Термин, съвпадащ с рождената дата на майката

  • 3 946
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 069
Понякога и в суверията има по нещо вярно...
Аз съм чувала, че когато има близки които са се родили на една и съща дата, се вари яйце с двоен жълтък / все още се намират/ и единия жълтък се изяжда от единия, 2-я от другия роден на същата дата.

# 61
  • София
  • Мнения: 44 229
ами то доста малко хора си раждат на термина....та може и да не ти се случи...а какво не му е хубаво, че не разбрех...освен, че така казвали суеверията...айде стига глупости... Stop

Понякога и в суверията има по нещо вярно...
Аз съм чувала, че когато има близки които са се родили на една и съща дата, се вари яйце с двоен жълтък / все още се намират/ и единия жълтък се изяжда от единия, 2-я от другия роден на същата дата.

демек, новороденото бебе трябва да изеде един жълтък за добре дошло ли????

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
Понякога и в суверията има по нещо вярно...
Аз съм чувала, че когато има близки които са се родили на една и съща дата, се вари яйце с двоен жълтък / все още се намират/ и единия жълтък се изяжда от единия, 2-я от другия роден на същата дата.
демек, новороденото бебе трябва да изеде един жълтък за добре дошло ли????

 Crazy  Shocked

# 63
  • Мнения: 3 069
ами то доста малко хора си раждат на термина....та може и да не ти се случи...а какво не му е хубаво, че не разбрех...освен, че така казвали суеверията...айде стига глупости... Stop

Понякога и в суверията има по нещо вярно...
Аз съм чувала, че когато има близки които са се родили на една и съща дата, се вари яйце с двоен жълтък / все още се намират/ и единия жълтък се изяжда от единия, 2-я от другия роден на същата дата.

демек, новороденото бебе трябва да изеде един жълтък за добре дошло ли????

Разбира се, че не трябва новородено бебе да яде жълтък.
Прави се когато е в подходяща възраст.
В нашето семейство майка ми, брат ми, племенницата ми и аз сме родени на 14-ти.Направихме го когато малката беше на 2 години.
Никъде в постинга си не съм писала за новородено!

Хайде да не ми се вкарват думи, които не съм писала.


По тази логика, че всичко е суеверие не трябва да кръщаваме децата, не трябва да се прави погача, прощъпалник или курбан?!?
Сигурна съм, че всички тук са го правили, остава само да попитам защо?
Нали са суеверия /спокойно могат да влезнат в тази категория/.

# 64
  • София
  • Мнения: 44 229
Simple Smile ми аз не съм правила, все пак смятам единствено да го кръстя един ден...
и се извинявам за недоразумението...сега прочетох, че си писала, че се прави на същата дата...което предполага да е поне на годинка   bouquet

# 65
  • Мнения: 3 069
Няма за какво мила Grinning

# 66
  • Мнения: 5 026
Не съм чувала подобно нещо  Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 3 069
Не съм чувала подобно нещо  Crossing Arms

Всяко нещо си има 1-ви път.Сега вече си "чула" Grinning

# 68
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 hahaha

# 69
  • Мнения: 1 045
Понякога и в суверията има по нещо вярно...
Аз съм чувала, че когато има близки които са се родили на една и съща дата, се вари яйце с двоен жълтък / все още се намират/ и единия жълтък се изяжда от единия, 2-я от другия роден на същата дата.

Добре де вкъщи всички без мен са родени на 20 ... Да търся с троен жълтък ли  Crazy

# 70
  • София
  • Мнения: 44 229
а не става ли въпрос когато  е роден на същата дата - число и месец....а не само числоото да се повтаря????

# 71
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
а не става ли въпрос когато  е роден на същата дата - число и месец....
Peace

# 72
  • Мнения: 306
Чувала съм да правят някакви простотии, когато става въпрос за летален случай при хора, родени на една и съща дата или в един и същи месец, ама и за раждане...
то пък бива, ама чак пък толкова суеверия трябва да се побъркаме...все ще няправим някоя грешна крачка newsm62

# 73
  • Мнения: 3 069
Понякога и в суверията има по нещо вярно...
Аз съм чувала, че когато има близки които са се родили на една и съща дата, се вари яйце с двоен жълтък / все още се намират/ и единия жълтък се изяжда от единия, 2-я от другия роден на същата дата.

Добре де вкъщи всички без мен са родени на 20 ... Да търся с троен жълтък ли  Crazy

Ние бяхме четирма родени на една и съща дата и се взеха 2 яйца с двоен жълтък.
Вие ако искате търсете и с петорен!Виждам, че се изопачават нещата а пък иронията е излишна в случая.

а не става ли въпрос когато  е роден на същата дата - число и месец....а не само числоото да се повтаря????

В случая говоря за една и съща дата!

Пак за суеверията...защо повечето майки връзват червен конец на ръката на бебето?Аз не съм го правила но и не казвам че е глупаво и т.н.
Трябва да се уважават мненията на всички а пък можем винаги да научим нещо  ново.Човек се учи докато е жив!



а не става ли въпрос когато  е роден на същата дата - число и месец....а не само числоото да се повтаря????
[/quote]

# 74
Дръвчето е много красива инициатива! Моят син се роди на рождената дата на кумата ми, а пък тя роди на моя рожден ден! Идеята да садим дръвчета заедно много ми допада!
А относно суеверието съм чувала само, че евентуално кармата на родените в един ден е възможно да е еднаква! Това не смятам да е лошо!

Общи условия

Активация на акаунт