Разликата между класически и "класически" хомеопат или "варненския синдром"

  • 14 061
  • 169
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 866
Албена, мен също ме вълнува този въпрос. Аз засега мога да кажа само, че от наблюденията си съм установила, че е временно. Например вече почти хроничната кашлица на дъщеря ми се е овладявала с 20 дневен прием на разтвор на Сулфур 6Х, но 2 месеца след това кашлицата отново се развихри. Вярно, че междувременно се сложи една много закъсняла ваксина ДТК и аз имам съмнения и в нея, но все пак да отбележа, че цели 6 месеца още трябваха, за да се овладее отново кашлицата. И след 3 месеца пауза (през летния сезон), сега отново сме се върнали в началната точка. А нова ваксина не е имало.

Друг пример - излекувана алергия благодарение на едномесечен прием на хомеопатично. След 1 година алергията е пак налице.

Трети пример - синът ми често прави разстройства,които ми се струва са свързани с никненето на зъбки. Лечението е на същия принцип - няколко пъти на ден, по няколко дни. В крайна сметка разстройството спира - дали от хомеопатията или защото зъбът просто е поникнал - може само да гадаем. Обаче с всеки следващ път разтройството става все по-силно, продължително и изтощително за детето.

Няма да коментирам за все по-често повтарящите се вирусни заболявания и разни ангини на децата ми, защото в този случай нещата са по-сложни - децата са малки, едното посещава детско заведение и е нормално да боледуват често. Но например дъщеря ми вече е лекувана 2 години с хомеопатия като преди това нито е боледувала, нито е приемала друг вид лекарства и въпреки това болестите, както и продължителността на времето за преодоляването въобще не са променили нито честотата, нито продължителността си. Даже смея да твърдя, че се преодоляват все по-трудно. 

Това е моят опит. Силно се надявам, че греша в интерпретацията на наблюденията си, но засега само това мога да констатирам. 

Аз лично от известно време си мисля, че много пъти децата ми и аз сме се оправяли не благодарение на хомеопатията, а въпреки хомеопатията. Ако ме разбираш какво искам да кажа. Пак да повторя, че нямам претенции, че правилно интерпретирам наблюденията си.

# 61
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
malina_m
Цитат
Aleksander, извинявай, че ще поискам доразяснения, но какъв по-точно е изводът ти в този случай - че аз очаквам чудеса, които няма как да станат, или че хомеопатът не е на място? И двете? Или че аз не правя нещо, както трябва.

 Не мога да говоря за конкретния случай, говоря по принцип. А той е че не винаги още с първото хомеопатично л-во става чудото, то ако беше така, хомеопатита щеше отдавна да е официалната медицина.
 Трябва все пак известно търпение, особено що се отнася за хремите, тъй като се предполага, че преди това, те упорито са били потискани с най различни капки за но.
 Колкото се отнася за кашлицата продължаваща 3 седмици, тя би трябвало да бъде положително повлияна от хомеопатичното лечение.
 Все пак да не забравяме, че пролетния щам грип (мутирал) характерен с много упорита и дразнеща ларенгиална кашлица, отново се върти тази есен.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 133
malina_m
Цитат
Aleksander, извинявай, че ще поискам доразяснения, но какъв по-точно е изводът ти в този случай - че аз очаквам чудеса, които няма как да станат, или че хомеопатът не е на място? И двете? Или че аз не правя нещо, както трябва.

 Не мога да говоря за конкретния случай, говоря по принцип. А той е че не винаги още с първото хомеопатично л-во става чудото, то ако беше така, хомеопатита щеше отдавна да е официалната медицина.

Това го разбирам и приемам. Може би всеки поставя някакви свои граници на допустимост на опитите. А грешното лекарство може и да вреди, нали? Особено ако всеки път се минава през 1-2 грешни лекарства?

Цитат
Трябва все пак известно търпение, особено що се отнася за хремите, тъй като се предполага, че преди това, те упорито са били потискани с най различни капки за нос.

Явно и това може да е фактор. В нашия случай капки за нос не съм слагала досега с изкл. на Коларгол веднъж преди 3 години и половина, които не подействаха и без това.

Цитат
Колкото се отнася за кашлицата продължаваща 3 седмици, тя би трябвало да бъде положително повлияна от хомеопатичното лечение.
 Все пак да не забравяме, че пролетния щам грип (мутирал) характерен с много упорита и дразнеща ларенгиална кашлица, отново се върти тази есен.

Колко време, според теб, може да се счита за нормално да продължи този тип кашлица, без доп. лечение? И ако мине от самосебе си, какво може да е развитието - по-силен организъм или нещо, което може да се повтори скоро? Или зависи от организма на човека?

lala, извинявай, че ползвам темата ти с мои въпроси, надявам се и за други родители да са полезни.

# 63
  • Мнения: 1 866
Искам да коментирам и казаното от Светла, защото именно този въпрос за квалификацията на въпросните лекари ме смущава най-много. Проверила съм лекарят. Със сигурност е посещавал лекции на много известни класически хомеопати, има дългогодишен опит, обучавал се е много. Имам една приятлека, която посещава една много известна хомеопатичка в София от която е страшно доволна, но която със сигурност не използва тези методи, които споменах по-напред. Има и много други пациенти в този форум, които могат да го потвърдят. Та аз помолих приятелката ми да попита тази лекарка какво й е мнението за въпросния варненски хомеопат. Казала й, че той бил на "светлинни години " от другите, сиреч много добър. За другия хомеопат, който споменавам във втория си постинг също съм чувала, че ходи редовно в Индия, за да се обучава.

Точно това ме гневи най-много. Версията на Александър е най-невинната. Ако беше така, може би нямаше да пусна даже тази тема. Никога не ми е минавало през ума да пускам теми за педиатърката ми например, която открито си казва, че е посещавала курс на Боарон и си лекува по неговите методи. Тя никога не ме е заблуждавала по този въпрос и ме подкрепя в решението ми да отида при по-опитен специалист. Докато тези хомеопати са се обучавали така както трябва, но въпреки това са решили да лекуват по свой си начин. Това е най-шокиращото. И това всъщност ме изкара извън релси, когато един ден проумях, че всъщност някой е търгувал със здравето на децата ми знаейки много добре какви последствия може да има това.

# 64
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
malina_m
Цитат
Това го разбирам и приемам. Може би всеки поставя някакви свои граници на допустимост на опитите. А грешното лекарство може и да вреди, нали? Особено ако всеки път се минава през 1-2 грешни лекарства?

 Не, не би навредило но би объркало имунната система.

 И за да не превръщаме темата в чат, в заключение тези въпроси си ги задайте на избрания от Вас хомеопат, все пак аз не съм му говорител нито адвокат.

А за всички приятели на хомеопатията, които проявяват искрен интерес, Април 2008 започва нов 2 годишен курс по хомеопатия към Хомеопатичното Общество. http://www.bghomeopathy.org/bg/news_bg.php

# 65
  • Мнения: 3 506
Само допълнение в същия ред на мисли....И все пак ако приемането на ЕДНО лекарство с малка потенция ( напр. 15 СН), няколко пъти дневно в продължение на 3-4 дни все пак подейства и разреши проблема, това временно ли е? И може ли да кажем, че сме овладели острото състояние например или сме го подтиснали и да очакваме съвсем скоро да се проявят пак същите или други симпотоми, в резултат именно на това "лечение" ???? Ето такива въпроси и мен ме мъчат...И въобще и ниските потенции ли се дават еднократно или с тях работят само "боаронци" ???

Аз бях ровила в нета по този въпрос и на местата, където четох, абсолютно навсякъде пишеше, че когато се работи с ниска потенция, дозата се повтаря няколко пъти. Колкото по-висока е потенцията, толкова по-дълго време трябва да се чака преди да се повтори (ако е необходимо повтаряне, примерно 200С - около 10 дни, 1М - около месец и т.н.). Разбира се, това бяха популярни сайтове, не научни трудове, но за мен звучаха абсолютно логично.

# 66
  • Мнения: 164
В крайна сметка  от прочетеното до тук успях да разбера лично за себе си, че не знам какво да правя.И тъй като от скоро ходя на хомеопат мисля наистина да го питам както спомена Александър за тези въпроси. Ако получа адекватни отговори добре. Но дали ще усетя ако хомеопата пред мен шикалкави и не ми казва нещата както са. Това ме притеснява. Явно ще трябва лично всяка майка да изучи хомеопатията да стане тя самата един класически хомеопат, както е станала междувременно и педиатър и да вземе сама да си лекува детето.Май това ни остава. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 26
Omega Водораслите на са хомеопатичен, а "пирамидален " продукт.
 


Aleksander, в какъв смисъл казваш, че продуктите на Аква сорс са "пирамидален" продукт?  Че не са хомеопатичен продукт е ясно, но защо точно "пирамидален"?

# 68
  • Мнения: 4 414

Aleksander, в какъв смисъл казваш, че продуктите на Аква сорс са "пирамидален" продукт?  Че не са хомеопатичен продукт е ясно, но защо точно "пирамидален"?

в смисъл, че се разпространяват чрез ММЛ - Мултилевъл маркетинг. те и доматите са "пирамидален" продукт - от производителя до магазина доста нива минават. сега да не ги ядем ли?! качеството и действието им няма нищо общо с начина на разпространени - който иска ползва, който иска не!
нямам нищо против хомеопатът ми да ми препоръча някакви продукти - Аквасорс, Алое Вера или някакви други...това, което е абсолютно неприемливо за мен е да ме притиска да си ги купувам. а ако пък ми заяви, че трябва да си ги купувам от него, директно го сменям. слава богу, такъв случай съм нямала.

# 69
  • Мнения: 26
[
нямам нищо против хомеопатът ми да ми препоръча някакви продукти - Аквасорс, Алое Вера или някакви други...това, което е абсолютно неприемливо за мен е да ме притиска да си ги купувам. а ако пък ми заяви, че трябва да си ги купувам от него, директно го сменям. слава богу, такъв случай съм нямала.

А  мен при се получи тачно така и то хомеопат, за който тук във форума пише само хубави неща. Трябваше да си купя коластрата от нея, за да можела да следи бройката(въпреки, че й казах, че имам приятелка-дистрибутор). Честно казано много се разочаровах от хомеотапията - първо от лекаря-хомеопат, който посетих, и друго като чета за неволите на Lala.

# 70
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
agneshka И при доматите има надценка, но все пак надценката при тях не е 1000 % нали?


 

# 71
  • Мнения: 3 506
Alexander, този аргумент е нелеп. Нито знаем колко е надценката при доматите (междувпрочем според мен е твърде възможно да е 1000% в някои случаи), нито при Аквасорс продуктите. А дори и да знаем, всеки решава дали това, което купува, си заслужава парите, дали може да намери същия продукт по-евтино и т.н.

Ще ми е интересно обаче да отговориш на въпроса на Albena9.

# 72
  • Мнения: 164
Александър, моля ако можеш отговори на Albena 9 ,Maria.St, на мен. И аз очаквам да кажеш кое е правилно. Редно ли е при потенция 30 както е в моя случай да се дава 4 дена всеки ден по 3 пъти,а последващите 2 дни по 2 пъти от конституционалното лекарство. Аз мога само да кажа че бебо се оправи и лично аз съм доволна че този път отървах АБ. Но ....има ли "НО" всъщност или не?

# 73
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Добре , тогава следва може би малко глупавият въпрос , но какво правим всъщност ? Лекувам ли аз децата си или не. Това че на детето ми са изписали едно хомеоп. лек-во което взема 4 или 5 дена 3 пъти на ден не е ли лечение ? И ако не е лечение тогава ?Какво ни остава да минем пак на АБ? ....

Само допълнение в същия ред на мисли....И все пак ако приемането на ЕДНО лекарство с малка потенция ( напр. 15 СН), няколко пъти дневно в продължение на 3-4 дни все пак подейства и разреши проблема, това временно ли е? И може ли да кажем, че сме овладели острото състояние например или сме го подтиснали и да очакваме съвсем скоро да се проявят пак същите или други симпотоми, в резултат именно на това "лечение" ???? Ето такива въпроси и мен ме мъчат...И въобще и ниските потенции ли се дават еднократно или с тях работят само "боаронци" ???
Netka
Цитат
Александър, моля ако можеш отговори на Albena 9 ,Maria.St, на мен. И аз очаквам да кажеш кое е правилно.
Не, не е редно, при положение че няма обратна връзка, проследяване на действието на л-вото, а е само плод на механично повторение, с "идеята" може би за химическо насищане на организма!?...  ooooh!
 В случая не е ясно, без да бъде видяно, дали наистина става въпрос за остро състояние или за обостряне на хронично състояние.
 Във втория случай, повторението на л-вото ще доведе до силно влошаване!
 Но и при първия случай - остро състояние, простото механично повторение на л-вото е лишено от смисъл, освен ако не се проследява действието му и го повтаряме само тогава, когато действието му започне да отслабва.
  Кога и при какви обстоятелства ще повторим хомеопатичното л-во, независимо от потенцията му, съвсем не е "проста работа" а е плод на задълбочено познание на материята, и е обяснено блестящо от бащата на хомеопатията Ханеман.
 И тъй като тук е форум а не училище по хомеопатия или семинар, който проявява искрен и задълбочен интерес - да заповяда в Хомеопатично Общество, където Април 2008 започва нов 2-годишен курс:    Hug http://www.bghomeopathy.org/bg/homeopathy_bg.php
 

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 14:34 от Aleksander

# 74
  • Мнения: 1 866
Колкото повече си мисля по темата, толкова повече се приближавам до извода, че може би искаме от Александър малко повече отколкото е възможно той да ни даде. Хомеопатията е сложна материя и със сигурност е трудно да се отговори еднозначно на много от въпросите ни, особено по Интернет и без пряк поглед върху всеки случай. На лични получих няколко котрааргумента по някои въпроси, но естествено на мен, лаикът, ми е трудно да разбера всъщност къде точно се намира истината. Освен ако не започна да изучавам в дълбочина хомеопатията и в крайна сметка да стана и аз един хомеопат. Което аз нямам намерение естествено да правя.

Съжалявам, ако тази тема стане причина някой да се откаже от хомеопатията. Не бих искала също да обърквам хората. Тези които са доволни от хомеопатите си ще си останат при тях каквото и да кажем тук. Други които имат съмнения може би ще се откажат или просто ще изчакат малко, за да си направят те сами изводи за лечението, което им се прилага.

Аз за себе си мога да кажа, че не бих се върнала повече при въпросния хомеопат колкото и добра репутация да има той. Главната причина затова е не какви предписания дава, а това, че на него просто не може да се разчита и освен това ми омръзна да търпя отношението му към пациентите му. При предния хомеопат също ще се въздържа да пробвам отново, защото у мен вече се е загнездило съмнението относно прилаганите методи, а това изключително много пречи на доверието и мисля, че не бих могла да се лекувам с хомеопатия, ако непрекъснато нещо ме чопли отвътре. Освен това се уморих физически и емоционално от безкрайните посещения и безкрайните дози хомеопатия и хр. добавки, които трябваше да давам на децата си по N пъти на ден - 4 пъти на ден по 2 гранулки като всеки път трябва да внимаваш поне 15 минути преди и след приема да не се яде и пие нищо, после 2-3 ампули от една хранителна добавка, ама да се вземе по възможност сутрин, и още 3-4 ампули от друга хранителна добавка, която се чудиш в какво да смесиш и как да я дадеш, така че хем детето да не я откаже, хем да погълне цялото количество. Това с дни наред и като спреш за няколко дни, децата пак са болни и всичко започва отначало. И всичко това умножено по 2 (добре че имам само 2 деца, а не повече, защото иначе трябваше да наема специално човек, който да се занимава само с това). Ако това е хомеопатията, значи може би тя не е за мен. 

Миналата седмица попаднах на друг хомеопат, който е много различен. Всъщност той просто няма нищо общо с това, което съм виждала досега. Отделя повече време на пациента, задава много въпроси, дава еднократна доза, не ме вика по 100 пъти в кабинета си (всъщност имах само по едно посещение за всяко от децата си), насърчава ме да поддържаме връзка по телефона, не споменава нищо за Аква Сорс, обяснява на пациента, проявява търпение, ако нещо не е ясно (например като го питах няколко пъти да ми обясни дали наистина САМО веднъж трябва да дам лекарството, защото както се досещате, аз имам други навици). Резултатът беше, че с няколко гранулки и то не с висока потенция подобри състоянието и на двете ми деца за броени часове. А малкият ми син мисля, че не е бил никога толкова зле колкото беше като го заведох при този лекар. Няма търчане от единия край на града до другия по 3 пъти на седмица с 2 малки деца, няма стрес, няма изнервяне. Всичко каквото става след приема на лекарството се обсъжда спокойно по телефона и нещата едно по едно си идват на мястото. Аз не чакам чудеса от хомеопатията или от хомеопатите. Знам, че разрешаването на някои от проблемите ни ще отнемат повечко време, но все пак не ми се иска посещенията ми при хомеопата ми да бъдат със същата честота като тези при близката бакалия и цялото ми ежедневие и живот да бъдат организирани около безбройните приеми на лекарства.

Надявам се да съм била поне малко полезна с тази тема, с която исках да си сварим часовниците и се надявам също да не съм обидила лично никой от четящите тук.

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 11:55 от lala

Общи условия

Активация на акаунт