Термин, съвпадащ с рождената дата на майката

  • 3 932
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 242
С баща ми сме на една дата. Когато попаднем на яйце с двоен жълтък или на двоен плод /най-често сините сливи са такива/, си ги разделяме. Чувала съм и за дръвчето - садили сме двамата. Дъщеря ми можеше да е на една дата с мъжа ми, но понеже бях със секцио, избрахме следващия ден /не за друго, а за да празнуваме повече Рожденни Дни Grinning/. Не мисля, че има някакво значение.

# 76
  • Мнения: 1 045
Понякога и в суверията има по нещо вярно...
Аз съм чувала, че когато има близки които са се родили на една и съща дата, се вари яйце с двоен жълтък / все още се намират/ и единия жълтък се изяжда от единия, 2-я от другия роден на същата дата.

Добре де вкъщи всички без мен са родени на 20 ... Да търся с троен жълтък ли  Crazy

Ние бяхме четирма родени на една и съща дата и се взеха 2 яйца с двоен жълтък.
Вие ако искате търсете и с петорен!Виждам, че се изопачават нещата а пък иронията е излишна
Ей я по-спокойно  Naughty Къде точно ми видя иронията не разбрах ... Стана ми интересно и попитах ама ти явно си прекалено изнервена да обясниш нормално  ooooh!


А относно суеверието съм чувала само, че евентуално кармата на родените в един ден е възможно да е еднаква! Това не смятам да е лошо!
Аз пък знам че е хубаво да се посади дърво защото родените на една дата си вземали един на друг късмета или нещо подобно  Crazy

# 77
  • Мнения: 3 376
Мама,аз и сина ми сме родени в един и същи месец,а разликата между мен и майка ми е 2 дни.Харесва ми идеята да засадим дръвче,обаче ще изчакаме,за да порасне и малкия и да го включим и него Peace
Ааа,и севекъра е в нашия месец,но може да го пропуснем Crazy

# 78
  • Мнения: 2 439
Сестрите ми са имали термин, определен на РД на майка ми, но са родени дори в предишния месец.Аз и баща ми сме родени в един месец през една седмица.  Щерката и мъжа ми - също. За пръв път чувам за такива обичаи и ги намирам за излишно пресилени.

# 79
  • Мнения: 3 069
Desika, аз съм спокойна и обяснявам нормално, ама ти явно не разбираш добре прочетеното.
Иронията беше в "тройния жълтък" както се изказа.
Надявам се сега да си ме разбрала, а ако трябва ще ти обяснявам още по-подробно но на лична, за да не се разводнява темата.  bouquet

# 80
  • Мнения: 1 045
Desika, аз съм спокойна и обяснявам нормално, ама ти явно не разбираш добре прочетеното.
Иронията беше в "тройния жълтък" както се изказа.
Надявам се сега да си ме разбрала, а ако трябва ще ти обяснявам още по-подробно но на лична, за да не се разводнява темата.  bouquet
По принцип има и яйца с троен жълтък  Wink Мен повече ми харесва идеята за дръвче и смятам след 2 - 3 години да засадим  Peace

Общи условия

Активация на акаунт