6 годишно дете-подарък собствен GSM?

  • 7 283
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 567
На въпроса от темата "6 годишно дете-подарък собствен GSM?", смятам, че това е съвсем неподходящ, излишен, помпозен, прекален, разглезващ и ненужен подарък за 6г.дете. Съжалявам, че звучи крайно, но на нашата дъщеря/на 5г./, мъжът ми даде един стар телефон, сложиха prima, на нея и стана страшно интересно и като се започна едно звънене... #Crazy
на баба си, на дядо си, на леля си, беше взела на учителките си от ДГ номерата и ме караше да ги набираме! Всичко ми изглеждаше толкова неестествено, страшно и недостойно някак за малкото дете, че направо  #2gunfire Говореше непрестанно по тел., беше превъзбудена. Цялата ситуация беше безумна и абсурдна, някаква гротеска. Прибрахме и телефона. След седмица го забрави. Неестествено стоят в ръчичките им. Не купувайте телефони ако не е животоспасяващо-напр.пътува самичко детенцето в транспорта  newsm78

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Наистина ли мислите, че е малък за мобилен телефон ... нали ще тръгва на училище и родителите трябва да знаят къде е...според мен подаръка е супер, а ти се дразниш излишно

# 32
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Наистина ли мислите, че е малък за мобилен телефон ... нали ще тръгва на училище и родителите трябва да знаят къде е...според мен подаръка е супер, а ти се дразниш излишно

Да, защото в първи клас - без придружител е забранено да ходи детето, където и да е било. До четвърти - дете задължително се взима и оставя в училище от възрастен придружител - за противното се дава декларация. А ако е с телефон два шамара и престъпниците им ги взимат

# 33
  • Мнения: 2 161
Извади картата от телефона и я изхвърли.

Купи друга карта и я сложи.

ПИН кодът е на картата, не на телефона.
Аз останах с впечатлението,че самият апарат има код за защита,освен пин.


# 34
  • София
  • Мнения: 8 932
Наистина ли мислите, че е малък за мобилен телефон ... нали ще тръгва на училище и родителите трябва да знаят къде е...според мен подаръка е супер, а ти се дразниш излишно
Извинявай за офф-а, ама едно 6 годишно дете, че и дори в първи клас къде ходи само, че да му трябва телефон, за да знаят къде е. Едно време без телефони как ли сме живели въобще?

# 35
  • Мнения: 2 839
Любими са ми сравненията с "едно време". "Едно време" в първи клас си ходехме сами на училище даже. Ти ще пуснеш ли твоето дете да го прави в "сегашното време"?

# 36
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако училището е съвсем близо и детето познава пътя , бих го пуснала ..... но аз съм против GSM- а, защото облъчва, а не за друго

# 37
  • София
  • Мнения: 8 932
Любими са ми сравненията с "едно време". "Едно време" в първи клас си ходехме сами на училище даже. Ти ще пуснеш ли твоето дете да го прави в "сегашното време"?
Абсолютно ще го пусна, нямам възможност да го прибирам. Телефон няма да му купя, докато не сметна че има нужда от него. Мисля си, че ние си създаваме повечето усложнения. Познавам доста деца по-големи и от първи клас, които не се разхождат с телефони, пък родителите им не са ги загубили.

Общи условия

Активация на акаунт