слуз в изпражненията

  • 79 817
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 640
Продължаваме с Нормофлор или Лактофлор (каквото успея да намеря в аптеката) и захранването остава като се пооправи бебчо. Само дето аз не мисля да захранвам преди навършени 6 месеца, тъй че това не ми е големия проблем за сега.
Но пък от няколко мами кърмачки, имали същия проблем научих, че са ги карали да захранват и това помогнало много.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 658
не знам, ама не ми се струва удачно да захранваш при неспокойни черва. И без това при захранването ще имаш реакция от страна на червата. Ние понеже сме с много чувствително коремче много трудно се захранихме. То не бяха колики, запек и какво ли не. По-добре не бързай. Аз от Нормофлора съм много доволна, данои при вас да е така и бързо възстановяване  Peace

# 32
  • Мнения: 640
Малък отчет - вече 10-ти ден малкия е на Нормофлор - ефект никакъв Sad А сега  newsm78

# 33
  • София
  • Мнения: 2 658
пак продължава слуз, а по колко пъти на ден е? Изпражненията какъв цвят са? Пенливи ли са? Или са само редки? Може би да се консултирате с детски гастроентеролог. Това за зъбите ми се струва несериозно изказване. Някои деца имат разстройство, ама няколко дни преди зъбите да се покажат. И ние се слюнчихме страхотно, но нямахме такова разстройство, освен онова с гъбичките.       

# 34
  • Мнения: 640
Петя, ака по 3-4 пъти дневно. Не са пенливи аките, обаче са редички като разредено пюре. Цвета варира от жълто до кафяво, а понякога се случва и зеленичко. Вече хич не знам какво да правя. Спряла съм един куп храни и очаквам скоро това да окаже влияние върху количеството и качеството на кърмата ми. А иначе за зъбите - то единия е пробил леко в единия край и си стои така без повече да се показва. На вълни е никненето. Вече от два месеца му са се поддули венците и чак сега проби първия, но кога точно ще излезе целия с това темпо вече не мога да кажа...

# 35
  • София
  • Мнения: 2 658
а има и пак слуз така ли? При всяко акане ли от тези 3-4? Иначе само ако са по-редки не е такъв проблем.

# 36
  • Мнения: 640
Много рядко няма слуз - да речем на 10-тина памперса в 1 да пропусне.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 658
може би наистина да се консултирате с детски гастроентеролог. А иначе пробвала ли си да даваш оризовз вода. Направи я малко по-гъстичка и я давай 2-3 дни да видиш как ще е. При нас винаги помагаше при разстройство, а ще видиш и на слузта дали ще се отрази.

# 38
  • Мнения: 532
Никаква оризова вода - това са глупости от 5о-те, съжалявам че пиша остро. Оризовата вода се приготвя много специфично и обикновено дозамърсява червата и предизвиква повече проблеми.

Рени, ако искаш да се чуем на лични, спокойно, май зъбите ви правят проблем. Диетата ти няма да повлие на кърмата, можеш да пиеш бирена мая за витамини и подсилване на лактацията.

Нямам време да пиша повече засега.

# 39
  • Мнения: 640
Ей ме на, отново с проблема си. Вече незнам колко време мина, но резултат и от нормофлора никакъв няма.  Днес направихме и консултация с детски гастроентеролог и неговото мнение е - лактозна непоносимост. Каза, че ако било с АМ трябвало да се дава хипоалергенно мляко, обаче в моя случай най-доброто било да си кърмя детето. Изписа Креон (надявам се така да се пише - още не съм го купила, че навън вали силно и не мога да се помотавам по аптеки и мъж ми довечера ще ми го донесе) и да продължавам с нормофлора. Изписа също и детски витамини, но педи каза да не му ги давам, щото си имам достатъчно витамини в кърмата, а и додавам витамин Д. Това му било достатъчно. Минахме и преглед на ехограф и каза, че лявото бъбрече имало малък проблем и да давам повече течности като глюкоза или компот от кайсии  Shocked Аз дори не съм захранила още, тоя ми уреди детето... Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 2 658
какъв е тоя проблем с бъбречето? Не ми се струва удачно да даваш компот от кайсии, които са алерген на не захранено бебе. За бъбрека по-добре се консултирай с детски уролог. Гастроентеролога не е наясно май. Щом е казал да продължаваш с кърменето, не се притеснявай толкова, може като захраниш да отшумят нещата. Но ми е много интересно какво му има на това бъбрече, че да се лекува с този компот? newsm78

# 41
  • Мнения: 640
Той е и нефролог, освен гастроентеролог. А за бъбречето каза слаб дренаж. Дори не знам какво означава. Иначе пампите бебо ги прави на бомбички. Надявам се да не е голям проблема. А иначе за компота, просто не е познал човека. Както съм казала на всички в къщи - бебето ще пие сок или компот след като се научи да казва СОК или в най-добрия случай - ШОК  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 100
И ние имаме такъв проблем - много редки изпражнения със слуз. Повече от 10 дена ядох само картофи  и ориз и нищо никаква разлика сега ям всичко и не е по зле.Педито каза да започвам с плодови пюренца щяло да му се сгъсти акото така Shocked щях да падна.А за изследвания нищо не каза. Днес ще ходим при друга позната педиатърка да видим. А в една книга пише, че слузта може да бъде от секрети от носа Shocked вече съм Crazy

# 43
Аз май съвсем оплесках нещата. За да не се окаже някое АБКМ, реших да спра временно млечните продукти и да видя резултата. Очаквах подобрение - да, ама не! Вече 4 дни откакто я карам на картофи и ориз, а пампата на Илко е пълна със слуз. Кърмата обаче стана супер рядка и все едно е глюкозен сироп. Когато мия помпата изобщо няма и следи от мазнинка... Дали просто не съм намалила мазнините в храната и това да е дало отражение  newsm78 По принцип не ям месо, ама напоследък и останалата храна не ми е била с много мазнини. За това хапвах повече ядки. А сега и тях като спрях, кърмата ми съвсем на нищо заприлича...
Zdravei,mam4e,moeto momi4ence ima toq problem i go zadalbo4i s rev do isteriq.koliki ima6e o6te ot 10-tiq den ta do sega (a ve4e navur6i 3mes)zelenoto ako e 4uvstvitelnost kum ne6to ot hranata ti.Spri navreme qdki,bob,zele,med,krave6ki produkti,6okolad,konservi,gazirano i alkohol,ob6to vzeto ograni4enieto e stra6no,no qvno savremennite de4ica sa po-kekavi4ki i ne ponasqt tolkova lesno na6te izmisleni hrani.a meso qj pove4e pile6ko,pue6ko i svinsko za da poddurja6 karmata kato koli4estvo i ka4estvo.Ina4e nosleto probvaj da otpu6i6 s karma,ponasqt go po-leko i deistva bezotkazno.Stiskam palci da ne stignete do tejki koliki ili alerjii.

# 44
sneji,ne znam kakvo raboti6,no qvno si na TI s alergiite.Za6to trqbva da se sprat vsi4kimle4ni hrani newsm78na men pedito mi kaza da zamenq krave6kite produkti-sirene,kiselo mlqko i ka6kaval-koze,ov4e i bivolsko :shock:A za kartofite napravo me razbi,v tqh mi be6e nadejdata :crazyeyes:kakvo 6te kaje6 za bql 6okolad,bezalkoholna bira, gubi,bezkofeinovo kafe v umereni koli4estva razbira se?Az sok si pozvolqvah samo detski naturalen(na gan4ev naprimer ili ot morkovi i qbalki).Mojta male4ka poopravi akite,no se gur4i ot korem i reve v isteriq.A ve4e mina 3-ti mes #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт