Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 210
Добро утро  Grinning
Да са ни живи и здрави рожденничките. Аничка, Русенка - само добро да ви спохожда и всичките малчови да са здрави и да растат щастливи! 
hbday  Gift  party023
Ох, имам още 1 минута преди да отпочнем трудовия ден. Иве, то и майка ми ме предупреди, че е задушница и не се работи, ама туй е като с постите - има категории, на които им е простено ако не ги спазват. При задушниците такива са правещите спешен ремонт Wink
Вчера изкарахме 2 часа в Бриколаж и имам чувството, че ще ми сложат снимкта в черния списък. Не знам дали ще ми повярвате, но 45 минути избирах цвят за боята. Още в първия момент си харесах 2 цвята и край - колебание до дупка. Сравнявах ги сума ти време и тъкмо реших, че вече окончателно съм избрала, когато момчето на щанда ми ги показа прясно смесени. И аз пак изпаднах в двоумение. Карах мъжа ми да ходи да търси от дърводелския щанд цвят "ванилия" щото такива ще са ни шкафчетата, с което тотално щащнах работещите там люде. Всъщност не съм много убедена, че моите желания или реакцията на мъжа ми ги впечатли повече - любимият ми ме изтърпя без гък да каже, без да прояви нетърпение и даже когато мен ми идеше да се гръмна, той беше самата любвеобилност и преливаше от разбиране. Да им се ненадява чиляк на тия мъже  Shocked
Край, свърши ми толеранса. До после и ви пожелавам спокоен ден!  Hug

# 226
  • София
  • Мнения: 1 078
 nbirthday и от мен на Аничка и Русенка  ura
Радост,любов и разбиране да ви спохождат с любимите и околните хора и ,разбира се, здрави бебешорчета!

И добро утро на всичките Hug
На мен май също няма да ми се размине леко почистване,просто точно за днес бяхме определили някои неща за вършене,че утре ще празнуваме рожденият ден на щерката.
А сега малко смях Mr. Green През нощта моите хора доста често приказват на сън,имам доста смешки с тях.Тази нощ обаче мъжа ми ми скри шапката Mr. Green - помолих го ,докато спеше,разбира се,да стане да донесе носни кърпички.Той си става съвсем чинно,светва в коридора,кухнята и нещо се мотка,после влиза в спалнята и ме пита:"Къде са?",а аз :"Какво къде?",а той:"Доказателства!"... Joy Joy "Какви доказателства,бе момче?Помолих кърпички да ми дадеш!" Той,миличкия,имам чувството,че чак тогава се е събудил да разбере какво искат от него,а нашия станал доказателства да събира Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 227
  • Мнения: 630
nbirthday и от мен на Аничка и Русенка  ura
.... помолих го ,докато спеше,разбира се,да стане да донесе носни кърпички.Той си става съвсем чинно,светва в коридора,кухнята и нещо се мотка,после влиза в спалнята и ме пита:"Къде са?",а аз :"Какво къде?",а той:"Доказателства!"... Joy Joy "Какви доказателства,бе момче?Помолих кърпички да ми дадеш!" Той,миличкия,имам чувството,че чак тогава се е събудил да разбере какво искат от него,а нашия станал доказателства да събира Mr. Green Mr. Green Mr. Green

 newsm62 Чудесно начало на деня - както си бях намусена и неориентирана сутринта - чак стреснах дъщеря ми със смеха си!
И добро утро на всички   bouquet
Честито на рожденничките  Tada happy bd Весело изкарване на празника, много положителни емоции и най- чудесните бебчета през декември!

Вчерашния преглед при Давидков мина учудващо добре. Бебка е вече 1766гр., което е чудесно и говори, че се храни добре, въпреки плацентата. Не знам какво точно ми помага за това - все пак пия хапчета с шепи, но важното е, че резултат има. Нямаме увита пъпна връв, водите в норма - абе това исках да чувам от началото, но доволна съм и да го чуя в края. Няма скъсяване на шийката - няма индикации за преждевременно раждане. Пу-пу ...
Лек ден   bouquet

# 228
  • Мнения: 1 210
Благодаря за пожеланията момичета!
Радвам се, че ви има.

Русенка - Честит рожден ден. Желая ти много здраве и любов.


На всички останали весел уикенд.

# 229
  • Мнения: 277
хайде нови рожденнички Simple Smile да са ни живи и здрави и да родят едни прекрасни бебета

аз вчера ходих на запис на тонове (при мен - веднъж на 5 дни) и всичко изглеждаше наред, движат се от 145 до 180. малко височки ми се видяха, но и моите собствени са по - високи от нормалното. важното е, че не паднаха под 120. и контракции никакви не се хванаха (аз нали все се чудя дали пък нямам и не ги усещам). бебока си е активен и май вярно има нещо като хълцане. изпада в някакъв ритъм и се чудя как да му помагам, залъче хляб ли да му дам или водичка Simple Smile ще ходя пак в сряда и ще го гледаме пак на ехограф, ще трябва да си спирам хепарина (бия си инжекции против образуване на тромби, че нали и към тая екстра съм предразположена) и евентуално ще обсъдим още по-ранно секцио, ако все така ми е тлъстичко момчето
то пък маминка фиданка. всеки път като се опитвам да се отблъсна от дивана, където съм потънала и се изправя да се запътя нанякъде, в ушите ми прозвучава "минава, големия кораб минава" и така докато не легна пак
аз изпратих мъжо на софия и мисля днес основно да чета и гледам филмчета за кърмене, че ме е страх, че няма да се справя. а довечера - на кръчма. викате да оставя чистенето за утре? ще помисля по въпроса, макар че трябва да си хващам музата навреме. вчера опатках единия етаж, днес мислех другия, а утре гладенето. мъжо е забранил всичко наведнъж
показа се слънчице
весел уикенд, мами

# 230
  • Мнения: 169
Честит рожден ден момичета!   bouquet
Ами аз вече пуснах пералнята и по изчистих, ама кой да седне да прочете, че днес може ида а се почива.
Да се отчета и аз вчера бяхме на доктор. Вече сме 2400 гр, главата му е 9 см което били 1-2 седмици напред, на всичко отгоре не иска и да се завърта. Все си седи със задника надолу и ми казаха, че ако до 20 ноември не се обърне в началото на декември ще ми назначат секцио. А аз по принцип съм леко резервирана към секциото. Стискайте палци да се завърти малкия дзвер до тогава Simple Smile хайде лек ден на всички и приятна почивка.

# 231
  • Мнения: 469
Аничка, Русенка, да сте ни живи и здрави и да се радвате на прекрасни бебоци! Всичко най-хубаво ви пожелавам !!!!

На нашата мома главичката също е малко напред, но с няколко дена. иначе при единият лекар при който ходя е винаги седалищно разположена, при другата - винаги главично! Има си предпочитания, ама дано се насочи правилно към края! Simple Smile

Лек ден на всички днес!

# 232
  • София
  • Мнения: 165
 newsm59 и от мен на Аничка  и Русенка  Tada

Добро утро и от мен.
Пихте ли кафенце вече? Имам едно въпросче към раждалите мами.  Колко време преди да родите ви паднаха надолу коремчетата.
Нашето е доста ниско по принцип и тая нощ направо си помислих, че сме на път към болницата. Бебка като започна да се върти на ляво-на дясно и май е доста ниско защото я усещах доста болезнено. Боля ме цяла нощ и корем ( точно като при цикъл - както пишат на всякъде) и кръст. Чак сутринта съм задрямала към 8 . Още днес мисля да си спретна багажчето, за да няма изненади newsm78 .

# 233
  • Мнения: 686
Аничка и Русенка Честит рожден ден!

Стела Мария и моята дъщеря ми вика"Мамо много ти е дебел стомаха".Малката обожава Яна и Жана и това или другото лято ще я запиша на модерен балет(бабите само ми правят някакви съчинения да не е модерен балет,а народни танци,ама няма да стане по тяхната)

Вещичка това с доказателствата ме уби.

# 234
  • София
  • Мнения: 1 020
Аничка и Русенка честит рожден ден и от мен. Много радост и леко раждане!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Днес ние ще се отдадем на активна почивка - нищо няма да правя, а вечерта ще ходим с приятели на заведение.
Ей Катюша къде се забърза да раждаш стискай, имаш май още доста време. Naughty Стискам палци всичко да е ОК
Вещичка много ме разсмя с твоя мъж. Joy Joy Joy В нащо семейство аз говоря много и мен само ме подиграват.
Лек ден и никаква работа ей Naughty

# 235
  • Мнения: 127
Честит рожден ден на Аничка и Русенка,да сте живи и здрави,момичета,много любов,късмет и здрави бебешоци ви пожелавам!
  И добро утро на всички! И аз напоследък не мога да си намеря място от болки в кръста,таза,гърба и където още се сетите!На всичкото отгоре вчера се надумках с фасул за вечеря,и после цяла нощ корема ми беше като плондир и ме скъса от болки!Ама пуста лакомия,а фасула ми е една от любимите манджи!
Катюша,не бързай,мила има време!Още малко стискай! Hug
 Ние голямото чистене ще го правим утре,нашите ще дойдат да помогнат,че само мъжа ми няма да се справи.
 Слънчице гледам,че изгря навън,макар че малко подухва,но смятам да го изкараме днешния ден в разходки и срещи с приятели!Приятен ден на всички тумбаланки!

# 236
  • Мнения: 70
Добро утро момичета Simple Smile,

Честито на рожденничките ни   bouquet  bouquet, бъдете живи и здрави, много щастливи, а големия подарък на патерица през декември. Hug Hug Бреййй, че скорпионки сме се събрали! Simple Smile Wink

Вещичка, така ме развесели Joy Joy Joy, смях се със глас.

Момичета,  много се радвам за хубавите новини, дай Боже само такива да ни спохождат!

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 16:52 от anna_nik

# 237
  • Мнения: 482
Честито на рожденичките! Да си изкарате весело празника и много, много щастливи мигове!

# 238
  • Мнения: 1 144
Честито и от мен на рожденичките, да са живи и здрави, раждането да мине лесно и да получат най-хубавите подаръци - здрави и сладки бебчета!!!  Hug Hug Hug

И аз разбрах, че днес е Задушница, защото жената, която ми помага в домакинството, не поиска да дойде. Малко се ядосвам понякога, макар че иначе е много свястна, ето например трета събота не идва вече, все нещо излиза, а аз й плащам достатъчно добре и уговорката ни включва и съботите до обяд. Но понеже съм разбрана и от самото начало, ако нямам някакво излизане или работа в събота, не я викам и тя вече го приема не като задължение, а като услуга да дойде в събота. Но тази работа не ме кефи и ще трябва да си поговорим сериозно. Иначе ще взема да се оглеждам за друга. Един съвет от мен към всички мами, които ще ползват гледачки или помощнички (постоянни или временни, ще ви се наложи все някога, ако нямате услужливи баби) - никаква прошка и от самото начало си поставяйте условията и дръжте на тях. И така, сега вместо да си свърша някаква моя работа или да изляза на разходка с детето, ще трябва да домакинствам, Задушница или не. Не знам вие как се справяте с домакинството, но при мен всеки ден се пускат перални, чисти се и т.н. Иначе къщата прилича на бардак, много разхвърлят моите хора. Сигурно и аз съм си виновна, че искам всичко да ми е перфектно, ама какво да направя, по-силно е от мен.

Както и да е, това са дребни грижи. Следобед пътуваме до Пловдив и поне ще се позабавляваме довечера и ще се видим с приятели. (Дано пак не ми каже някой: "Леле, не мога да те позная", защото вече ми се повръща като чуя тази реплика.) Засега чао от мен, отивам да си взема душче и да подхващам къщата.

Като казах за душчето и се присетих. Иве, за тези болки в краката и костите четох някъде, че също се получават от разхлабването на ставите в осмия месец. Препоръчват топли вани (не горещи) и масажи. Има и някакво кремче на Мустела за уморени крака за бременни, можеш да пробваш и него. И аз напоследък имам някакви такива болки. На всичкото отгоре и много бързо се задъхвам. Това трябва да е от килограмите. Абе, ще потърпим още малко. Важното е всичко да е наред на финала Simple Smile))
Приятен и успешен ден на всички.

# 239
  • София
  • Мнения: 2 849
Здравейте и от мен! Ей, сколасах да ви изпопрочета и сега ще пиша!

ЧРД на Аничка и Русенка - пожелавам им лично щастие, здрави, хубави бебоци и весел и охолен живот!

Иве, страхотно си се справила с ремонта! Браво на теб! Честно казано аз се ужасявам при думата "ремонт" - апартаментът ми е все още сравнително нов (6 г.) и нищо не съм ремонтирала за бебето. Въобще що се отнася до домакинските неща - не ме търсете! Освен това мразя разместванията, защото съм ужасна консерва! Blush

А, сега де! Какво друго щях да пиша! А, да, да се уточня. Значи мораториума ми върху лошите новини се разпростира само върху някакви истории, които някой чул, друг видял, трети прочел...Но! Разбира се, ако някоя от нас има нужда от подкрепа или утеха, не бива да се притеснява да пише тук! Това е друга работа - нали сме клуб за взаимопомощ! Просто да ограничим страхотиите, дето са се случили някога, някъде, на някого - нали ме разбирате добре? Peace

Скорпия, стискам от сърце палци майчето ти да се оправи! Аз съм страшно привързана към моите родители, нямам по-добра приятелка от майка ми. Смятам, че тя чувства обичта ми, засвидетествам й я всеки Божи ден. Всеки ден се виждаме (живеем наблизо) и поне 1-2 пъти се чуваме по телефона. Винаги ми е било необяснимо раздразнението, което някои хора чувстват към родителите си - за мен общуването с тях е радост, а не тегоба и, признавам си, помощта им е неоценима и без нея едва ли бих се справила! Да не забравяме, че и ние ще сме майки на това, което носим под сърцето си и преди да нагрубяваме своите майки, да се сетим, че един ден може да сме на тяхно място! Ще видите като родите - чрез детето си ще обикнете още повече родителите си, защото ще осъзнаете какво са правили и правят за вас! Hug

Сега не се сещам нещо друго. Но по-късно, ако ми дойде на акъла, пак ще се включа. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт