар че басейнът не работи. Педагогическият и непедагогическият персонал са много добри професионалисти, към никого нямам забележки, макар че синът ми е със 100% посещаемост по всички видове сборни групи.
Трябва да имате предвид, обаче, че градината е доста по-малка от Звездичка. Има 1 яслена и 2 или 3 градински (през набор). Така че шансът за приемане е минимален, освен ако не сте с 11 точки, а и тогава не е сигурно Confused Ако сте за градина и планирате да си направите второ дете, да знаете, че приемането му само с предимство на братче/сестриче е доста под въпрос. Тази година ще има неприети, макар че баткото/каката е там Confused

Общи условия

Активация на акаунт