Лечение на бактерия в Гърлото

  • 134 829
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 148
Какво значи "малка по количество бактерия"? На нас, след като ни изолираха ауреуса, никъде в резултатите от изследването не пишеше каква е концентрацията му.
А специалистът по УНГ ми каза, че такова изследване било много сложно и във Варна едва ли има лаборатория, която да отчита конкретната концентрация на стафилококите.
Ако някой има информация по въпроса, нека ми препоръча такава лаборатория, моля, че и аз искам да повторя изследването тези дни.

# 46
  • Мнения: 2 829
ами--отделни находки,,така пишеше и първият път в изследването


личната ,се обади в къщи -за резултата от контролния секрет и пак така каза--отделни находки,малки като количество,нищо притеснително,,да пръскаме биопарокс

но,,,реших ,ще я водя на уши нос и гърло,



Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 21:06 от strange-monkey

# 47
  • Мнения: 353
Тотално се обърках вече. То бактерии и чудо.
Ние имаме стрептокок каква е разликата м/ду стафилокок и стрептокок?
Синът ми е със хрема и кашлица вече почти 2 мес. Изпил е 4 АБ и сега на антибиограмата се оказа че може да пие само три.
А въпросът ми е може ли без тях, а например с хомеопатия или прополис чета че много помагало........................????

# 48
  • Мнения: 148
Не знам каква е разликата между стафилокок и стрептокок, но както съм писала по-горе и за лечението на нащата упорита бактерия беше предвидено да изпием 5-6 шишета антибиотик, но след първото реших да направя консултация с УНГ и си записах и час за хомеопат /не бях ходила до тогава/. След консултациите, които направих с тези специалисти, стигнах до извода, че е по-добре да спрем антибиотика /бяхме изпили 2 шишета Зинат/ и да се доверим на хомеопатията, още повече, че дори и да бяхме изпили всичките шишета антиб. и да я бяхме нокалтирали тая гадина, никой не дава гаранция, че след времето х няма пак да се появи.
Не знам дали моето решение е правилно, защото сме още прекалено нови в тази област, но ми беше писнало вече от постоянното пиене на антибиотици.
А за прополиса от теб чувам. Ще ми бъде интересно да науча и аз нещо по въпроса

# 49
  • Мнения: 2 829
и аз се интересувам от този прополис


и за мен е новост  ,за сефте ни се случва,

откриха й го след една продължителна кашлица-от 3-4 седмици,
притесняваме това че така останаха нещата,,
нищо не пречи ,според мен да се пробва и с билкови  продукти Peace


# 50
  • Мнения: 353
О не се заблуждавайте, че зная нещо за хомеопатията или билко лечението. Просто се доверих на една докторка хомеопат и съм доволна от това, че секрета от носа изтече , кашлицата спря за около 7дни. НО бактерията се лекува 2 мес. Толкова ни е терапията в момента,, но през това време всичко се повтаря ли потретва ли и просто се лекува много бавно.
 И сега съм на мнение да изпием АБ за тази гадина да я уморим и тогава да се отдадем на хомеопатията , ако ми се наложи естествено. Просто не мога да го гледам вече 2мес. да ми кашли и той се мъчи ,а аз още повече.
А ЗА ПРОПОЛИСА мисля че съм го срещнала в  под форума за хомеопатията. И в предаването "Часът на мама" говориха за него. Но не съм опитвала.

# 51
  • Мнения: 217
И нас ни откриха Стрептокок /ама не са писали в носа или в гърлото/. Пръскахме само с локален антибиотичен спрей - Биопарокс, а в носа - антибиотични капки за очи - Макситрол. Утре сме на контролна посявка - ще ви кажа дали е имало ефект. Иначе още на втория ден намаля кашлицата и до 5-тия не кашляше. Но аз го давах дълго - 8 дни, въпреки че докторката каза, че и 5 стигат. Просто знам, че тази бактерия е много упорита и се лекува към 10 дни /ако се пие АБ/.

# 52
Близо 20 дена имахме кашлица и зачервено гърло. Предписаха ни антибиотик,от който ни излязоха гъбички и получихме разстройство. Отидох при друг лекар (частен кабинет). Каза че се съмнява за стафилококова инфекция и също,че антибиотик не се пие за щяло и нещяло! Предписа ми маз за носа Baktroban и капки Tobrin (те са за очи по принцип)- за 5 дена детето ми се оправи! Гърлото и нослето му са чисти след изследването. Не бързайте с антибиотиците!
За пазарджишките майки- Д-Р ПАРНАРЕВ

# 53
  • Габрово
  • Мнения: 94
И нас ни откриха Стрептокок /ама не са писали в носа или в гърлото/. Пръскахме само с локален антибиотичен спрей - Биопарокс, а в носа - антибиотични капки за очи - Макситрол. Утре сме на контролна посявка - ще ви кажа дали е имало ефект. Иначе още на втория ден намаля кашлицата и до 5-тия не кашляше. Но аз го давах дълго - 8 дни, въпреки че докторката каза, че и 5 стигат. Просто знам, че тази бактерия е много упорита и се лекува към 10 дни /ако се пие АБ/.
А нашата педиатърка ми каза, че биопарокса причинява астма на малки деца и в никакъв случай няма да ни го изпише. Вие чували ли сте п #Crazy #Crazy #Crazyодобно нещо?

# 54
  • Мнения: 353
Ние от тази вечер сме на Тубоцин. Няма го в  подходяща форма за деца ,но една капсула ще я делим на две и дано да го пие, Друг избор нямаме, но успоредно с това продължаваме и терапията с хомеопатия.
Дано свършим с тази гадна бактерия devil, искам да я затрием вече, отрови ни живота! fight

# 55
  • Мнения: 2 829
 Praynig желая ви успех!!!
и да не ви се случва повторно!!!


а това за биопарокса за първи път го чувам newsm78


# 56
  • Габрово
  • Мнения: 94
Аз сигурно не съм добре, но Тубоцина на го ли изписват за туберкулоза?

# 57
  • Мнения: 353
Да за туберкулоза, но и  за почти всички видове бактерии. На всички други АБ е устойчива нашата гадина #Cussing out мръсна, но ще види тя....................... Rage

# 58
  • Русе
  • Мнения: 785
Не помня дали в тази тема писах и аз за Тубоцина, че и при нас се оказа най-ефективен според антибиограмата, но не ни го предписаха защото вече го няма под формата на сироп/суспензия.

Близо 20 дена имахме кашлица и зачервено гърло. Предписаха ни антибиотик,от който ни излязоха гъбички и получихме разстройство. Отидох при друг лекар (частен кабинет). Каза че се съмнява за стафилококова инфекция и също,че антибиотик не се пие за щяло и нещяло! Предписа ми маз за носа Baktroban и капки Tobrin (те са за очи по принцип)- за 5 дена детето ми се оправи! Гърлото и нослето му са чисти след изследването. Не бързайте с антибиотиците!
За пазарджишките майки- Д-Р ПАРНАРЕВ
А какво да не бързаме с АБ? - и Бактробанът и Тобринът съдържат АБ! Може би докторът е имал предвид АБ през устата. Thinking
Ние в момента сме на Азатрил, но морим стрептокок - стафилококите назнайно как са изчезнали без лечение ... и след като смених лабораторията. Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 217
Биопароксът и Макситролът ни излекуваха стрептокока, не се наложи да пием АБ през устата.... за информация на тези, които търсят варианти Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт