На пазар в Париж - помощ!!!

  • 37 044
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 854
за пазаруване на дрехи в Париж препоръчвам да се отиде в chatelet des halles

# 31
  • Мнения: 4 202
...
Др, к ме изненада е че за една от кредитните карти непрекъснато ми искаха пин код - нещо, к ми се е случвало само в Русия.

Ако е с чип е нормално да ти искат пин.
На мен дори ми се е случвало в 2 съседни магазина - в единя ми искат пин, в другия не  Thinking

# 32
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
"изров" на темата Simple Smile аз няма да питам за пазар, но за да не пиша нова тема, ще използвам тази.
към момичетата, наясно с париж - бихте ли ме ориентирали в кои квартали да се оглеждам за хотел?
гледам една карта на различните райони. все искам да е нещо около центъра, защото не искам да попаднем в някой "лош" квартал и да ме е страх. освен това за 1ви път ще излизам изобщо извън бг и съм малко в лек ужас. от тур. агенция ще си вземем билети и резервация за хотел, а след това сами ще обикаляме, каквото можем. от агенцията предлагат различни хотели и трябва да избера...

# 33
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
Нашият хотел беше до музея Гравен, близо до операта Гарние. Удобно ни беше. Пеша се стига спокойно и до Лувъра.

# 34
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 721
abs, аз бих избягвала "горните" части на 17-ти, 18-ти и 19-ти райони, че има зони с по-лоша слава (например, не бих отседнала в хотел около Пигал), както и около Бобура (Centre Georges Pompidou) и Chatelet в 3-ти. 
Ако искате да обикаляте, вземете си хотел по-близо в центъра, по възможност недалеч от линия 1 на метрото (ето картата на метрото), тъй като по нея са концентрирани повечето забележителности, само Sacre Coeur и Айфеловата кула (от по-известните) се отдалечават. За жалост, централните хотели са и по-скъпи обикновено. Приятен престой в града на светлината!
 
За ходещите по магазини - не видях да споменавате в темата rue de Rennes (тръгва от Монпарнас от страната на Galleries Lafayette към boulevard Saint-Germain) - там също има доста магазини, както и по boulevard Saint-Germain.  Grinning

Ако ви интересува - датите за летните намаления вече са известни - за Париж и региона са от 25 юни до 2-ри август.

# 35
  • Мнения: 273
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 885
преди 3 г. бяхме в Париж на концерта на U2 и хванахме точно юлските намаления - бяхме около 10 юли, сега искам пак да отидем там по това време, имаше невероятно евтини детски дрешки и играчки...както и за нас, но тогава наблегнахме на шопинг за малкият Wink

и нашият хотел беше съвсем близо до Операта и бяхме много доволни от локацията, когато идем пак, живот и здраве, ще търсим пак нещо там Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 847
abs, според мен най-удобните райони са около Айфеловата кула и Инвалидите и около Опера Гарние. Ние бяхме преди няколко дни в този хотел: http://www.accorhotels.com/accorhotels/fichehotel/gb/ibi/1400/fiche_hotel.shtml - наистина много добра локация. На 10-15 мин. пеша от Айфеловата кула. А ако наблягате на пазаруването-около Операта има страшно много магазини. Ако си купите карта за транспорт може да ползвате доста намаления чрез нея /25% за корабче по Сена, 50% за Лидо, 10% за Galleries Lafayette, 30% за музея Гревен, 25% за панорамна обиколка с автобус и др/. Може спокойно да си вземете карта за 1,2 и 3 зона и ако ходите до Версай /4-та зона/ и Дисниленд да си доплатите.

Ние бяхме в същия хотел като Joana (здрасти Simple Smile) и сме много доволни от кварталчето - чисто, спокойно, няма много туристи, а и особено след като минахме през Шато Руж (това е в района около Сакр Кьор и не се виждаше нито един бял човек), оценихме високо "нашето кварталче".  Не е много близо до централната туристическа част, но метрото е много удобно, а такситата не са скъпи - горе-долу 10 евро до централната част. Ние ходехме пеша от Айфеловата кула през Трокадеро до Триумфалната арка и оттам по Шанз Елизе, но обичаме такива преходи, така "усещаме" града. 

# 38
  • Мнения: 3 153
Аз обратно на другите момичета харесвам повече южната част на Париж-около Латинския квартал (най-красивото място в Париж според мен), Сен Мишел, Отел дьо Вил, Нотр Дамм, Бастилията.... Там ми е някак по-уютно, отколкото нагоре, а и има движение и нощен живот и заведения. А и с добро желание оттам спокойно може да се мине по Риволи за добър шопинг, оттам през Лувъра и нагоре към всичко останало.
Но факт, че където и да си в Париж метрото е толкова добре организирано, че за не повече от 15-20 мин си на всяка точка, която желаеш Peace

# 39
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
благодаря много! хотелите, в/у които умуваме са в 9ти и 10ти район, сравнително близо до операта. другите хотели, които ни предложи агенцията са в монмартър и монпарнас, обаче това ми се струва мааалк по-далеч, а и не сме ходили досега в париж. относно картата за транспорт - мисля, че ще вземем, защото почти седмица ще сме там и си трябва.
Joana,тази карта за всичко ли се отнася - метро + автобус? как може да ползваш намаление и какво представлява тази карта за 1,2,3 зона и дисниленд (защото дисниленд задължително ще се посети)?

# 40
  • Мнения: 273
Joana,тази карта за всичко ли се отнася - метро + автобус? как може да ползваш намаление и какво представлява тази карта за 1,2,3 зона и дисниленд (защото дисниленд задължително ще се посети)?

Ние си взехме карта за 5 дни "Paris visite" за 1,2 и 3 зона, която важеше за всички видове общ. транспорт /метро, РЕР, автобуси/ и струваше 27 евро. И на нас в началото не ни се вярваше за намаленията, но е факт, че бяхме в Лидо за 45 евро на човек с вкл. 1/2 бутилка шампанско. Също така ползвахме и др. намаления, за които бях писала по-горе. Просто отиваш и си показваш картата и готово Wink. Eто я и страницата им: http://www.ratp.info/touristes/index.php?langue=en&rub=decou … mp;page=avantages
1,2 и 3 са централните зони в Париж и там са всички забележителности с изкл. на Версай, който е в 4-та зона и когато решихме да отидем до там просто доплатихме за разликата м/у 3 и 4-та зона, което беше нещо символично. Щеше ми се да намеря карта на Париж със зоните, но нещо не успях
 Embarassed
За Дисниленд, за съжаление, не мога да помогна, дано се включи и някой друг Simple Smile

# 41
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
ей, чудесно! благодаря много за помощта! Hug
ще разгледам сайта и ще се поориентирам. тук намерих карта на зоните.

# 42
  • Мнения: 352
По Великденските празници бяхме в Париж - горещо препоръчвам този хотел: http://www.villastmartin.com/

Букнахме го през Октопус травел. Към цената се включваше и изключително изобилна закуска.

# 43
  • Мнения: 165
здравейте, момичета!
ние ще ходим с мъжо презмесец юли. искам да питам за метрото - до колко часа работи, че не ми е ясно. ИСкаме да отидем до Дисни и си мислех, ако тръгнем по-рано (към 8.00), дали ще стигнем първи до атракциите. Пък и те кога отварят ?? newsm78
Малко хелп.

# 44
  • Мнения: 352
Метрото почива между 00.30 и 5.30 - в зависимост от линията.

Много добре е организирано и определено ще можеш да го използваш максимално подходящо за един ден на Дисни.

Приятно прекарване!

Общи условия

Активация на акаунт