На пазар в Париж - помощ!!!

  • 37 054
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 241
здравейте, момичета!
ние ще ходим с мъжо презмесец юли. искам да питам за метрото - до колко часа работи, че не ми е ясно. ИСкаме да отидем до Дисни и си мислех, ако тръгнем по-рано (към 8.00), дали ще стигнем първи до атракциите. Пък и те кога отварят ?? newsm78
Малко хелп.

Ето ти сайта на Дисни:
http://idf.disneylandparis.fr/index.xhtml

До там не се ходи с метрото, а с RER А - това е влак за парижкия регион и от центъра на Париж до Дисни се стига за около 40 мин. Юли месец паркът отваря в 10ч и касите също, но билети можете да си купите и по интернет или от попитайте в хотела, в който спите Simple Smile

# 46
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
а магазин на sephora има ли около опера гарние? някой пазарувал ли е там и изобщо на кои магазини си струва да се обърне внимание? хич не съм в час с цените. Grinning

# 47
  • Мнения: 3 153
Sephora е меката на козметиката и въобще ми е любимия магазин за парфюми най-вече! Заслужава си определено да се отиде и да си купи човек от там парфюм - не е по-евтино или по-скъпо, но гарантирано е качествено и трайно, а и можеш да си тръгнеш с куп подаръци и тестери:) Иначе има на 100 м. от Операта, срещу входа на Лафайетите.
А за магазините-прочети темичката, много е полезна за хора, които отиват за първи път Peace

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 20:57 от Petинка

# 48
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
благодаря, темата прочетох. интересуваше ме конкретно сефора, защото мисля, че няма да бъда допусната до много магазини. Mr. Green но там задължително ще отида.

# 49
  • Мнения: 165
Тонито, Ивенце - сърдечно благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
И аз съм в предстартова шопинг треска! Ще си направя листа на магазините и моловете. След като се върна ще докладвам.  Sunglasses
Чудя се как са пекарните! Сигурно ще ми се смеете, но гледах (случайно!) по ТВ-то филм, в който парижани си купуваха топли франзели и аз като си втълпих, че и аз задължително трябва да ги опитам пустите му франзели. Със сирене! Бри! Абе може и да е синьо.... eat eat eat
Някой да е виждал такива пекарни?Къде?

# 50
  • Мнения: 352
Тонито, Ивенце - сърдечно благодаря   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
И аз съм в предстартова шопинг треска! Ще си направя листа на магазините и моловете. След като се върна ще докладвам.  Sunglasses
Чудя се как са пекарните! Сигурно ще ми се смеете, но гледах (случайно!) по ТВ-то филм, в който парижани си купуваха топли франзели и аз като си втълпих, че и аз задължително трябва да ги опитам пустите му франзели. Със сирене! Бри! Абе може и да е синьо.... eat eat eat
Някой да е виждал такива пекарни?Къде?



Оооо навсякъде има!!!
Продават уникални сандвичи с тези франзели! Моя съвет е смело да опитваш всичко на тема храна - французите са просто факири на манджите!!!

Хубав мол има на последната спирка на метро линия 1 в La Defense. Там можеш да се главозамаяш на тема магазини.

Така ми се ходи пак в Париж.....

# 51
  • Мнения: 165
мляс - мляс, франзелки, сандвичи..... ох, ох отиде ми диетката....

тонито, пак мерси. дано да ни остане време да обходим де що има.....особено моловете, пък мъжо - направо  Money
горкичкия....

# 52
  • Мнения: 721
ОХ, не ми говори за този мол в Дефанса. Много го обичам. Изобщо там има много хубави магазини и е много по-евтино в някои от тях дори и да не са в намаление (стига да ги знаеш).
Наскоро пак се върнах там, след 4 години в БГ, и си мислех, че ще съм го забравила, но имам чувството, че го познавам като пръстите на ръката си, дори много по-добре от София.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 851
О, да в Дефанса си прекарах голяма част от време, защото хотела ми беше на 5 мин. от него. Отиди да го "посетиш", пък и ще видиш новата триумфална арка, която е точно до Дефанс.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 724
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

този хотел буква децата като трети възрастне, а даже и ме кара да взимам допълнителна стая!

# 55
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
ние ще сме тук - http://www.aida-opera.com/ . тези дни ще обмислям маршрути за обикаляне. хубавото е,че сме близо до операта и ще мога да посетя сефора, станало ми е фикс идея.Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 3 153
ние ще сме тук - http://www.aida-opera.com/ . тези дни ще обмислям маршрути за обикаляне. хубавото е,че сме близо до операта и ще мога да посетя сефора, станало ми е фикс идея.Heart Eyes

Щом ще обикаляте можеш даже няколко магазина на Сефора да посетиш, а и понякога са им различни прИмоциите в различните магазини. А тях ги има под път и над път буквално Peace

# 57
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
извинете, пак съм аз. Blush въпросът ми е за автобусите. ще си хванем автобус от летището до операта, ама как ще разберем къде да слезем... казват ли коя е спирката или..? newsm78

# 58
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 855
abs , за последно съм била в Париж през 2004г., но не вярвам нещата да са се променили по отношение на транспорта. в смисъл такъв, че във всеки автобус има карта на маршрута му и табла, на които тече инфо на коя спирка спира и коя е следващата. + карта на града. надявам се инфото, което ти давам да е все още актуално.
и все пак надявам се живущи там да се включат!

# 59
  • Мнения: 3 241
Предполагам, че става въпрос за някакъв shuttle от летището? тогава надали има особено много спирки, пък и ще обявят Операта.   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт