Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 14

  • 43 398
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 243
ПЕПИ, ОТНОСНО БОИТЕ - ФИРМАТА СИ Е НА СЪЩОТО МЯСТО, КОЕТО СЪМ ПОСОЧИЛА, САМО ЧЕ ВХОДА Е ОТКЪМ УЛ. "Ф. МАКЕДОНСКИ" СЛЕД ВРАТАТА НА "МАНИЯ"/ВТОРАТА УПОТРЕБА/. ДОРИ СИ НАПРАВИХ ТРУДА ДА ЗВЪННА НА ТЕЛЕФОНИТЕ, КОИТО СЪМ ПОСОЧИЛА, ЗА ДА ПРОВЕРЯ ДАЛИ СА ВСЕ ОЩЕ ТАМ - Е, ТАМ СА СИ! АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВА И ВСЕ ОЩЕ НЕ СИ СЕ ОРИЕНТИРАЛА - ЗВЪННИ ИМ!
NB МОЖЕШ ДА ВЗЕМЕШ И ПО 50 ГР ОТ ЦВЯТ - НЕ Е ПРОБЛЕМ.

# 286
silrai рязани са и квадратчетата и лентичките Grinning.Правих марципан Варна и така и не успях да направя чаршафа Blush,а и ме достраша да не би да не успея да го обърна и съвссем да се обезформи,та реших че нарязано ще ми е по лесно и така Hug.Лесно може да си ги понаместиш квадратчетата ако се разминат,а и са малки така,че ако някое се понацапаше си го хапвах и го заменях с друго Mr. Green.Голяма цапаница беше първия път ooooh!,свободна съдина нямах,всичко бе омазано с нещо Joy.
Моля ви пуснете ми линк със снимки за направата на по интересни цветчета,че на края на месеца ще правя торта за подарък,но исках по малко да направя цветята да не би да не се получи нещо.И да ви попитам ако тея дни ги направя,от млечен марципан,дали няма да се развалят в хладилника до 30.11,че той нали завит трябва да се съхранява newsm78.И дали ще може да се хапва спокойно от деца ако случайно рисувам с четка по цветята,да не им е в повече боята.
Благодаря ви предварително  bouquet

# 287
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
От мен само частичен отговор - марципана се съхранява завит, за да не изсъхне - после няма да може да се работи с него. Ако фигурката е вече готова, няма никакъв проблем, даже е по-добре да е изсъхнала.

На 1 страница има линкове - за декорация на торти - там има и доста за изработка на цветя.

Ето на Тането книжката - На Wilton http://store4.data.bg/luckybg/Taneto/Flowers.pdf

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Porsha, благодаря ти за информацията. Ама аз ги търсех срещу копчето  Embarassed Извинявай, че поста ми те е накарал да им звъниш (и моля те ндей да викаш  Hug. ). Утре ще им звънна и ще отида на място. Още веднъж извинявай   bouquet

# 289
М_Е_Г_И много благодаря за пореден път  Hug златна си
Аз гледах отпред,но така се заплитам после кое ми е харесало и почвам отново да търся и... #Crazy
  bouquet

# 290
  • Мнения: 1 906

Бонбонче, сигурна ли си, че това са мъфини, защото на мен ми приличат на къпкейкчета? newsm78

Така пишеше  Rolling Eyes .

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, няколко странички назад бях питала дали в София има бели marshmellows и ако има къде (да поръчам на познати). Много лесно и бързо се работи с тях и на вкус са много приятни.

# 292
Здравейте,момичета Grinning!
_Пепи_да те попитам за сместа от тези бонбони newsm78 Може ли да се оцветява и лесно ли се правят фигурки?Чаршафа може ли лесно да се ползва или не е за начинаещи Thinking?
И най важното има ли ги във Варна и каква им е цената?
Колко време може да се съхранява сместа?И всички подробности около нея.Ох май много въпроси зададох Blush.За коледа ви питам,че за скорошната тортичка съм взела продукти.
М_Е_Г_И извинявай,че пак те питам,но дали вече си взела рецептата за вафлените кори Hug
Вълшебен ден на всички Hug

# 293
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Взех я книжката даже си мислех да я пусна рецептата, но имах малко други ангажименти и не си бях в къщи. Веднага отивам да търся рецептата. Добре че ми напомни.

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
mama_dobi, нямам много опит с тях- 5 рози не са критерий, но ми се сториха лесни за работа. За чаршаф не знам, но мисля че ще е лесно. Много добре се разточваше и не се късаше. Рускините работят основно с това покритие и правят страхотни неща  Wink

# 295
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Етоя:

Студена торта

Продукти:
250 мл прясно мляко
1 1/4 ч.ч. пудра захар
4 твърдо сварени жълтъка
250 гр шоколад
7 вафлени кори

Маслото се бърка с дървена лъжица на една страна докато стане на пяна. Прибавят се захарта и твърдо сварените жълтъци, предварително добре разтрити, като се продължава биенето. Накрая се прибавя шоколадът, разтопен с 1 с.л. топла вода. Бъркането продължава, докато се получи гладък, хубав крем. След това вафлените кори се изрязват на кръгли питки, но може да останат и с квадратна форма и се съединяват с крема.
Най-горната пита, след като се намаже с крема, се заглажда грижливо с нож. Отгоре може да се бодат иглици от леко препечени и нарязани с нож бадеми. Готовата торта се оставя на студено място да престои 12 часа.


Сега видях, че в продуктите пише мляко, а в рецептата масло. Явно е объркано в книгата. Трябва да е масло (за да стане на пяна). И доста други рецепти в книгата са с такова количество масло - 250 гр

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 11:26 от М_е_г_и

# 296
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, пуснах новата тема:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=241063.msg5570461#msg5570461

Най-отдолу съм написала няколко често задавани въпроса и отговори към тях. Ако някой се сети за още нещо, моля да предложи!

Общи условия

Активация на акаунт