Въпрос за Астигматизма

  • 8 419
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 433
Хора, защо се стряскате и притеснявате. Астигматизма не е хич нещо страшно. Наистина носи се цял живот, но не с епроменя с годините, както диоптъра. Имаш си го носиш си го. И не е задължително да върви с късогледство или дълекогледство. И представялва най-просто казано проблем с фокусирането. Което води до напрягане на очите и главоболие. Аз също съм с астигматизъм, но нося очилата само докато съм на работа пред компютъра или докато чета.

# 16
  • Мнения: 404

Хора, защо се стряскате и притеснявате. Астигматизма не е хич нещо страшно.


О o_fortuna как да не се стряскам,та нали малката ми е детенце и всичко свързано с нейното здраве живо ме интересува.Пък и докторите ми казаха, че астигматизма и е голям и доста над нормалните стойности, че много хора са с астигматизъм,но с по ниски стойности, които не изискват носенето на очила.На всичкото отгоре дъщеря ми е и с късогледство на едното око -2 , а на другото -1 и докато расте диоптерите ще се покачват или поне така казаха докторите.
Е кажете ми как да не се стряскам и притеснявам?

# 17
  • Мнения: 433
Наистина извинявай, че така се изразих. Всичко ще се оправи, ще видиш. Има вече толкова лечения, а и сега има наистина толкова красиви очила. Аз също ходя с очила през деня, и аз така като ми токриха астегматизма бях точно в пубертета и ми беше голям проблем с очилата. Но пук те те карат да изглеждаш по интелигентен Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт