Отговори
# 240
  • Мнения: 630
Катюша, моя корем се смъкна около 2-3 седмици преди раждането. Голямо облекчение беше - можеш да дишаш, нямаш киселини. Е, след седмица започнаха и да ме наболяват тазобедрените стави - предполагам от наместването на главичката и разширяването на таза, но при мен бяха търпими.

# 241
  • София
  • Мнения: 165
amadis, при мен корема още от първите месеци е много ниско, а  тазобедрените стави ме болят от две седмици. Притесняваше ме , комбинацията с болките в корема и кръста и това движение на бебето( все едно си въртеше главата). Свързах се с аг-то ни и се разбрахме в понеделник да отида на преглед пак. Дано да е наред до тогава всичко. В четвъртък като бях на ЖК ни каза ( отново ), че сме достачно пораснали ( над 3,500 сме, но като се свали допустимата грешка - пак сме над 3 килца ) и не е опасно когато и да родим . Друг е въпроса, че всички препоръчват бебчетата да стоят колкото се може повече в коремчетата на мама.

# 242
  • София
  • Мнения: 1 078
Леле,Катюша,какво е това слонче дето го отглеждаш? Laughing Ти май трябва дрешки не от 0-3,а от 3-6 месеца да купуваш  Grinning

Искам да кажа за това,че вчера,когато бях при Савова беше много любезна и мила,зарадва се,когато казах,че искам при нея да раждам и дума не обели за някакви допълнителни пари,освен тези,които се заплащат на касата.Така че моите притеснения бяха напразни и се извинявам виртуално за това Laughing

# 243
  • София
  • Мнения: 165
veshti4kaSimple Smile какво да ти кажа при нас  ( в двете роди ) няма бебета под 4 килца. За радост на майките им после бързо израстват и нямаме случаи с наднормено тегло - някои бяхме даже доста кльощавички.
Момичета, благодаря ви за подкрепата  Hug

# 244
  • София
  • Мнения: 1 020
Вещичка супер за Савова, на мен така и не ми каза колко трябва да й платя ако реша да раждам при нея. Това сигурно е защото аз от самото начало не бях категорична, а ти си била. А пък и аз искам да раждам нормално. Както и да е надявам се всичко да мине при мен нормално, дори и без уговорка с лекар. Тези дни трябва да се видя с една акушерка при която ме праща моя позната - надявам се ако имам някакви проблеми (недай си боже) да се допитам до нея.

# 245
  • София
  • Мнения: 1 078
Най-накрая да сложа и моите покупчици в албума.И новото пуловерче Peace
Разгледайте и после чакам потупване по рамото Mr. Green

# 246
  • Мнения: 127
Вещичка,честити покупки!А пуловерчетата са много суперски,аз с такъв майсторлък не мога да се похваля,тези плетеници и ромбчета не са ми все още по силите,но имам желание да се науча!Плетенето ми действа много успокояващо!
 Тук в Пловдив времето е супер,досега бяхме на разходка с мъжа ми,напазарувахме разни неща за вкъщи(за ядене) Laughing и сега мисля да се паркирам на дивана,че после ме чака пране за гладене!Ама дали да не го оставя за утре,че нали днес било Задушница...? newsm78

# 247
  • София
  • Мнения: 210
Вещичке, страшно са хубави и новото пуловерче и беличкото, наследство от каката. На сънищата на мъжа ти съм се смяла със сълзи. rotfImbo Той ти е направо непресъхващ извор на бисери. Още се смея като се сещам за онази реплика пред банята преди първото раждане. Joy

Ще видите като родите - чрез детето си ще обикнете още повече родителите си, защото ще осъзнаете какво са правили и правят за вас!
Абсолютно си права! Peace Започнах да гледам по много по-различен начин на реакциите и поведението на родителите ми. Затова ми звучи много страшно едно проклятие, което майка ми отправи, когато я бях ядосала страшно - "Всичко ще ти се върне от твоята дъщеря". Сега като се сетя аз какви съм ги вършила, стреска ме тресе какво ме чака.
Да са ни живи и здрави, че тепърва ще разбираме какво са изтърпяли и преживяли покрай нас.   bouquet Hug

# 248
  • София
  • Мнения: 2 847

Ще видите като родите - чрез детето си ще обикнете още повече родителите си, защото ще осъзнаете какво са правили и правят за вас!
Абсолютно си права! Peace Започнах да гледам по много по-различен начин на реакциите и поведението на родителите ми. Затова ми звучи много страшно едно проклятие, което майка ми отправи, когато я бях ядосала страшно - "Всичко ще ти се върне от твоята дъщеря". Сега като се сетя аз какви съм ги вършила, стреска ме тресе какво ме чака.
Да са ни живи и здрави, че тепърва ще разбираме какво са изтърпяли и преживяли покрай нас.   bouquet Hug

Аз пък с радост мога да споделя, че съм получила точно противоположната майчина благословия - много преди да родя първия път мама ми каза "Благославям те да имаш дъщеря, която да те обича и да те уважава, така както ти обичаш мен." Е, дъщеря имам, даже втора ще завъдя, дано и във втората част се сбъдне майчината ми благословия! Mr. Green bowuu

# 249
  • Мнения: 280
Имаш потупване по рамото от мен  Laughing много са сладурски пуловерчетата, бива си те с плетенето.
Аз ,противно на всичко, днес се разчистих. Няма как , днес занесохме котката в свекърва ми и трябваше да изчистя и дезинфекцирам банята и кухнята ,които бяха обитавани от котьо. Тия дни чакам бояджията да боядиса спалнята и да свършваме с освежаването.  

С моето мамче сме в страхотни отношения, винаги мога да разчитам на нея и ако нещо не ми харесва мога да и кажа директно без тя да се обиди и обратното. Виж , отношенията със свеки са друго нещо , там ще трябва тепърва да се обработваме  Mr. Green да показваме рога и да тропаме с крак по масата. Но се надявам да се справя и с това.

# 250
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
    НАЙ-СЪРДЕЧНИ ПОЖЕЛАНИЯ ЗА СКЪПИТЕ НИ РОЖДЕННИЧКИ РУСЕНКА И АНИЧКА. Бъдете здрави и много, много обичани и щастливи!  bdbaloni

    ВЕЩИЧКЕ, безумно сладки са ти творенията. Особено като си представя колко миниатюрни са в действителност се разтапям.
    КАТЕ, дано тревогите ти  са били фалшиви. Желая ти спокойствие през уикенда.
    КЛЕРЧЕ, всички разбрахме апела ти, надали някоя е останала с погрешно впечатление.
     Днес капарирахме детско креватче и скринче, като в скрина има вградено коритце /с маркуч за източване на водата/, но няма да го ползваме него, защото сме се спряли на друго. Има и плотче за преповиване. Към комплекта включихме матраче и протектор за него. Живи и здрави, като бебко се роди ще ни ги донесат в къщи.
   Дрешки и бельо не сме купували /заради суеверния ми съпруг/, но пък майка ми се е развилняла и навзела доста нещица. Има още много за купване де, например бебешката козметика, хавлийки, чаршафчета и обиколници, помпа за кърма, стерилизатори и шишета. Имам уверението на половинката, че ще вземе самичък всичко, ще изпере, изглади и нареди. От нас се искало да се приберем в къщи на готово. Е, как да му се опъвам?  Mr. Green

# 251
  • Мнения: 42
Здравейте, мамчета   Hug

Честит рожден ден на Аничка и Русенка  nbirthday
Пожелавам ми освен здравето и щастието. И най-красивите декемврийски слънца да озарят дома ви.

# 252
  • Мнения: 6
Мамчета кой смята да посети лекцията във вторник,аз мисля да отида но да не се окажа сама там,моля да ми кажете и вашите имена,защото не знам как ще ви позная не съм идвала до сега на сбирките и не познавам никой от вас.Мойто име си е Милена.

# 253
  • Мнения: 6
 hbdtu на всички рожденнички,здраве , лично  щастие и леко раждане.

# 254
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ей, да му се невиди - тази моя майка не може да си държи езика зад зъбите и това си е. Направо избеснявам. То бива, бива, ма все си мисля че като си говорим нещо двечките,  то си остава между нас . Винаги по един или друг повод научавам, че разговора ни е стигнал до трети и пети лица . Не става въпрос за съкровени тайни /въпреки, че нищо чудно и това да става/, но все пак като й кажа "Маме, трайкай си, не го споменавай това пред друг", е мама му стара,  ooooh! все едно й казвам "Мамеееее, вземи един мегафон и разтръби на кой как ти падне". После ествествено аз съм лоша като се затръшкам - видиш ли, трябвало да я приема такава и да не й се връзвам, или да я предупреждавам 100 пъти, защото явно като го направя само 10 не й е достатъчно, или пък  да се примиря с думите й "Нищо фатално не е станало". Ей сега разбрах за поредната й постъпка.  Нищо особено, просто правя една снимка на племенницата ми и исках да изненадам брат ми и снаха ми с нея. Взех че казах на майка за тази снимка, но я предупредих да не им споменава, за да е изненада. Тя да я питаш от какъв зор е казала на брат ми. Ех, като разбрах се нервирах, а тя вика "Хайде сега, потръшкай се, ма гледай место да не си намериш цяла вечер". Нямам думи, с които да коментирам.
   Тъпо ми е като знам, че всяка дума, която си казваме с нея ентусиазирано я пооцветено я пресъздава на друг.
   Аз съм човек, на който дори не е необходимо да се споменава, че разговор воден между двама души е редно да си остане само между тях. Много се възмущавам на подобно поведение.  Crossing Arms Лошото, е че доста хора са такива, лек явно няма!!!

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 19:17 от GOLDEN ROSE

Общи условия

Активация на акаунт