От ъгъла НОЕМВРИ цял се е показал,а и бебчо близка дата си е набелязал

  • 10 590
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 126
Хей една вечерна щъркова вест Grinning

Снощи в 22:10ч. lonita e родила сина си Васил - 3,350кг и 50см!

Родила е нормално и пише че всичко е минало сравнително бързо.Гушки на всички и пожелания за леко раждане имаме всички от нея Laughing

# 61
  • Мнения: 421
   lonita  да сте живи и здрави и двамата!  Heart Eyes  Желая ви прекрасни мигове!!!  

Момичета знаете ли нещо повече за разширяването и последващото,евентуално прибиране на таза ?
На вас разшири ли ви се таза,на тези,които чакат второ - "прибра" ли ви се таза след раждането...и въобще каквото знаете - живо се заинтересувах   Thinking

# 62
  • Мнения: 2 126
vasiags,според мен един комплект дрешки - боди, ританки и отгоре някакъв официален костУм Mr. Green и по плътна пелена са напълно достатъчни.Аз сега съм се замислила за моите дето съм купила - боди,едно мекичко гащеризонче с шапчица (в албума съм го приложила) и за връхно нещо ще бъде или онзи дебел гащеризонокосмонафт дето също ви показвах (беше ми първата покупка) или порт бебе което ни подариха вчера братовчедите.Ама съм в голяма дилема,защото и двете неша са супер сладки и незнам кое да избера.Утре ще снимам порт-а и ще ви питам за мнение,кое от двете Grinning

# 63
  • Мнения: 24
lonitaq честито ти синче Васил! Много, много да ви радва. Да расте здрав и щастлив. Бързо възстановяване! Ще чакаме снимки и разказ за протичането на раждането. smile3525 smile3525 smile3525

# 64
  • Мнения: 33
Първо, Честито на lonita!
Да е жив и здрав малкият Васил и да ги радва!
Мъжкият отбор на Ноемврийките се увеличава с още един брой, та май е крайно време, някоя мама с момиченце да ни зарадва.
, щото мъжо.... Grinning newsm78 ще има да мига ,


Моя най-много да ми донесе скафандър  и да започне обратно броене  10...9...8...7..   hahaha   
ProstoAz,  много се смяхме с моя син за скафандъра. Направо ни  развесели много преди малко:35:.
Лека нощ от мен и да е спокойна!

# 65
  • Мнения: 17
Сладурка се губи нещо !Да не би...?А с Цецето какво ли става,с Мишунка?

# 66
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
lonita, честито ти бебче да е живо и здраво и много късмет да има !  ylinfant smile3522

# 67
  • Мнения: 148
  bigdance2 ЧЕСТИТО!

# 68
  • Мнения: 2 126
Цеци още не са ги изписали.Бебка е с по тежка жълтеница,но вече е по добре и се надява за понеделник да ги изпишат.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 208
Честито бебе на lonita Мноооого да слушка мама и тате и скоро тримата да се гушкат

По въпроса с прибирането на таза, доколкото разбрах се разширявал повреме на бременността само около 2 см. след това постепенно се прибирал - за няколко месеца. На моята приятелка - свекър й - акушер - и беше дал система от упражнения за по-бързо прибиране.

Скоро ще има такава тема в училището на сп. 9 месеца - Спорт през бременността и след раждането. Пада се тъкмо седмицата след моето секцио и искрено се надявам да успея да ида.

Цеци още не са ги изписали.Бебка е с по тежка жълтеница,но вече е по добре и се надява за понеделник да ги изпишат.

Оле горкичката ... толкова дълго вболницата  Tired

# 70
  • Мнения: 3 416
Сладурка се губи нещо !Да не би...?
не би Laughingбяхме на РД и се наплюсках като за световно Embarassed Mr. Greenа от свекър ми,който е бил,всъщност си е лекар де,ама пенсионер,разбрай,че в нашата болница всъщност макара и рядко правели и спинална и епидурална упойки Shocked Shocked Shockedа това трябваше май от АГ-то ми да го знам....не,че аз ще мога да се възшполвам от тях,но все пак...а и още ми каза,че предпочитал да родя секцио-това бил най-добрия вариант(а той е доста консервативен иначе).
За изписването(то да стигнем дотам) съм взела готов к-т в жълто,не обичам розови и сини определения Crossing Arms
ПростоАз,ние с теб колкото и да разпитваме за някои неща,никой не ти дава конкретен отговор-като например след нормално раждане отпуска ли се много пелвиса,че чак да се изпускаш при кихане и нарушава ли интимностите след това,а също и таза кога и дали си възвръща същите р-ри...
Честит малък голям мъж и на lonita!!!! Пожелавам им да са много щастливи заедно и мама бързичко да се възстановява!!!!
А Цеци дали са я изписали? newsm78

# 71
  • Варна
  • Мнения: 208
Сладурка мисля че въпросите които задавате са строго индивидуални - при едни е едно при други - друго. По абсолютно същия начина както за плюсовете и минусите за нормално раждаен и секцио. Ще получиш супер разнообразни и противоположни отговори. Ако все пак искаш някой конкретен отговор може в Бъдещи и настоящи майки, а също и в  Нивея Доктор или нещо от рода си, и от там да си сондираш мнение, което е вероятно донякъде и да не важи за теб. Peace

Лека нощ че една възглавница ме зове smile3507

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 23:35 от Valenciq

# 72
  • Мнения: 884
Сладурка, май сме писали за това в старите теми, аз дори тогава за първи път чувах за тези неща-вярно е, много е индвидуално, за себе си мога да кажа, че нямам нито едно от изброените от теб последствия.  Сега съм се спряла на секцио заради съвсем други неща- притеснено ми е повече от предния път, направо си ми е страх, а и разчитам по-малко на собствените си сили / просто са ми повече годинките/. Така че не ги мисли тези неща, това с изпускането при кихане, доколкото знам бързо отшумява. а за секса-няма да сдаваме багажа толкова лесно... Хайде , само не казвайте , че един як секс не е на първо място сред нещата, които мислите да правите, след като се приберете в къщи.
   Честито ни ново бебче, а на Лонитка-много щастие с новото човече!
   Мисля да си лягам-след снощния екшън Вальо иска да спя с него, така че отивам да се метна във вече стопленото легълце! Прегръдки на всички и лека нощ!

# 73
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
айде лека и от мен и да се възползвате максимално от допълнението 1 час повече сън, че после не се знае, знае ли се Simple Smile
 smile3524

# 74
  • София
  • Мнения: 672
Добро утро и от нас Simple Smile

Честито бебче на Ionita! Да и е жив и здрав!

Най-после смениха времето та сега вече ще влезна в крак със заспиването и ставането Simple Smile От кога го чаках:)

Ние няколко дни не сме влизали, само се мотая на горе-на долу та така:

Честито завръщане в къщи на мама Галакси Simple Smile Много ти е хубав бебока Simple Smile Пък другото ще се оправи - след няма и седмица ще сте свикнали един с друг Simple Smile

За това изложение, добре че казвате че няма смисъл да се ходи, че аз вчера дрънках нашия тати да ни води, ама не ни остана време - бяхме в метро да пазаруваме Simple Smile Купихме си памперси (от 3-6кг) един голям пакет - то от най-мъничките имаме един по-малък - мисля че тамън ще ни стигнат за две седмици Simple Smile

Иначе Красимира питаше за родилното - кога да тръгнем - ам аз в петък имах дълга дискусия с мойто доки на тази тема. Тя каза, че когато контракциите станат  на 15 минути или когато изтекат водите тръгвам към болницата. На 5 минути наистина може да си с голямо разкритие, трябва вече да слушат на мъника тоновете, а не да те водят към болницата. 

Гледах че си говорите дали онова, което усещаме в коремите като временно опъване от вътре на определени места не са констракции. Ами аз и за това много питах, защото слушам че всички имате подготвителни контракции,  а аз си нямам такива. Доки каза, че бебето се мърда - нагъзва се, опъва си краченцата, но понеже е голям го усещаме по този начин. За тези които нямат контракции като мен - да кажа - не че нямаме, а просто не ги усещаме. както каза лекаркатта, това е много добре, защото значи сме по-малко чувствителни и по-малко ще ни боли раждането - ако раждаме нормално.

Иначе ние в петък бяхме на преглед - Дуди се е смъкнал 2 см, загнездил си е главичката, вече е 3 кг /около седмица напред/, плацентата си ми е почти зряла, но още го храни - вече не е ниска (вдигнала се е), кръвното ми беше 110/70, в понеделник ще си видя резултатите от секрета, но нямам поводи за притеснения и там. Мнооого се успокоих, защото нещо се бях притеснила, че щом нищо не ме боли значи нещо не е наред ...

Дита, и моя юнак има дни в които направо едвам понасям въртележките му Simple Smile Но това е много хубаво, че се мърда - да не говорим, че понякога реагират на гласове  и шумове, които им харесват или не им харесват. Нали видя на ехографа как се е свила на буквата О малката душичка? Просто и е тясно и не и се сърди, че те подритва така безсрамно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт