А на какво мирише...?

  • 11 235
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 049
Тук при нас мирише на море като във Варна, но в индустриалната зона на Триест мирише на кафе ILLY и на  кафе AMIGOS Crazy
,  а в една друга част мирише на фабрика за желязо  Sick

# 46
  • Мнения: 1 526
В Израел ми мирише на топла влага и цветя. Сутрин всички тревни площи ги напояват рано, рано и слънцето когато ги напече се усеща един сладникав аромат.
А също и на фалафели и шуарма ( дюнер), тъй като на всяка крачка ги продават сакън да не прерита някой от глад  Whistling.

София напоследък я свързвам с липи и люляци  Heart Eyes. По стечение на обстоятелствата последните години си ходя, когато липите пред блока и изобщо в квартала са цъфнали и ухаят невероятно. Спомням си- затварях очи и вдишвах дълбоооко...

# 47
  • Мнения: 1 909
Марси, какво е млюхия? newsm78

# 48
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
chumbi, ами едно такова зелено ястие с месо, най-ве4е телешко или агнешко!зелена пудра от едно растение , подобно на хенната, се стрива и се  приготвя с него сос към месото! топи се с топъл хляб  и се яде до облизване на 4инията!аз и малката го обожаваме, тати като пренаситен за толкова години живот в тунис, се отказва в наша полза!  Mr. Green
http://search.icq.com/search/selected_img.php?q=mouloukhia&i … &q=mouloukhia
http://search.icq.com/search/selected_img.php?q=mouloukhia&i … &q=mouloukhia

# 49
  • Мнения: 811
МириШе на канали ,тор,мухъл ,повръЩня  и пържен 4есън Sick.Испания с хубава миризма никога няма да я свържа.

# 50
  • Мнения: 934
Една много характерна миризма за тук по големите молове е на арабски парфюми и едни ароматни кристалчета и парченца дърво, които се горят бавно в специален съд. Миризма на лукс!
Навън, освен миризмата на изгорели газове от потоците коли, не мирише на нищо друго. Колкото и да садят и непрекъснато поливат дървета, пустинята си е пустиня. Тревата не мирише на трева, дърветата не миришат на дървета... дори морето не мирише като нашето. Може би затова все имам чувството, че нещо липсва тук, не е както трябва, колкото и да го докарва на вид. Имитация!

Когато се прибирам в България, ме удря вълна от миризми. Ще си припомня само приятните: на цъфнали липи, на трева, на гора, на зрели праскови, на цветя, на прясно откъснати домати; неизбежните печени чушки и други видове родни манджи; миризмата на летен дъжд.
Зимните миризми съм ги позабравила, едно време ги мразех, сега ми липсват.

Едно нещо, което някак ме изненада тук - камилите си миришат съвсем като коне! А аз очаквах някаква по-екзотична миризма.

# 51
  • Мнения: 3 478
Тук няма мириз, поне не бих казала, но определено мирише на чисто. Живеем сред природата и се усеща, но специфична миризма - не.

В БГ, есен и аз с печените чушки, лятото с липите, тук си нямам нито едното-нито другото.

# 52
  • Мнения: 1 909
Марси, да знаеш, че толкова ме заинтригува  с твоята млюхия, че отидох и я намерих в най-близкия ориенталски магазин  Grinning Написано е Melhoukia и на френски е обяснено, че се казва див спанак. Понеже видях, че ястието е доста сложно за приготвяне, дали не може да се употребява  като подправка на други неща?

Шемет, арабските парфюми, доколкото знам, са доста силни - може би затова не се усещат другите миризми? Спомням си, че като бях студентка, в съседната стая в общежитието живееха студенти вече не си спомням от коя арабска държава - парфюмите им ги усещах през стената ooooh! Не че бяха лоши, де!

Виж за камилата наистина е много разочароващо Party Mr. Green

# 53
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
chumbi,не е сложно никак, мисля,4е съм давала рецептата в готварския! ей, как ме улу4и, то4но сега ям!  chef bowuu  bouquet съседката подала на свекито и тя ми донесе, аз пък сутринта и дадох от пала4инките на линда! бартер, при арабите много върви,хахаха!аз му викам дипломация!питай на ли4ни, ако не намериш рецептата, варенето му да е дълго и тихо, това е трикът при ястието!в сайта е обяснено превъзходно за на4инаещи и тунизийки, дето е са гледали мама и баба!но ,ако има въпроси , тук съм!

# 54
  • Мнения: 934

Шемет, арабските парфюми, доколкото знам, са доста силни - може би затова не се усещат другите миризми?

Ти пък, да не би навсякъде да съм заобиколена с напарфюмирани хора?

Иначе са си силни, да. Предполагам традиция от времето, когато хората не са имали възможност да се къпят особено често, и за да замаскират телесната миризма...
На мен лично ми харесват, защото се правят с естествени етерични масла и аромати, поне качествените, де. 'И не са на спиртна, а на маслена основа.
Обикновените' парфюми, с които ние сме свикнали, вече са предимно синтетични Sad

# 55
  • Мнения: 952
chumbi - страхотна тема, не знам как съм я пропуснала досега.
Сериозно се замислих на какво миришат местата, които са ми любими.

Повечето от вас свързват България с миризмата на печене чушки и патладжан - утре съм планувала да размириша точно на това.
Мириса на цъфнали липи за мен е мириса на моя роден град.

Най-силния аромат усетих в Монте Карло. Никога няма да забравя как от автобуса, първо  влязох в един подлез ухаещ на прекрасен парфюм. Мислех, че се намирам в приказка. Едва по-късно се сетих за разказите на хазяйката ми от студенските години, как в Монако миели с ароматизирана вода. Често влизайки в парфюмериен магазин се сещам за Монте Карло.

Истанбул свързвам с аромата на захарен памук, пишмание, захарни пръчки и чай. Разхождахме се вечер край прословутата Синя джамия и похапвахме сладки изкушения - захарен памук и близалки. Бе точно по тава време на годината и там празнува Шекер байрям. Ох с удоволствие бих се върнала там и за да пийна отново от прекрасния чай, който приготвят.
В момента се сещам как в 17 часа навсякъде започваше да мирише на готвено, но просто на всички продавачи носеха ядене(те през деня не хапват и едва чакат залеза).
И още едно местенце, което досега никой не е споменал - Венеция. Всички я свързват с миризмата на мухъл и застояла вода. Явно аз съм се абстрахирала и усещах някакъв странен, но приятен мирис. Смесица от аромати - кафе, вода(но свеж и чист аромат) и още нещо...вероятно любов.

# 56
  • Мнения: 3 804
около нас мирише на зелено защото живеем в вилна зона,само от време на време замирисва на сладки/при подходящ вятър/ защото не много дале4 от нас има цех4е са сладки
ина4е в града има най разли4ни миризми-от парфюми до фалафел
у свекито мирише на цветя /при нея е пълно/особенно ве4ер защото има някакво храст4е което само ве4ер си пуска аромата
а забравих най важното миризмата на жасмин-по4ти навсякъде има дървета -като липите в ст.загора/РАЛФИ като те 4ета ме хваща носталгията/

# 57
  • Мнения: 3 371
В София като кацна и ми мирише на живот, разбирайте го както искате. Просто за мен е опияняващо движението, мирисът на изгорели газове, шумът, движението, хаосът.

В Холандия ми е потискащо, равномерно някакси, едно такова все едно се движиш по една и съща улица цял един живот и там няма нито едно камъче, нито една издатина, нищо, просто гладко , равно, влажно и мирисът е на дъждовни капки, замръзнали във въздуха.

# 58
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
а аз като кацна в софия първата миризма, която ме блъска е някаква  смесица между банички, боза и изгорели газове Laughing

# 59
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
тук основният ми аромат е на е3еро, а когато окосят тревата пред блокчето, кьдето живеем, винаги ми напомня на вилата в Лакатник и Синия вир.....

Общи условия

Активация на акаунт