развод или?!?

  • 5 000
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
... но няма да ги изолираш напълно, те все пак са баба и дядо и ще искат да виждат детето...
Първо обясняваш как след развода няма да може да ги изолира и ще продължат проблемите.

... тогава ги отрежи от всякъде...
После обясняваш как без развод ще ги отреже отвсякъде и всичко ще бъде наред.

Противоречие ли виждам?

Не, нищо не виждаш. Едното няма нищо общо с другото. Чети и мисли Peace
Идеята е, че неможе да им забрани да виждат детето така или иначе. Това имам предвид под "изолира". А под това да ги "отреже от всякъде", имам предвид да им наложи своите правила. За да искаш някой да те уважава, неможе да мълчиш и да си траеш докато те тъпчат. Трябва да ги научи, че е дойстойна за уважение. След като не става с хубаво - ще стане с лошо. То не е лошо де, а е по-скоро "каквото повикало-такова се обадило". Начини има, и само времето ще покаже дали нещата вървят в правилната посока, но за сега това е нейния вариант. Според мен.

# 46
  • Мнения: 1 233

[/quote]
 За да искаш някой да те уважава, неможе да мълчиш и да си траеш докато те тъпчат. Трябва да ги научи, че е дойстойна за уважение.
[/quote]

Не съм мълчала, далеч не е така. Просто се опитах по цивилизован и културен начин да обясня нещата. Това не означава, че съм мълчала, означава,че просто не съм слязла на нивото им. Няма и да го направя никога. Ако синът им също не го проумее - няма място в моя дом.
За това дали имат право да виждат дъщеря ми - има законови механизми и лостове, с които мога да ги отрежа, не дай си Боже да стигаме до там.

# 47
  • Мнения: 13
Аз чета, ама май точно там ми е проблема. Че се опитвам да проумея какво си написала, вместо просто да проникна в мислите ти и да разбера какво точно искаш да кажеш.
Думата "изолира" няма нищо общо с това изречение:
...неможе да им забрани да виждат детето така или иначе...
Както и "отреже от всякъде" не означава да наложиш правила.
Ако искаш да те разбират, изразявай се ясно!

# 48
  • Мнения: 750
Не мога се изкажа..щото мразя такива чаршафи! Crazy
Пишете по сбито де хора! Rolling Eyes
Не можете ли...аз туй докато го прочета ще остарея! Mr. Green

# 49
  • Мнения: 984
Не ти се иска да се развеждаш ми се струва повече заради децата отколкото заради някакви други причини. Обаче разбери: вси по-лошо ще става ако нещата продължат така.
Ънноун Лейди мисля много точно е подредила стъпките при условие, че вземеш решение за сега да не се развеждаш. Струва ми се, че бих постъпила по същия начин.
Решението е твое! Успех! Hug

# 50
  • Мнения: 698
Мъжът ти не си е на мястото. Би могла да действаш умно и постепенно да отдалечаваш, изобличаваш и игнорираш роднините му, стига да имаш достатъчно силна мотивация. Т.е. да го обичаш. Мъжа ти. Прецени си. Ситуацията не е непреодолима - лошото е, че безхарактерността, която той демонстрира по отношение на родителите си, може да се окаже просто негова същност. Помисли готова ли си да живееш с това.  Peace

# 51
Миличка, ще ти бъде доста трудно след един развод. По добре тропни и вземи сериозно нещата в свои ръце -  крайно време е мъжът ти да разбере че сега ти и детето сте неговото семейство...
Сега ще ти разкажа една история: На времето нашите ми взеха апартамент до тях. На 300 метра.
След като се оженихме започнаха да се самопоканват - и дори на на мен, техния син ми бе досадно - представи си че искахме да правим в неделя сутрин секс, но в 9 се звъни на вратата...
Жена ми взе нещата  в свои ръце, натисна ме, ( а и аз сам се натиснах), купихме си място на другия край на София. Сега живеем в китна къщичка, която построихме с изтегления от нас заем и се радваме на двете си деца. А родителите ми са винаги добре дошли, защото това се случва рядко... Леко полеко се дистанцираха и сега само ни помагат без да се месят излишно...А апартамента е даден под наем, който изплаща месечните ни вноски...
Еми това е моята история... дано съм бил полезен...

# 52
  • Мнения: 1 233
Благодаря на всички още веднъж за отговорите. Помогнахте ми много.

# 53
  • Мнения: 393
  Сега малко и аз,от другата страна...При мен голяма роля за развода изигра екс-свекито.Тя беше катализатора,но  както и други хора са казали,те са си баба и дядо и си поддържат контакти с Малчо Close от които детето  допълнително се затормозява с глупостите,които му дрънкат за мен и моето семейство.
  Значи ,аз на моят БНД бях даже склонна,може би и да простя и да дам n-ти шанс,ама говедото се обърна и каза:''За кво ми е жена?Да ме пере?-имам си пералня.Да ми оправя леглото?-че що ми е ,вечер пак да го оправям.Да ми готви?-Имам си майка!''
  МАРШ!и до там,след цитираното,което мама му беше казала,аз занемях...Нямаше как да продължа с него,просто казах''Иди си легни с майка ти тогава'' и си тръгнах.
  Та после развода и определеният режим на свиждане и до ден днешен ми пилят нервите,а лошото е,че забелязвам нещо друго-както са казали старите хора-КРЪВТА ВОДА НЕ СТАВА.И гледайки детето си ден след ден,осъзнавам това.Дано при теб поне тази екстра липспа!

# 54
  • Мнения: 16
Като за начало потърси квартира по далеч от тях, така ще им е трудно да идват често при вас като не се виждате няма с какво да се дразните. После посещенията при тях на детето, щом имат желане да го гледат и то няма нищо против нека мъжът ти им го води в почивните дни, тъкмо ще имаш време за себе си и за мъжа си. Не отдавай толкова голямо значение на думи просто ограничи твойте контакти с тях. Ако се разведеш няма да ти бъде по лесно, пък и заради родителите му не си заслужава, те няма да се променят заради теб на тези години и надали го правят само за да те дразнят, просто те така разбират нещата.
Желая ви щастие и хубав нов дом!

Общи условия

Активация на акаунт