Пощенски картички от Италия - Част 72

  • 23 800
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 750
Афродита ако ти я издадат слу4айно тайната на рецептата кажи ни я и на нас,4е много ни заинтересува таз твойта торта Heart Eyes Wink
Аз в4ера правих крем карамел и стана страхотен
Приятен ден на  вси4ки  bouquet

# 256
  • Мнения: 3 388
Буонджорноооо  Mr. Green

Как сте мацки? Вчера като излизахме беб с дъждобрана на топло, ама майка му и с шал пак умря от студ, добре че на всеки 5 метра влизаше я някои шоп да се постопли и напазари  Crazy

Олеее, вчера ходихме при моя гинеколог, как му се радва на Самуел не е истина! Побърка се да го мачка и гушка, накрая чак краченцата му целува- много се развълнува накрая дори тозо човек Grinning После се сетих, че трябваше да му занеса нещо, че нали ми следи гравиданцата ... хубаво вино, шампанско може би ... вие давали ли сте и какво?

Някои от шампоанчетата, посочени от Дюнката съм ги ползвала, като този Дюкрей например, и са добри. Има и един Дермон се казва, ако не се лъжа, италиански е, също ми помогна. Ама сега нямам нито един от тях, та и аз взех да се омазнявам бързичко пак  Mr. Green

Тази торта никога не съм я чувала  Rolling Eyes 

Щанда в Лидл постоянно ли го има? Аз един ден се чудех как да обясня на мъжо що е то локум и има ли то почва в неговия шкембак, ама нямаше нужда да се обяснявам много дълго, щото той като го видяя и му беше достатъчно  Sick ахаха  Mr. Green

Аз чакам фиерата на артиджанатото, много ме кефи  Wink Смятам да заведа и брат ми, който ми идва на гости. Запазих часове и за Ченаколото, ако вземат го затворят поне и там да се били, дет' се вика  Mr. Green

Хайде, че ще похапваме  сега Wink

# 257
  • Мнения: 2 617
Сонче, отдавна не се беше появявала  Wink как е Самуеле? A ти?  Hug

Ние също смятаме да дадем нещо на нашия гинеколог, но чакаме да се върне от Щатите, както и на акушерката, която работи в кабинета му. За нея сме взели едно бижу, а за него ще е нещо, свързано с хобито му лов, защото той ходи къде ли не да ловува.

ауу, много сладка тази торта  Crazy давайте насам рецептата. Аз не обичам да готвя, но сладкиши се хващам да правя.  Peace

# 258
  • Мнения: 3 388
Добре сме, Деска  Grinning Тъкмо хапнахме и поиграхме, ще излизаме, но по-късничко, че чакаме видеосесия по Скайп и после да пооправя къщата  Wink

Моят гинеколог не беше на разждането, тъй като не раждах в неговата болница, но ми се искаше нещо да му занеса. Ще го направя скоро, той е точно на центъра на Милано и пак ще го посетим със Сами, тъкмо пак да го намачка сладкия ни доки  Heart Eyes Мислех брат ми да донесе бг скъпо вино, че той ме беше питал за меото паезе  Sunglasses А някакви сувенирчета или не знам какво точно за 2-те момичета акушерките, които бяха просто страхотни! А аз после оттук ще си оформя нещата и ще добавя разни работи.

Вие какви искате и какво ще подарявате за Коледа? Моя мъж искал онова Вии от рекламата в момента. Казах му, че му е много скъп подаръка и сега имам друг мъж, покрай който да се охарчвам  Wink Аз дрехи не искам, докато не вляза във форма, пък и без това всеки ден мога да си купя, яко има нужда от нещо. Парфюми имам поне 5 пълни почти на 100 процента и напоследък не ползвам. Не ми харесва да се гушкаме с беб и да съм напръскана  Rolling Eyes Телефон нов имам от месец, кола също. Нямаме навигаторе сателитаре, ще ни тярбва един пък ще си го менкаме вероятно. Давайте идеи за подаръци  Crazy

Я да ви питам, ако на моята кола сложа този пасс за Швейцария, ще е валиден само до края на декември ли? В смисъл 1 г календарна ли?

Нашата бебека сарда как е? Расте и хубавее, предполагам. Направихте ли паспорта? Ние утре май ще правим снимки за нашия. На Самуел много му се играе напоследък  Grinning Вас какви играчки, занимавки ви забавляват, Деси?

# 259
  • Мнения: 6 167
Аз искам айпод. От тези, които са като пощенска марка малки.
Искам и една глупост.... веролетче, което лети с дистанционно....
Дамиано ще получи обувки Джеокс уайт снейк.  Засега това са идеите.

# 260
  • Мнения: 2 379
Я да ви питам, ако на моята кола сложа този пасс за Швейцария, ще е валиден само до края на декември ли? В смисъл 1 г календарна ли?
Да. От не-знам-си-кой декември ще започнат да продават винетката за 2008.
Междувременно можеш да ползваш второстепенните пътища, които са безплатни.
Платената винетка е само за магистралите. Peace

# 261
  • Мнения: 2 617
 Hug  Идеята за виното, според мен, е много добра, защото е нещо рядко и което му е познато. още повече, че нашите вина са хубави.

При мен акушерката беше една и тя, милата, свърши цялата работа фактически. За нея обаче съм решила да купя нещо от България. Все още не знам какво, трябва да ме грабне, като го видя.

Аз съм в притеснения около пътуването. Взех еднопосочен билет, защото ужасно са увеличили цените, а няма смисъл после да плащам глоба за промяна на датата, при положение, че не знам точно, кога ще пътувам на връщане. Направихме паспорта, стана за по-малко от месец. за всеки случай си направих и апостил на чертификатото за раждане, но не съм решила дали ще я регистрирам в България. Другата седмица трябва да започна да приготвям багажа, че колкото неща ще нося, нямам представа, къде ще ги слагам. Нервно ми е и се моля да мине добре  Praynig

За подаръци изобщо не съм мислила. Искам да сме живи и здрави! Това ми е най-важното!
 Слава Богу, влизам в предишните дрехи. ще нося минимални неща за мен в България (има друг с предимство  Blush). Парфюми и аз нещо поизоставих и на мен не ми е приятно да воня на силни аромати, докато я гушкам.
Това Вии от рекламата нищо не ми говори  newsm78

някой знае ли добър специалист, който да прави екография на анките в София? Искам контролно и там да направя.
Даниела беше споменала за екография на бъбреците. Тя не се ли прави в болницата още?  newsm78
И добър педиатър ще ми трябва там, защото ще я водя на контролни прегледи. Доколкото разбрах, ще трябва да са на частно. За да й запиша педиатър, трябва да я регистрирам.

Сонче,  Елеонора се радва много на Къщичката на апите от Кико, която е над леглото й. Много е сладка, как се смее като се събуди и как се опитва да говори  Laughing Все по-малко спи през деня.

Лени, много харесвам Кристиан Лакроа  Party

# 262
  • Мнения: 764
И аз 6тази торта не съм я 4увала Rolling Eyes
Деска,мерсаж за крем4етата,4увала съм ги,но не съм ги пробвала,ама май е крайно време..... Tired
Аз на гинеколожката нищо не съм и носила,не ни беше позната,плащала съм си всеки преглед,не мисля да нося подаръци аз в този слу4ай Naughty
А за коледните подаръци.... Rolling Eyes то аз всъщност най-много искам Дядо Коледа да ми донесе градинка,ама кой знае кога ще стане.Та може и на фритЮрник да съм доволна.... PeaceПисна ми да пържа в тиган,картофи и тикви4ки....Тук забелязвам,4е не са им големи фенове,но аз пък искам Peace

# 263
  • Мнения: 6 167
Момичета, искам да попитам тези, които имат карта Икеа фемили.
Вече 2 месеца я чакам. Започнах каталози да получавам, а картата я няма. Rolling Eyes

# 264
  • Мнения: 5 475
Бонжур! Hug

Ленка, аз имам Икеа Фемили, но не помня след колко време пристигна.  newsm78
Във всеки случай е необходима само ако купуваш от нещата , които са предложени като оферта с нея. Не ти трябва да я даваш винаги (както е с картите на суперите). Peace
  За коледни подаръци ние сме решили да си направим общ семеен- вероятно ще е телевизор ЛСД.  WinkЗасега избираме. Sunglasses
  Принципно откакто сме женени не правим индивидуални подаръци - или ходим някъде извън страната за някой празник или купуваме нещо по-голямо, необходимо за дома.  Peace
 
   
   Един административен въпрос към Tsugumi , къде ви направиха апостила- в Префеттурата ли?  newsm78

Сонче, щанда с гръцките стоки в Лидл не е постоянен, всеки път на оферти там продават различни неща. Peace
Днес сутринта отидохме да видим и успяхме да вземем последните сърмички, локума и слънчогледовите семки бяха свършили още вчера. Tired

# 265
  • Мнения: 2 617
Гери, да, в Префеттурата. Някакъв ад било там. На едно гише, какви ли не услуги извършвали  Sad

# 266
  • Мнения: 3 388
Нашата карта Икеа Фемили пристигна преди около 2 месеца. Бяхме правили запитване преди близо година  Mr. Green Докато пристигне можеш да даваш кода на картата и така пак ще ползваш сконтите, Лени  Crazy Мъжо  пък сега иска онова новото устройство на Епъл, не се сещам ка се казва обаче ... А такива вертолетчета видяй да продават чинезите около Дуомо, същите ли?

Аз така като ви слушам и като си мисля, ние всичко си имаме, та за Коледа трудна работа с подаръците  Tired Най-добре ще ни дойде нова къща, че нашата много малка  Wink Ако не успеем да купим, май до лятото ще трябва да се изнасяме на квартира, а нашият апартамент да дадем под наем, за да покрием поне на 80% мутуото  Outta Joint

Италинка, ами то и аз така, всеки път по 120 еуро за визита, ама нещо се замислих за някое гифтче  Crazy Прекалено ли съм добра?  Mr. Green

Ани  Hug Мъжо има служебна работа до Лугано, та му казвам да отиде с моята кола, тъкмо да ми сложи пасс, ама ако трябва да купувам после нов, няма смисъл  явно  Thinking Да ти кажа, че след онзи следобед нещо изтрих паметта на телефона и загубих координатите, та ако може да ми ги пуснеш на лични, че ми стана неудобно  Blush

Искам и аз в чужбина поне за 2-3 дни. Ама то кати няма паспорт Самуел, май и до Звиццера дори не може да отидем  Thinking Моите родители прескочиха за 10-ина дни до Йерусалим, много са доволни! Сега ще чакам снимки от хаджиите  Mr. Green

Къде да намеря сухо мляко за домашен течен шоколад?  newsm78

Деси, кога пътувате? Ти от София ли си? Не се шашкай, де, всичко ще е наред  Hug Аз само се притеснявам за целия багаж, как ще се носим натам. Аз сега като излизам, все едно 1 месец ще съм навън- количка, дъждобран, чанти ... цялата кола пълна! Добре че взе по-голяма, че както си мислех за Айго или Ярис нямаше да ми стига мястото съвсем  Laughing

Ние правихме ехо на анките в сряда- ще вземем резултата във вторник. Дали е надеждна?  newsm78 ...

Детенце заспа в мен, а мислех да гладя. Това гладене край няма! Май скоро ще спирам да гладя доста работи, след първото обличане   Crossing Arms



# 267
  • Мнения: 3 388
Гери, как вървят лекциите? Доволна ли е госпожицата?
Онзи ден се сетих за теб. Срещахме се с нашата психоложка Анджела, та говорихме за трудностите да работиш като психолог в Италия  Tired /... и май не само като психолог  Thinking ...  Mr. Green/

# 268
  • Мнения: 2 617
Ох, момичета, чудя ви се с тези градинки и големи къщи, които искате  newsm78 Сигурно аз не съм наред. Тук практиката е да са в къщи на няколко етажа и за мен това е само натоварващо. Сега живеем в една, която е практически на три етажа. По цял ден да слизам и да се качвам по тези стълби, не е работа. А цветята много често ги забравяме да ги полеем, какво остава за градинка  newsm78 Давиде нали строи друга, тя трябва да е дори по-голяма, което за мен е излишно.  ooooh!
Сонче, тук веднага казват резултатите за анките. Проблемът е че първо ходихме на едно място, а след това на друо и резултатите са противоречиви и аз вече не знам, какво значи всичко това. Уж, според най-добрият им специалист няма никакви проблеми, но аз съм се ошашкала. Ще видим окончатлено на визитата при педиатърката другия четвъртък, но искам и в София да мина за всеки случай.
Това за подаръците зависи според отношението на лекаря. Ние, например, само се обадихме на лекарката, която ме следеше през бременността основно, но не бих й занесла никакъв подарък и повече при проблеми няма да ходя при нея.
И моят багаж ще е много (редовно забравям по нещо, като излизаме на разходка), но ще оставя всичко директно за багаж.

# 269
  • Мнения: 324
Мили мами, благодаря!  Hug
Явно и тук детските надбавки не са големи, но мъж ми се задейства да ги получаваме, поне памперсите ще покриваме.  Simple Smile
Аз на лекаря, който ми направи секциото, нищо не съм дала. Исках да му подарим нещо символично, защото преди това пак той ми прави мановра, за да се обърне бебето и изобщо останах много доволна. Но момичето в моята стая каза, че тук няма такава практика, той просто си вършел работата.

Общи условия

Активация на акаунт