Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 14

  • 43 425
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
Вчера си поръчах бяла и черна боя за хранителни цели. Дано поръчката дойде навреме за тортата.
Чудя се тая бялата боя дали ще направи млечния марципан наистина бял? нали оригинално става нещо светло бежово? Който е работил с бяла боя нека каже, моля.
Praynig

# 271
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
В България такива цветове не се намираха. Скоро видях на Кадемлия - но цената беше двойна - сравнено с другите цветове. Аз не мога да дам 15 лв за 1 цвят. Ще си карам без него (т.е. и без двата). Дано се включи някоя от чужбинските мами - знам че черно няколко мами са използвали готово, но за бяло никой тук не е споменавал.

# 272
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Вчера си поръчах бяла и черна боя за хранителни цели. Дано поръчката дойде навреме за тортата.
Чудя се тая бялата боя дали ще направи млечния марципан наистина бял? нали оригинално става нещо светло бежово? Който е работил с бяла боя нека каже, моля.
Praynig

Това е избелител, а не бяла боя и се слагат няколко капки в тестото. Да, ползвала съм за млечен марципан и наистина е по-бял, но не съвсем бял!
 ПС. ако се прекали с него се разваля тестото и нагарча доколкото съм чела.Hug

# 273
  • Мнения: 7 091
Аз съм ползвала бяла боя, но не и за оцветяване на самия фондан, защото той си е доста бял..нямам идея дали ще се избели.  newsm78

# 274
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Значи да се включа и аз за бялата боя. Преди време Tanita беше правила една тортичка беше за бебешко парти ако не ме лъже паметта. Имаше едно мече отгоре а самата торта беше в бял и син цвят. Тогава тя беше споменала, че бялото покритие всъщност е Марципан Варна. Аз я бях попитала с какво е оцветявала марципана и тя ми обясни, че е ползвала 2-3 капки от ето тази боичка на Уилтон . Незнам в действителност колко бяло е било това бяло на тортата на яве , но на снимкатабялото на тортичката си изглеждаше снежно бяло  Laughing. Аз се надявам скоро да се сдобия с такава (уж работя по въпроса  Wink и ако стане ще докладвам за резултата), че много обещаващо ми звучи ако мога да си боядисвам в бяло варната  Mr. Green

# 275
  • Мнения: 7 091
Значи да се включа и аз за бялата боя. Преди време Tanita беше правила една тортичка беше за бебешко парти ако не ме лъже паметта. Имаше едно мече отгоре а самата торта беше в бял и син цвят. Тогава тя беше споменала, че бялото покритие всъщност е Марципан Варна. Аз я бях попитала с какво е оцветявала марципана и тя ми обясни, че е ползвала 2-3 капки от ето тази боичка на Уилтон . Незнам в действителност колко бяло е било това бяло на тортата на яве , но на снимкатабялото на тортичката си изглеждаше снежно бяло  Laughing. Аз се надявам скоро да се сдобия с такава (уж работя по въпроса  Wink и ако стане ще докладвам за резултата), че много обещаващо ми звучи ако мога да си боядисвам в бяло варната  Mr. Green

Аз точно това бяло ползвах, но само за рисуване и за айсинга.  Peace

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Това тук ми прилича на бяло. Тези дни ще ходя в Торнадо Трип и ще проверя дали наистина е бяло.

КорНиШонка, относо препратката за боите за които е писала Porsha  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=229956.msg5237312#msg5237312. Живея на 5 мин път пеш и вчера отидох да прроверя. За съжаление фирмата я няма там- има банка  Sad

Редактирам. Оказа се, че не съм я търсила там където трябва.  Sad

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 17:19 от _Пепи_

# 277
  • Мнения: 452
Здравейте, момичета!
Искам да ви попитам за вафлената плака ако някоя от вас е  работила с нея моля да сподели ако има нещо специфично при работата. Всички тези въпроси ги задавам, защото нямам достатъчно информация, за да преценя дали ще се справя. Предварително благодаря  bouquet


Аз съм правила торта с вафлена плака но върху сметана незнам дали върху друго покритие става.Значи когато тортата ти е готова, намазана със сметана искам да кажа,вафлената плака хубаво от задната страна не откъм картината я намазваш или с вода или със захарен сироп но гледай с мокри ръце да не пипнеш отпред защото се замазват цветовете.И след като си я "сиропирала" я залепваш върху тортата.И около картината  вече си я украсяваш.Може да пишеш в/у нея надпис нищо не й става.Добре е да престои един ден.
Дано разбра какво искам да кажа,май не го обясних както трябва.

# 278
  • Мнения: 45
Благодаря ви момичета за пожеланията за РД-то на дъщеря ми и за идеите, които ми дадохте. Вие сте прекрасни  Hug

# 279
  • София
  • Мнения: 1 086
Здравейте,майсторки със златни ръчички Hug
Аз не пиша често защото рядко правя торти,но си ви чета и се уча и се възхищавам на прекрасните ви торти!Днес,обаче,свекърва ми има РД и реших да и направя една тортичка по случая.Отвътре е с готови блатове и крема Рафаело на Наталина.Незнам на вкус как е,довечера ще я опитаме,а ето как изглежда http://www.bgphoto.net/photos/13408/o633306396084687500.JPG
За втори път правя торта с марципан Варна и определено сега ми се получи по-добре,но разбира се,има още какво да се желае ,в сравнение с вашите красоти Heart EyesНещо не ми се получават много добре розичките,много са събрани листенцата,опитах да ги поразтворя,но започват да се късат newsm78

# 280
tasia страхотна тортичка Peace,а цветовете на розите и чаршафа са много хубави.Аз като опитам да сложа повече боя ми се разваля марципана -макар че го доомесвам с пудра захар,много лепне.
silrai ето ми я първата тортичка,за която толкова ми помогнахте Hug.Най накрая ги свалих снимките от телефона.
 


Не ми достигна марципана и запълних всички дупчици с перли Joy,даже се поразтече на едната снимка личи/мнооого бях сиропирала Mr. Green/но все пак изглежда добре като за първи път Grinning
Благодаря на всички,които ми помогнаха тогава и отговориха на смешните ми въпроси   bouquet

# 281
  • Мнения: 1 271
mama_dobi , чудесна първа тортичка-много ефектно.Правила си го с нарязани ленти или с тъпото на ножа си натискала, че не разбрах?

tasia , чудесна тортичка-изчистена и семпла.Много ми харесват цветовете ти!А за розите-ще му хванеш цаката не е толкова трудно колкото изглежда.  Joy

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 242
Много хубава тортичка! HugКато я гледам,мисля,че е правена с нарязани лентички. Страхотни идеи намирам при вас.

# 283
  • Мнения: 1 906
Поздравления за невероятно красивите торти, които сте направили  Hug . Аз за сега тайничко ви наблюдавам и събирам смелост да направя някаква торта  Blush .
Ровейки в руски сайтове попаднах на тази новогодишна торта от мъфини. За съжаление аз няма как да я направя, но се надявам идеята да послужи на някого  Flutter .

# 284
  • Мнения: 7 091
Поздравления за невероятно красивите торти, които сте направили  Hug . Аз за сега тайничко ви наблюдавам и събирам смелост да направя някаква торта  Blush .
Ровейки в руски сайтове попаднах на тази новогодишна торта от мъфини. За съжаление аз няма как да я направя, но се надявам идеята да послужи на някого  Flutter .



Бонбонче, сигурна ли си, че това са мъфини, защото на мен ми приличат на къпкейкчета? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт