Гости

  • 5 185
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 299
Изчетох темата до тук, естествено доядоха ми се пълнени чушки... наум си изказах моето менение за българите в чужбина (няма да го споделям, то е друга бира  Wink ), но се сетих за една случка, назад във времето, някъде 89-90 г.... вечер, в нас, няма ток...мама пържи кюфтета на газов котлон. Аз си изграя с фосъка от свещите (за малко да задмина мадам Тюсо Laughing), баща ми чете книга на една свещичка... Абе идилия... И изведнъж - някой чука на вратата. Отварям аз (след половин час предвижване по коридорите със свещ, блъскане по мебели и ъгли, омазване с восък) и - о, Боже! - най-омразното ми от приятелите на нашите семейство, цялото - пълен състав - седи на среща. Дошли, че нали нямало ток, да не скучаят Shocked Веднага се настаниха на масата, че и подпитваха кога ще станат кюфтетата.... Майка ми и баща ми обаче така хладно се държаха, че от тогава с въпросното семейство рядко се чувахме... Сетих се за един лаф - Ти вчерашни кюфтета ядеш ли? - Да! - Еми ела утре тогава  Laughing

Иначе закъснели драстично гости или не явили се изобщо не помня... Може би, защото каня само близки приятели, а те такива номера не ми погаждат - нали за това са ми близки  Laughing

П.С. А кюфтета доядоха ли ви си  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 138
Затова, мили мои, аз гости на вечеря не каня. не ми стига работата, двете дечурлига и цялото домакинство, ами ще се дупя цял ден на печката.  Crossing Arms Да не говорим, че по нощите трябва да чистя и мия.
А, не.
Който иска да се наслади на моята компания - навън.
Там ти готвят, мият, чистят, а ти бъбри на воля. Вместо да принасяш цяла вечер.
Дааааа, гостите за вечеря винаги крият такива подводни скали - да се чудиш как да ги изпратиш по рано ,понеже си на работа сутринта ;или пък чистенето по нощите ...Затова вечерна сгляда -  нейде навън Simple Smile

# 47
  • Мнения: 27 524

Сетих се, извинявам се за забележката, не бях права. Извинявай   bouquet

# 48
  • Мнения: 138
Предлагам - щом на толкова много хора ни се доядоха пълнени чушки ,следващия път (когато е сбора на Карайсен) да отидем дружно на гости на arrows_чето и да похапнем пълнени чушки по сбораджийски ...тогава със сигурност няма да останат и няма да има прибрани чушчици в кутийка Simple Smile
Наздраве на всички ЧУШКОлюбци !

# 49
  • Мнения: 2 978
Ние за това се скарахме с нашите приятели.
Все трябваше да се съобразяваме с тях.

Обаждат се и казват:
- "Режи салатата, че идваме." Няма обяд, няма вечер, на тях им скимнало и ай де на гости.
Ама мога ли сега, не мога ли, болна ли съм, друго ли правя, никой не пита.

Да не говорим, че уж идват, а 4км ги минават за 3часа ooooh!..Е....ай сиктир.

# 50
  • Мнения: 2 353
  Аз пък си нямам такива гости, щото ме мързи да правя чушки и те не идват. Много ги глезите, и аз да съм, ще се затичам към кюфтетата, нека ме гледат накриво.

# 51
  • Мнения: 138
  Аз пък си нямам такива гости, щото ме мързи да правя чушки и те не идват. Много ги глезите, и аз да съм, ще се затичам към кюфтетата, нека ме гледат накриво.
То има и едни специални кюфтенца ..дето се наричат КЕФтета ..за спец_гостувания... Simple Smile Да ти е драго да гостуваш като ги АМваш Simple Smile

# 52
  • Мнения: 3 611
Чушките свьршиха. Преди малко омушках последната.
Кой ял... ял.
Който не е, да е  Whistling

Затова, мили мои, аз гости на вечеря не каня. не ми стига работата, двете дечурлига и цялото домакинство, ами ще се дупя цял ден на печката.  Crossing Arms Да не говорим, че по нощите трябва да чистя и мия.


Ни сьм чистила, ни сьм мила.
Оставих това удоволствие на скьпоценния.
Иначе би му било скучно цяла неделя...  Grinning

# 53
  • Мнения: 448
Мъжа ми често пътува и на мен ми е доста скучно сама в нас, затова веднъж бях поканила една двойка приятели на гости.Приготвих мезета, вечеря, сложих масата и аха да стане време да дойдат и звъни телефона.Ми нямало да могат, казват ми го 10мин. преди уговорения час.Е, направо полудях! Twisted EvilОт тогава копувам всичко готово и седи в хладилника, докато не се звънне на вратата.
А последното ни гости беше много спонтанно и импровизирано, на прибиране от кафето събрах тайфата.Гощавах ги с чипсове, солети и бира,  салата и уиски(каква комбинация Mr. Green) ама това имаше в нас.Изкарахме си страхотно Grinning

# 54
  • Мнения: 677
Много обичам гости. Мога да пия до обяд на другия ден. Но само с тези, с които аз искам, няма начин някой да се самопокани в нас. Освен че гледам лошо, имам и твърд изказ.

# 55
  • Мнения: 1 299
От тогава копувам всичко готово и седи в хладилника, докато не се звънне на вратата.
И аз се опитвам така, ама ги изяждам нещата преди да дойдат гостите  Embarassed

# 56
  • Мнения: 160
В студентските години имах една колежка, която имаше квартира в центъра на града.

Милата работеше и учеше и само неделя й беше свободен ден обаче ми се оплака един ден, че всичките приятели я навестяват в неделя кой му се пие кафе, кой иска да ползва тоалетна  Laughing

В чудо се беше видяла.

Аз само веднъж има изненадващо посещение. Една далечна роднина цъфна у нас в 07:30 сутринта ей така пиело й се кафе щото сега оставила детето на ясла и нямала какво да прави  newsm78  Ние с мъжа ми клепаме още по пижами. После й казах в прав текст че това не  е подходящо време за посещения и предпочитам да се обади преди да се отбие.

# 57
  • Мнения: 3 576
Имахме подобна случка - ще идват познати през уикенда, да ни канят за кумове.
Аз по принцип не ги харесвах, но щом с мъжа ми са близки - съгласих се.

Съответно подготвям се с голямо пазаруване, цял ден чистя, приготвям какви ли не неща - нали трябва да се представя добре като за бъдеща кума.
Чакаме, чакаме - не идват.  Close
Звъни мъжа ми и ги пита какво става.
Ми неуспели, защото гаджето му (бъдещата му съпруга) излязла с приятели.  #2gunfire
Аз бясна, крещя и казвам, че на тия няма да ставам кума.

След няколко дни звънят и се молят, да дойдат другия уикенд, много искали точно ние да сме им кумове.
Аз бях много против, но накрая мъжа ми ме нави, момичето било бременно, да не отказваме така, незнам си какво...
И така, на следващия уикенд същото упражнение - пазаруване, чистене, готвене, не мога да се излагам дори и пред неприятни хора.
Пак закъсняват, не идват, мъжа ми пак им звъни да пита какво става, защото разбира се те няма да се сетят да се обадят и какво - нямало да идват, защото момичето не можело да пътува с рейс до Банкя, а колата му е развалена.
Дори му предложи мъжа ми да отиде да ги вземе, да си погостуват и той после да ги върне!!  newsm78
Е няма такава наглост!!!  #Cussing out #2gunfire

С кеф им отказахме, после оная неговата звъня да реве ама как така нямат кумове няколко седмици преди сватбата....
Радвам се, че не се сродихме с такива хора, в последствие разбрахме, че за кум са си викнали съседа от долния етаж  Joy

# 58
  • Мнения: 4 435
Имахме подобна случка - ще идват познати през уикенда, да ни канят за кумове.
Аз по принцип не ги харесвах, но щом с мъжа ми са близки - съгласих се.

Съответно подготвям се с голямо пазаруване, цял ден чистя, приготвям какви ли не неща - нали трябва да се представя добре като за бъдеща кума.
Чакаме, чакаме - не идват.  Close
Звъни мъжа ми и ги пита какво става.
Ми неуспели, защото гаджето му (бъдещата му съпруга) излязла с приятели.  #2gunfire
Аз бясна, крещя и казвам, че на тия няма да ставам кума.

След няколко дни звънят и се молят, да дойдат другия уикенд, много искали точно ние да сме им кумове.
Аз бях много против, но накрая мъжа ми ме нави, момичето било бременно, да не отказваме така, незнам си какво...
И така, на следващия уикенд същото упражнение - пазаруване, чистене, готвене, не мога да се излагам дори и пред неприятни хора.
Пак закъсняват, не идват, мъжа ми пак им звъни да пита какво става, защото разбира се те няма да се сетят да се обадят и какво - нямало да идват, защото момичето не можело да пътува с рейс до Банкя, а колата му е развалена.
Дори му предложи мъжа ми да отиде да ги вземе, да си погостуват и той после да ги върне!!  newsm78
Е няма такава наглост!!!  #Cussing out #2gunfire

С кеф им отказахме, после оная неговата звъня да реве ама как така нямат кумове няколко седмици преди сватбата....
Радвам се, че не се сродихме с такива хора, в последствие разбрахме, че за кум са си викнали съседа от долния етаж  Joy



Ти ме уби.Какви са тия хора бе?И с цялото си нахалство продължават да упорстват да им кумувате.Смятай какви са щом накрая за накарали съседа. hahaha Joy

# 59
  • Мнения: 6 164
Ау, че хубава тема. А аз си мислех, че е гадно да ти се изтърсят с цветя и бонбони, докато влачиш чехли по пижама, ама да се натъкмиш и да не дойдат е по-кофти определено...

Общи условия

Активация на акаунт