Пощенски картички от Италия - Част 72

  • 23 801
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 475
Tsugumi, мерси за инфото, така и предполагах.  Wink Hug

Сонче, добре е студентката. Hug
Има разни междинни изпити. Rolling Eyes
Завечера се обадиха от един кол център, взели й тел. от училището.  Peace
Обаче няма как да работи понеже лекциите са разхвърляни неравномерно, един ден - само сутрин, на другия - след обед, а те търсят някой на фул тайм.
И естествено е тип  работа само  за млади - макс. 25 год.  Mr. Green
За да си по- търпелив докато ти ромпят скатолете... Laughing

Не ви информирам, но принципно почти всяка седмица съм на някое интервю. Confused
Вече така претръпнах , ходя по инерция и изобщо не се притеснявам.  Sunglasses
Не ми мърда по-малко от час разговори и т.нат. ...после се явява някоя ракомандата и никой не се обажда. #Crazy

А в момента е трудно да работиш навсякъде. Twisted Evil
И при мъжа ми са в постоянно напрежение, както казва той - няма вече колегиални отношения, няма спокойствие и задружна работа за постигане на резултати в полза  на фирмата.
 Масово се плюят, гледат кой кого да наклепа пред шефа. Работа, която преди се е вършила добре от един служител, сега се разпределя между трима, които я вършат зле.  #Crazy

# 271
  • Мнения: 750
И аз искам нова къща ,но не можем да намерим такава каквато търсим Crazy.Ве4е с месеци обикаляме по агенциите. но тццц няма
Соня според мен твоя гинеколог ти се радва толкова много на теб и на бебето,защото всеки месец е пе4елил от теб по 120 евро Party Crazy.Сигурно тайни4ко се надява скоро пак да забременееш hahaha hahaha hahaha
СКЕРЦОООО Heart Eyes

# 272
  • Мнения: 6 167
Аз за подаръци мислех е питанката, а то къщи разисквате. Laughing
Аз това вертолетче точно от китайците съм го виждала, да. Crazy


# 273
  • Мнения: 32
здр момичета,   bouquet



дори и за мен не-работещата петък след обяд е хубав защото следват  суб и неделя, когато обикновено виждам мъжа си за по- дълго, измисляме нещо развлекателно и забавно, ама сега в тоз дъжд дори и само да печем кълки на камината с по една чоколата калда в ръка си е хубаво. Flutter



Иначе си платих, ако се сещаше, данъка за смет за годините откакто живея тук (за втори човек в къщата)и ми обясниха че не било автоматично начисляването му (въпреки че на първия етаж в об6тината е анаграфето, а на втория ufficio ragioneria, където смятат данъка- странна история  Rolling Eyes( дано не изникне още някои данък неплатен - като напр. за интензивно дишане на италиански въздух )).



Тази вечр сме на pizza, тестото втасва, а мъжо още от сега по телефона облизва мустаци, в очакване на вечерята. Дано само да не стане като преди две седмици правих лazания ( сдомашно точени кори) и най- накрая като беше готова и цялата къща пълна с вкусни уханя... я пльоснах най- безславно на капака на печката - ...в резултат ядохме набързо 'измислени' спагети, а мъжо имаше изглед сякаш бях отнела най- съкровената му мечта....  chef



Хубава суб и неделя, на мамите, татковците и дечицата. Hug

# 274
  • Мнения: 750
Лени да бе за подаръци иде ре4........е  аз искам от дядо коледа нова къща Crossing Arms Crazy Blush

# 275
  • Мнения: 5 462
И аз искам нова къща ,но не можем да намерим такава каквато търсим Crazy.Ве4е с месеци обикаляме по агенциите. но тццц няма
[
Ник я дай малко инфо как вървят цените на имотите при вас (в районите където сте гледали ) ???За къщи  ..Ако не те затруднявам разбира се ..

# 276
  • Мнения: 6 167
Лени да бе за подаръци иде ре4........е  аз искам от дядо коледа нова къща Crossing Arms Crazy Blush

ти щото слушаш, затова  Laughing

# 277
  • Мнения: 5 475
Markrit , ето тук (един от многото сайтове на агенции за недвижими имоти) слагаш какъв тип имот търсиш, в коя част на Италия и т.нат. и гледаш какво продават.Всичко е на англ.език.

http://www.tecnocasa.it/commerciale/txtsearch/searchi_in.jsp?con … =SitoTecnocasa-EN

Да речем за зоната на Ники , като самостоятелна къща в града има тази оферта
Città di Castello     TOWNHOUSE         ? 395.000         190  м2

Принципно цените продължават да растат. Rolling Eyes
Онзи ден срещнах един от собствениците на агенцията, която продаде стария ни апартамент.
Каза, че сегашното ни жилище вече струва около 300/400 евро повече на квадратен метър, отколкото когато сме го купували. Shocked
  Средна цена за нашата зона била 3250 евро на кв. м. #Crazy
  Не ми е ясно докога ще продължава тази тенденция имайки предвид , че италианците официално се наредиха на последно място по доходи в старите страни членки в ЕС. #Cussing out
  А банките предлагат абсурдните ипотеки за по 50 год.  ooooh!

Момичета, лек уикенд от мен!   bouquet

# 278
  • Мнения: 5 462
Благодаря Астреа !!!!  bouquet Hug

# 279
  • Мнения: 750
Ленка амиииии хи4 не слушам напоследък даже...хванала ме е нервата и ги строявам вси4ки в строй в колона CrazyНо за Коледа ще ми мине,щом ще има подаръци Mr. Green
Маркрит Гери ме е изпреварила и ти е отговорила Peace
Гери ами сигурно,щом дават за нашата къща по 2500 еуро за м2.
Ние обиколихме много къщи,но нито една не ни хареса.Пове4ето бяха с добра квадратура,но  стаите бяха разпределено ужасно ooooh!,без градинка което въобще не ни устроива, а цените са  ooooh! ooooh! ooooh!

# 280
Привет на всички,
от много време си каня да си включа при вас, но все отлагам. След 3 годишно
безкрайно пътуване между Италия и Б-я от няколко месеца сам вече в Италия. Проблем ми е приспособяването тук. В б-я оставих прекрасна работа, приятели, а тук ми е доста странно. Вие след колко време успяхте да привикнете? Имам цялата подкрепа на приятеля ми, но нещо ме гложди. Даже отмених датата на свадбата.  Видях едно момиче от форума vesi-li,
което е от моя регион, аз сам на 15 км от Салерно. 
Много  sud, ужасс
Лека вечер на всички

# 281
  • Мнения: 750
Ех Ниа аз живея пове4е от седем години тук и все още не мога да се приспособя Crazy Crazy Crazy,проблема е там,4е като се прибера и в Бг ми се вижда 4уждо ве4е ooooh!

# 282
  • Мнения: 2 617
Ниа, здравей и добре дошла!
Разбирам те. А Ники ти го е казала още по-точно, при положение, че има по-голяма "практика"  Wink тук от мен. Въпреки че си мислех, че познавам страната, оказа се, че съм нямала представа за много традиции тук и начин на живот. В началото и аз много страдах, липсваше ми какво ли не от България и най-глупавите неща дори, но започвам постепенно да се усещам, че свиквам тук. Ще си ходя скоро за повече време, но си давам сметка, как съм разкъсана и ми се тръгва и не едновременно. Давиде все повтаря, че никога няма да свикна тук. В момента му е ужасно тежко, че ще пътувам, но го приема заради мен. Има хора, които св приспособяват лесно и бързо, при други е по-бавно. Ти сама трябва да си прецениш.
Много е важно, че приятелят ти те подкрепя, той ще ти е опората тук, а и мястото, където живееш е много красиво, аз съм влюбена в тази част на Италия. Къде по-точно до Салерно си?

# 283
  • Мнения: 32
Добро утро на всичкi, доста хладно е вече навън, дори и при нас на юг.  bouquet


Здравей Нiя, къде точно се намираш? За приспособяването...хм...не е никак лесно, момичетата са ти го казали, хубаво е че можеш да разчиташ на мъжа до теб. Не се конzентрирай толкова, върху това, което си оставила ( сега може би дори го идеализираш в съзнанието си), а виz колко нови и интересни неща може да ти предложи културата на Южна Италия. Хората са симпатични и до сега ми е много чудно как напълно непознати на спирката те заговарят и искат да разберат за 5 мин. всичко за теб, отначало им се ядосвах сега са ми интересни. Когато попиташ да те ориентират за нещо на улицата, често изоставят  всичко и надълго и широко ти обясняват. ...Опитай да се запишеш на курс по итал. език, изобщо заангажираи  мислите си ...с нещо градивно, с нещо от тук.  А пътят към България е вечно отворен, можеш да се прибираш когато поискаш, после лека, полека ще усетиш, че можеш да обичаш две държави, и две места....аз когато тръгвам към Бг усещам едно прободване за тук и обратно...не е лесно, не ..но за мен беше една пътека на израстване и помъдряване. Желая ти успех и мн щастие. Hug

# 284
  • Мнения: 6 167
Добър ден  Laughing
Днес регистрирахме сняг, валя почти две минути, колкото да повикам от щастие и да му пожелая да стане метър. Къде ти.

Ния
, добре дошла! Какво красиво име...
Аз съм тук от 2 години и моят опит е като твоя - оставих добра позиция в София, за да се гмурна в неизвестното ( по всички линии, с изключение на мъжа ми). 
Ами според мен човек се адаптира с много мъдрост. Ако можеш, спести си сравненията. Те са почти задължителни първите няколко месеца. Не ги задържай по-дълго, познавам хора, които от години са в чужбина и все нещо не им е наред , все сравняват , все са неудовлетворени и са все в драми и филми. Това ме натъжава. Отваряй си очите повече към печалбите и по-малко към загубите. Особено, ако имаш намерение да правиш тук семейство.  Вярвай в себе си, в избора си, в човека до теб.
Малко патетично звучи, но аз така съм  намерила мира си. Някои момичета знаят за драмите ми от първите месеци - човек преминава през равносметки, но важното е да излезе зареден, а не изтощен от тях.


Толкоз от мен засега. Хубава събота на всички, пожелавам си да вали сняг 4 дни!

Общи условия

Активация на акаунт