Лечение на бактерия в Гърлото

  • 134 827
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8
Здравейте мили майчици  bouquet
Emily-ния,бяхме с много лоша кашлица(1,5 месеца)след,като бяхме на лекар за едни суполи и той ни изписа АБ.Изпихмеси го и почнахме да кашляме.дадохани друг.Не спира............Тогава се посьветвах с хомеопат.Каза,че това е алергична кашлица от АБ.След всеки АБ,трябва да се пие АБ-опашка,за да се прочисти организма от АБ.Иначе вместо да се оправят нещата се влошават,защото от АБ,се потискат и полезни бактерий в организма.
Ако не спирате да кашляте(и не е синузит),пиши да ти кажа какво може да дадеш(хомеопатия)
Друго за кашлица-1гл.настьрган кромид+мед,1с.л. масло+1ванилия.И промивай нослето сьс солен р-ор.
Освен това,направи намазка на бактерии в носа и гьрлото.Кашлица и сополите може да са от Стафилококи.Тогава Бактробана е много добьр.Но ти задьлжително искай антибиограма(на вас може друго да ви действа най-добре)
Здраве на всички Вас и дечицата Ви Hug

# 91
  • Габрово
  • Мнения: 94
Тя, искрено съчувствам за пложението!


Мерси!И аз не мисля че много ги боли,защото малкия не се е оплаквал. Thinking

Да видим емили какво ще ни каже,как е минало при доктора.
Ами, днес се оказа, че посявките още не са готови и ще се видим с докторката утре (събота) и тогава ще мога да ви разкажа повече. Днес купих бактробан и утре ще попитам дали става за мазане като видим антибиограмата. Благодаря на всички за предложенията и загрижеността. Но то и моето дете е за убиване- днес я взех от училище и се оказа, че цял ден е била само по тънка блуза и отгоре с якето, имам пред вид през голямото междусаие и така сме се прибрали до вкъщи, а  я изпратих надлежно облечена с жилетка. Ама какво да се прави! Деца! ooooh!

# 92
  • Габрово
  • Мнения: 94
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?

# 93
  • Мнения: 1 984
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?
за детето ли е? внимаваите ципрофлоксацин не се дава до 18 г! иначе моракселата е един от най честите причинители на инфекции на дихателните пътища. аугментин не е ли показан?

# 94
  • софия
  • Мнения: 386
Чували сме я тази Мораксела катаралис.Трети път я лекувам- при детето ми започва от носа,но слиза към гърлото.Аугментин 2 пъти вече по 10дневен курс,лекувайте по антибиограмата от секрета.Аз включих и Бронховаксом,защото в него има щамове на Брахамела,което всъщност е Мораксела.Дано имунната с-ма се пребори,защото при всяко разболяване стигаме до аб заради тази бактерия.Много е упорита.

# 95
  • Мнения: 1 883
Eмили, опитай да засилиш имунитета на детенце.
За мен личната каза ,че ако ми падне имунитета стафилококите пак ще се появят.Пием фрешове,давам рибено масло, витамин Д,витамин С.
Гледам ако мога всеки ден да пробутвам моркови, не че ми е много лесно.Сега мисля да давам клеева тинктура профилактично. Tired
Също и мляко ,сирене ,яйца,месо. ThinkingС две думи  здравословно да се храним.Пък какво стане.
За сега вирусите и гриповете ни подминаха. Praynigно пък малката от вчера е с ларингит и ще я спра от ясла до нова градина,че мисля да почвам след това работа.

# 96
  • Мнения: 8
Внимавай много с АБ.Както писах по-горе е много вреден.Както са те посаветвали другите,давай клеева т-ра,vC,морковен сок,сребьрна вода......ох,тези болести ooooh!
Сега се сещам,че преди няколко години каката много често я болеше глава и казаха,че е синузит.Наначиха ни 10 дена нагревки и в кьщи-взимаш морска сол и я загряваш на котлона,след това я слагаш в кьрпа(по-дебела,за да дьржи топлото по-дьлго) и я слагаш между очите,на челото.Колкото топло може да понесе детето.Без АБ се оправи за тези 10 дена

# 97
  • Габрово
  • Мнения: 94
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?
за детето ли е? внимаваите ципрофлоксацин не се дава до 18 г! иначе моракселата е един от най честите причинители на инфекции на дихателните пътища. аугментин не е ли показан?
Резистентна е на Аугментин, защото го пи много като малка и сега не и действа. Знам за ципрото, но преди  това пи Клацид и Панцеф и това остана само.
Мерси на всички за суветите. Аз и давам какви ли не гадости и клеева и For Kids (колоиден разтвор),и Цитросепт. Сега съм и взела и стафилококцинум (хомеопатични), ама се чудя дали да и ги давам. И лимон с канела, сода и мед и давам и какво ли не. Мразя зимата. Дано се оправи защото не искам да и давам повече АБ.

# 98
  • Мнения: 8
Стафилококциум,само ако бактериата не е в изострен стадии.И се дава през 1 седмица.Аз в момента давам,по 10 гранули.

# 99
  • Габрово
  • Мнения: 94
aleksandra_12, обясни на лаика в хомеопатията какво означава "не е в обострен стадий", кога по-точно мога да почна да и го давам? И не се ли дава пон-сряда-петък по 5 под езика?

# 100
  • Мнения: 8
Emily-не обострен,значи да не са повишени много.Ако са повишени,3-4 дена Бактробан и после Стафилококциума.На нас ни го назначиха за през седмица.Но може би,защщото пиеме и др. хомеопатични newsm78 .
P.S. Emily-но вашата бактерия не е стафилококи,защо ще и го даваш?Когато не се овеличават и не предизвикват-суполи,кашлица и др. всички бактерии,които имаме в организмма са полезни.

# 101
  • Мнения: 1 984
Тъй, ьначи, бактерията ни е Мораксела Катаралис, вероятно става дума за синузит. Сега ще пием Ципрофлоксацин- трети АБ за тази болест.!!!! И след това - каквото сабя покаже. На слушалка не се чува нищо, гърлото е сравнително спокойно. Гадост. Чували ли сте ги тези бактерии(мамка им)?
за детето ли е? внимаваите ципрофлоксацин не се дава до 18 г! иначе моракселата е един от най честите причинители на инфекции на дихателните пътища. аугментин не е ли показан?
Резистентна е на Аугментин, защото го пи много като малка и сега не и действа. Знам за ципрото, но преди  това пи Клацид и Панцеф и това остана само.
Мерси на всички за суветите. Аз и давам какви ли не гадости и клеева и For Kids (колоиден разтвор),и Цитросепт. Сега съм и взела и стафилококцинум (хомеопатични), ама се чудя дали да и ги давам. И лимон с канела, сода и мед и давам и какво ли не. Мразя зимата. Дано се оправи защото не искам да и давам повече АБ.

може ли да напишете какво са дали в антибиограмата?
ципрофлоксацина изобщо не стои като избор. а и резултата от него вероятно ще е слаб. предишните 2 АБ са също лоши като избор при тази инфекция.

# 102
  • Мнения: 1 984
aleksandra_12, обясни на лаика в хомеопатията какво означава "не е в обострен стадий", кога по-точно мога да почна да и го давам? И не се ли дава пон-сряда-петък по 5 под езика?
посетете по горния форум. попитайте там. подозирам отговора.

# 103
  • Габрово
  • Мнения: 94
Tonev - ето я антибиограмата: чувствителни - тетрациклин, хлорамфеникол,гентамицин,цефалотин,еритромицин, ципрофлоксацин. Това е. Резистентни: пеницилин/хинк, амоксиклав, бисептол. Кое е трябвало да пием? Ще се застрелям вече. Докторите не учат ли едно и също?

# 104
  • Габрово
  • Мнения: 94
И все още си покашляме с малко храчки. До кога?

Общи условия

Активация на акаунт