Отговори
# 75
  • Мнения: 7 420
  Избелвала съм зъбите си с един гел.Слагах го всяка вечер в едни индивидуално изготвени силиконови ,нещо като,калъфи за  зъби,обличах калъфите и така до сутринта.....В продължение на 1 седмица.
  Зъбите се поизбелиха,обаче ,кариесите,които имах в начален стадий,започнаха да ме болят жестоко.
  После разбрах от друг зъболекар,че такива процедури изобщо не са за препоръчване,защото зъбите се обработват с някаква киселина,които ги прави порести,като гъба,съответно и по-податливи към кариеси,чупливост и т.п.

# 76
  • Мнения: 919
Естелиа - по-спокойно  Peace

Аз пробвах метода с мазане на зъбите с гел, висене на някаква лампа - за съжаление направих само 3 процедури, защото зъбите ми станаха много чувствителни.  Ефект също нямаше Sad

Сега смятам да си поръчам от САЩ тези ленти за избелване  Peace Дано има по-добър резултат

# 77
  • Мнения: 9 991
dezrita, как се казва този продукт от щатите , моля те , и аз съм чувала за него , бих искала да си го поръчам да ми го донесат.

# 78
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 238
аз си ползвам една полираща паста на Пърл дропс за смешните 3.50 лв. има ефект при редовна употреба Peace

# 79
  • Мнения: 70
Момичета, аз много съм се запалила по тези лентички, чувам от няколко места отзиви за тях. Само от щатите ли могат да с поръчат и от кой сайт, освен ибей. Аз разбрах, че били няколко вида, имало такива, които с по-дълготраен ефект за година, а другит мисля, че бяха за по 6 месеца, споделете ако знаете? Hug

# 80
  • Мнения: 147
Против съм!
Каквито и нови методи да има за избелване, моят зъболекар каза, че са вредни.
Попита ме: "Може ли нещо да ти смъква пластове от емайла, защото това е фактическото избелване и да не е вредно?"
Наистина. Мислите ли, че като паднат пластове от емайла Ви, понеже това е начинът за избелване и нищо не вреди на зъбите Ви?
Я пак си помислете! А, я още веднъж се понапънете! Ми, стигнахте до верния отговор! Браво!

newsm62

# 81
  • София
  • Мнения: 708
При избелването пломбите и коронките не се избелват. Не ви ли притеснява контраста, който се получава?

# 82
  • Варна
  • Мнения: 451
От любопитство потърсих инфо във великия google, какво е приложението на натриевия перкарбонат-  вижте това: http://www.google.com/search?sourceid=gmail&q=%D0%BD%D0%B0%D … D0%BD%D0%B0%D1%82
(втория линк, т.е. pdf)

Разбира се в избелващите пасти концентрацията му е различна от този в пдф-а и е безвреден.  Grinning

# 83
  • Мнения: 1 295
Аз съм питала зъболекарката ми, но тя ми каза, че се постига временен резултат. Избелването разрушавал структурата на емайла и след време ти стават с пъти по-жълти и от преди. Sick #Crazy Все пак й вярвам, защото в противен случай би ми взела парите предполагам..

За щастие моите са си бели, но не бих отказала да са още по-бели... ако има доказано безвреден начин, знам ли newsm78

п.п. Ще прочета подробно темата все пак.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 10:56 от doby80

# 84
  • Мнения: 765
 И моят стоматолог е против, практикува го, защото клиентите искат, но с него се познаваме от 10 години, близки приятели сме и ми каза, че избелването е вредно за зъбите, ефект има за кратко, той е "оптичен" ефект, който се постига със свалянето на слой от емайла, каквото и да говорят, а не с избелване по някакъв вътрешен , магичен начин, белотата на зъбите е ген и няма как да ти избелят зъбите, без да увредят емайла. Завинаги при това. Лично аз няма да се подложа на агресивно избелване засега, поне инфото което събирам оттук-оттам ме кара да се въздържа. Правя веднъж годишно домашно избелване с листчета, които се продават в аптеките ( в БГ не съм виждала, но може и да има) , по-щадящо е, доколкото разбрах, взимам такива за един месец, но пак се съмнявам, че емайлът ми ще иде на кино, а той отразява светлината и прави усмивката естествена. Лично мнение е това, не упреквам хората избрали агресивно избелване за часове или седмица, имам такива приятели, не съжаляват, но аз ще се въздържа засега.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 451
Аз съм питала зъболекарката ми, но тя ми каза, че се постига временен резултат. Избелването разрушавал структурата на емайла и след време ти стават с пъти по-жълти и от преди. Sick #Crazy Все пак й вярвам, защото в противен случай би ми взела парите предполагам..

За щастие моите са си бели, но не бих отказала да са още по-бели... ако има доказано безвреден начин, знам ли newsm78

п.п. Ще прочета подробно темата все пак.

Има много изследвания по върпоса с избелването и вредата му. Общо взето вредите са обратими (награпавяване на емайла, микропукнатини, чувствителност, деминерализация). Има съответни мерки за възстановяване на зъбите след избелване - гелове, пасти за зъби с флуор, GC tooth mousse (изключително добър и нов крем за реминерализиране и лечение на цветни петна по зъбите).
Относно по-бързото потъмняване...моите зъби са избелени преди 3 год. (само горните) и все още са по-бели от долните... Peace

# 86
  • Мнения: 846
Попрочетох мненията на момичетата и оставам с впечатление, че доста се страхуват от избелване.

Аз лично си избелих зъбите преди 10 месеца и бях изчела доста информация по въпроса. Говорила съм с двама зъболекари и според тях няма никаква опасност за зъбите. Достатъчно вече е напреднала медицината в тази област. Все пак препоръчаха ми домашно избелване, момичетата са обяснили системата. С лампа е доста по травмиращо за самият зъб, а и нали се сещате че много по хубаво ще се избелите, ако 10 дни се мажете с гела, вместо избелване за 2 часа. Аз не пия и не пуша и зъбите ми са все още много бели. Сега ще водя и приятелят ми. Гаранцията на избелването ми е 5 години. Гелът отваря порите на зъба и се извлича този жълтеникъв цвят. Никога не ме е боляло, разбира се трябва да внимавате гела да не попадне върху венеца иначе той става чуствителен. Относно пломбите, моите всички са бели и въобще не се откорояват. Все пак пломбите ми не са на предните зъби, съмнявам се някой да се завира да ми гледа кътниците  Laughing

# 87
  • Мнения: 1 295
Не знаех, че зъба има пори newsm78

# 88
  • Мнения: 279
Попрочетох мненията на момичетата и оставам с впечатление, че доста се страхуват от избелване.

Аз лично си избелих зъбите преди 10 месеца и бях изчела доста информация по въпроса. Говорила съм с двама зъболекари и според тях няма никаква опасност за зъбите. Достатъчно вече е напреднала медицината в тази област. Все пак препоръчаха ми домашно избелване, момичетата са обяснили системата. С лампа е доста по травмиращо за самият зъб, а и нали се сещате че много по хубаво ще се избелите, ако 10 дни се мажете с гела, вместо избелване за 2 часа. Аз не пия и не пуша и зъбите ми са все още много бели. Сега ще водя и приятелят ми. Гаранцията на избелването ми е 5 години. Гелът отваря порите на зъба и се извлича този жълтеникъв цвят. Никога не ме е боляло, разбира се трябва да внимавате гела да не попадне върху венеца иначе той става чуствителен. Относно пломбите, моите всички са бели и въобще не се откорояват. Все пак пломбите ми не са на предните зъби, съмнявам се някой да се завира да ми гледа кътниците  Laughing

Същото споделям и аз, като добавям,че вече 6 години си ги избелвам и си имам зъби Mr. Green И то доста бели!
С шини и гелчета в къщи. Зъбите не бих казала ,че стават по-жълти след това. Може би след година леко си губят белотата и аз тогава за няколко дена си правя пак процедурата Wink

# 89
  • Мнения: 846
Не знаех, че зъба има пори newsm78

И аз не знаех, но така ми го обясни зъболекаря, може би не използвам точната дума, но самата технология на избелване е по -лесно да си я представиш обяснена на по-прост език  Grinning. знам, че се извлича от зъба, а не се разрушава емайла

Общи условия

Активация на акаунт