Неудобствата на кърменето,ама честно!

  • 4 570
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 784
Ех,да бях пуснала и една анкетка,щеше да се окаже,че  агитката на алкохолиците е най-голяма,а след нея на сънчо-мрънчовците(познават се из улиците по големите сенки под очите).Колкото да мамите-квачки-всички явно сме от тях Laughing

# 76
  • Мнения: 4 629
И на мен ми се пийва нещичко по силно от бира. Аз от време на време поне по 1 биричка си пийвам.
Друго неудобство е, че не мога да планирам нищо на което бебето де не е с мен, защото го кърмя на поискване
И много ми се спи вечер...........
Май с това се изчерпват неудобствата, ама все си мисля, че преимуществата надделяват  Grinning Та нали за това не съм се отказала Wink

# 77
  • Мнения: 1 547
smile3533

Хаха, голям майтап пада тука!
На мен ми харесва, много ми харесва да кърмя
Е, в началото не беше точно така и бях много учудена, че всъщност още от болницата кърменето не е на особена почит
Поизмъчихме се докато се научим, но сега всичко е съвсем добре
Пък не е ли гот да ти се ухили една предоволна физиономия?
Аз си умирам от кеф!

А иначе липси - зелена Sobieski с тоник или със сок зелена ябълка
по малко, ма често....Но ние, от шопията, като пием, пушим, а не мисля да ги научавам отново...
А, и друго - фенка съм на кърменето където заваря, ама ни гледат като паднали от Марс, даже онзи ден в парка една пенсия вика "глей ги тия - като циганите цокат навън". Не че ми пука, ама...всички са настроени по този начин.

И абсолютна липса на либидо, то къв секс с тия лохии  smile3514

И продължаваме напред!

# 78
  • Мнения: 350
Цитат на: miaou
Цитат на: PoliaSp
По темата:
-излизанията вечер
-почивка само двамата с мъжа
-алкохол чат пат
-непробуден сън цял нощ...
Всъщност идилия ще ми е ако отидем с таткото някъде на почивка за няколко дни сами и всяка вечер да си излизаме и хапваме и пийваме и после други работи и накрая да си спим до сутринта непробудно без някой да се провиква от малкото легло...


оооох, по-точно не мога да го кажа...ей това ми е мечтата...
И ДА СЕ НАСПЯАААААА
Всичко друго ми е ОК и не смятам да спирам да кърмя скоро Grinning[/quote

Все едно аз съм го писала!

# 79
  • Мнения: 5 228
Хайде и аз да се присъединя към аллллкохолиците - от време на време ми се пийва нещо по-сериозно, ама само биричка си позволявам. Нещото, което ми тежи е, че не мога да изляза за повече от 2-3 часа по никакъв начин, защото моето човече не признава никакви шишета и  въобще неща, различни от цици, и винаги се прибирам на бегом вкъщи. А за отслабването да не говорим, че ми е болна тема в момента.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 632
Цитат на: Collibri
Аз ще ти правя компания и с водката, и с  джина... от година и половина направо си мечтая да се натаралянкам!  Mr. Green ... първо бременност, сега кърмене... ограничения, ограничения....

И ми се ядат вредни неща...какво ли не избягвам заради кърмата... вече ми се живее вредно чак... вай въй въй Laughing


И аз така Grinning Мечтая си за едно голямо парче шоколадова торта с лешници мммммммм
Всъщност много съм си мислила за момента,когато ще спра да кърмя и мисля,че много,много ще ми липсва. Та всичко неприятно в момента си го изтрайвам.......засега Grinning

# 81
  • Мнения: 3 161
Никога не съм си отказвала шоколадова торта с лешници заради кърменето... Виж на бебето не бих дала, ще си я ям сама. Laughing

# 82
  • Варна
  • Мнения: 632
Цитат на: emem
Никога не съм си отказвала шоколадова торта с лешници заради кърменето... Виж на бебето не бих дала, ще си я ям сама. Laughing

И аз бих искала,но когато ям шоколад на бебка й излизат бели пъпчици по нослето,така че ........за сега без тортичка Sad

# 83
  • Мнения: 1 194
Цитат на: emia
Някои може да си кажат,че не съм в ред,но ще ви кажа,кое му е неудобното на кърменето-не можеш да си спретнеш една хубава диетка .Ходя си гладна и дебела.Правя 1 ден на плодове и до вечерта кърмата ми е намаляла.Почна ли да ям на другия ден-се възстановява.Знам,че здравето на беболината е най-важно,но ...понякога се чувствам като в капан,който сама съм си заложила-просто омагьосан кръг.Вече не вярвам,че се отслабва от кърмене-даже точно обратното-аз качих 3 кила.Кажете ми какво да правя,че вече не мота да се гледам в огледалото?  Nerd


Абсолютно си си в ред!Все едно аз съм го писала. Десет месеца стоях на едни килограми, сега като ми се възстанови цикъла уж започнаха малко да спадат, но без помощ от моя страна няма да стане. Не знам какво да те посъветвам, ако знаех, еееех...
Докато кърмим май ще сме си така, после имаме време да гладуваме...

# 84
  • Мнения: 3 161
Цитат на: emia
Някои може да си кажат,че не съм в ред,но ще ви кажа,кое му е неудобното на кърменето-не можеш да си спретнеш една хубава диетка .Ходя си гладна и дебела.Правя 1 ден на плодове и до вечерта кърмата ми е намаляла.Почна ли да ям на другия ден-се възстановява.Знам,че здравето на беболината е най-важно,но ...понякога се чувствам като в капан,който сама съм си заложила-просто омагьосан кръг.Вече не вярвам,че се отслабва от кърмене-даже точно обратното-аз качих 3 кила.Кажете ми какво да правя,че вече не мота да се гледам в огледалото?  Nerd

Почакай да проходи бебето ти и ще си говорим.  Wink
Не мога да твърдя дали се отслабва от самото кърмене, но не е коректно да се сравнява кърмеща, която трябва да се храни пълноценно (не много!) и некърмеща, която може да си позволи всякакви диети.
Все пак и упражненията помагат, ама мързелът пречи!  Laughing  Laughing

# 85
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: emem
Все пак и упражненията помагат, ама мързелът пречи!  Laughing  Laughing

Пречи, и то много  Embarassed
Пък и нали при физически натоварвания се отделят токсини в кърмата, така че има с какво да се оправдаваме  Wink Grinning

# 86
  • Мнения: 8 462
Аз уж въртя колело в къщи,ама преди правех по 20 км,а през последната седмица нещо взе да ме домързява и въртя през ден по 5-6 км.Май трябва да се стягам.Едва ли е вредно.Нашите баби като са работили на полето и са кърмили-какво?Да не са си отровили децата от токсини?!Все пак това не е силова тренировка а просто раздвижване.Все пак по-лесно е да седнеш пред компа отколкото да правиш упражнения. Grinning

# 87
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: emia
Все пак това не е силова тренировка а просто раздвижване.Все пак по-лесно е да седнеш пред компа отколкото да правиш упражнения. Grinning

Права си, но при мен нещата някакси не се получвата само с леко раздвижване без диетка Sad
А за стоенето пред компютъра не си много права, нали си тренираме пръстите по клавиатурата Wink  Laughing

# 88
  • Мнения: 1 517
За мен единственото неудобство на кърменето е невъзможността да се отърва от купищата излишни килограми.... Упражнения правя, ама засега - без резултат. Само за това мечтая - да спра да кърмя и да погладувам здраво една седмица.  Embarassed
Също понякога ми се иска да можех да оставя беба на някой (напр. бабите) за известно време, а аз да отида например на почивка някъде. Ама от друга страна и да не я кърмех, пак трудно бих се решила да им я дам.  Thinking

# 89
  • София
  • Мнения: 2 493
ох и аз май съм в отбора на пияниците...
два пъти така ми се припи джин с тоник, че едва се удържах... #Shocked почуствах се като някоя алкохоличка!  Close
пия винце или биричка от време на време, кафе по принцип не пия.
сега обаче съм на лека диета откъм млечни продукти и яйца и т.н.
но най много няма да ми липсват СТАЧКИТЕ! Тамън мине едната и 2-3 дена суче с кеф и нормлно и се почват после пак едно ревове, дъги и прочеее. вече полудявам  #Silly

Общи условия

Активация на акаунт