Сливен 19 - да подарим детска усмивка

  • 17 489
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 119
Благодаря ти Меги, поправих го!

Дайте предложения за срещата!

Аз предлагам понеделник примерно 17.00 часа в Къщата на приказките!

# 256
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И още нещо щях да те питам, защо настояваш да има телевизор в детската градина? Според мен е само за улеснение на учителките, а децата все са залепени за телевизора - на някой правило ли му е впечатление с какви зачервени очи се прибират децата, дето са гледали телевизия на градината. Аз веднага познавам кога Тошко е висял пред телевизора. Макар че тук не е ежедневие да им го пускат. Но в Сливен.... smile3515 Там го вземах рано - към 4 и нещо до 4 и половина - и все бяха наредени пред телевизора, играчките прибрани, и гледат сапунка, а учителката даже не чува че влиза някой. И тя влязла в телевизора. Отделно дето не са ги извеждали навън - няма топло, няма студено време - вътре и това е. Кой ще облича толкова много деца...

Тук е малко по-различно - гледат детски филмчета (на видео, нямат ДВД), понякога децата си носят от вкъщи касети. Но не е всеки ден, особено сега, когато са предучилищна. И затова ви казвам, че веднага го познавам кога е гледал - вземам го след 5 и половина до към 6 - има достатъчно време да му се зачервят очите. И ги извеждат винаги когато не е мокро, когато няма локви на двора. Оня ден са си играли в снега. Малките по не ги извеждат, ноте още не са свикнали и много трудно се организират. Когато беше топло, и те бяха навън (сравнявам с Тошко в Сливен 1 група - нито един път не ги изведоха през септември и октомври).


Малко дълго стана, ама за да разбереш защо те питам това. Според мен ще си вкарате таралеж в гащите. В къщи гледат достатъчно телевизия (а ние тук още нямаме телевизор и не чувстваме нужда, не че няма да си купим, но не е дошъл ред за него).

# 257
  • Мнения: 119
Предполагам че си права. Мислих и за това , но идеалният вариант го няма. Идеята ми е да е с DVD   за да гледат понякога детски филмчета, да слушат песнички, приказки. Не знам , нямам опит в детските ясли. Това ми е идеята , а как ще е всъщност не знам.

# 258
  • Мнения: 7 430
....не че съм за ТВ, но пък Меги много зависи от учителките Peace
Сутрин съм виждала докато се съберат децата тогава да им пускам детски филмчета (и то 1 или 2 пъти) иначе колкото и пъти да отида да го вземам никога не съм попадала да гледат ТВ.А и в нашата градинка си имат на ДВД една програмка (на английски е оба4е) за обучение за деца от 2 до 4г и е много приятна Wink

Скоро за градинката ще занеса РС и не мисля, че е неудачно Peace

# 259
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Могат да слушат аудио приказки и песнички. Аз съм записвала доста тук  и ги давам в градината, непрекъснато ги слушат. А преди да заспят им четат приказка от книжка, което не може да се сравни с нито един детски филм. Рискувате да използват телевизора за умиряване на децата - те са като хипнотизирани от него. И никога да не им прочетат приказка. А като знам какви са детските филмчета, особено на Дисни - нито една от приказките им няма нищо общо с класическите приказки...

А и децата са много малки за да стоят по толкова време пред телевизора. На моите, дето са по-големи, вече 2 месеца не съм им пускала нищо да гледат; стига им от градината (но при нас е заварено положението, иначе не бих се съгласила да се купува).

И нищо не им пречи на госпожите да си пускат телевизия... децата са малки, не могат да разказват на родителите си.


Аууу, госпожата на Тошко ме помоли за нова приказка (аудио), а пък аз забравих. Вече и на Велина ще трябва да приготвям.


Дидка, имат и компютри в нашата градина, но досега са влизали там само един път на открит урок. Стига да не прекаляват, нека си го имат телевизора. Може би при по-големите не смеят да пускат много филми, защото те разказват вкъщи. Тошко беше в Българка в градината в 1 група - всеки ден бяха строени пред телевизора и вървеше сапунка.

# 260
  • Мнения: 49
Само да ви пожелая "ЛЕКА НОЩ"!

# 261
  • Мнения: 62
Ехоо, здравейте всички! Малко ме беше хванала липсата. Отчет: събота и неделя отривахме сезона на пържолките и винцето, а пък откакто сме се върнали нямаше нет. Преди малко се появи.  Peace
ДИДКЕ, съжалявам че сте болнички - бързичко да се оправяте Hug.
МАМА СЕВИ, мисля си че като за нашите тапишонковци оптималния вариант е касетофонче или DVD, но без телевизор. Допада ми идеята да слушат детски песнички или приказки от време на време.
Аз съм ЗА среща. Надявам се КАТЕТО ЕВРО да поеме инициативата да ни организира.
Приятни сънища на всички мамчета.   bouquet

# 262
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Честит рожден ден, Vanq_B!

Пожелавам ти много здраве, много щастливи мигове и много любов около теб!


                   

# 263
  • Мнения: 76
 
Vanq_B, Честит Рожден Ден и от мен! Бъди здрава, щастлива и много обичана!

# 264
  • Мнения: 372
   Здравейте момичета,


  на патерици всичко най-добро за напред на празнуващи,на боледуващи и т.н......


  Ние също изкарахме вируса и си стоях една седмица в къщи с момчетата,ано никой не се разболява вече  baby_neutral.


  Аз сега съм на вълна- пердета и корнизи.Обиколих няколко магазина ,май всички възможни в Сливен,но нещо не ми грабват окото.А за корнизи ,направо са  Sick.Ако някой знае откъде мога да си намеря нещо качествено и красиво да свирка,само да уточня,че ми трябват за хола и не желая от тези пръчки -дървените или такива дето имитират дърво,но после се белят и стават грозна гледка.

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 09:48 от givka

# 265
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен
За срещата трябва всички да се разберем кога всеки ще може да дойде за да се съберем повечко....аз например в понеделник няма да мога защото съм на Детски рожден ден,но през другите дни от седмицата съм свободна така че нека всяка от нас да каже някой ден и ще измислим дата която да е удобна за всички.
Живе за пердета и корнизи се сещам че имаше в Тернопол на 2 етаж и в Универмага на 2 етаж...но може вече да си ходила там....така че друго засега не се сещам.
Лек ден на всички
А щях да забравя newsm59 на ВАНЯ smile3525
Много щастие и сбъднати мечти.
Ванче къде си? Чакаме почерпката....или вече  newsm68

# 266
  • Мнения: 7 430
Ваня, чесТИт роЖден Ден Hug

Късмет и щастие...  bouquet

Някой знае ли дали утре ще се заверяват купони за млечната кухня newsm78

Живанка, в Стара Загора ще има нещичко...там ще намерим Wink


# 267
  • Мнения: 7 430
Добро утро......тази сутрин закусвам с това но ако някой се чуди дали аз съм го правила.....не, за съжаление Tired

Усмихнат ден  bouquet

# 268
  • Мнения: 62
Добро утро! Мммммммм, надявах се някой да е сервирал кафенце. Взимам си и от тирамисуто. Дидка  Hug  Защо съм толкова лакома - не знам. Затова ще ни нося 75 те оки години наред.  Laughing
Лек ден на цялата банда!

# 269
  • Мнения: 43
Честит рожден ден на Ваня!!!!(със закъснение но от сърце)

Момичета само да кажа здрасти и бягам утре съм на изпит Чувствам се страшно неподготвена Да ми ...... fingerscrossed

Чао весел уикенд на всички.

Някой знае ли какво става със тая кухня???

Общи условия

Активация на акаунт