Книжни герои

  • 3 401
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Във всяка добра книга живея. И ми е толкова мъчно, когато свършва...
П.П. Писала съм го вече, но пак да се похваля. Един августовски следобед, кацнала на перваза на хотел във Васастан, четях "Карлсон" и бях най-щастлива на света. Виждах покривите на къщите - съвсем същите като в книжката и сякаш чувах бръмченето на перката на "тоя бодър, весел човечец".  Laughing

# 76
  • Мнения: 11 315
Всички книги които чета, живея в света им. И когато затворя последната страница ми е много тъжно, страдам за този свят, искам да остана още малко там.

Точно така се чувствам и аз. Обикновено като затворя последната страница, почвам пак отначало и чета определени пасажи - ей така за наслада, за продължаване на това опиянение.

# 77
  • Мнения: 431
В света на "Анн от Грийн Гейбълс" бих живяла - наивен и красив свят, поне според описанието. Някой ден ще го посетя този Остров на Принц Едуард.

Също така Нангияла от "Братята с лъвски сърца" е моето място.

# 78
  • Мнения: 843
    Ангх Морпорк    - там живея...  толкова цветно си го представям..

   

# 79
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мемоарите на една гейша.

# 80
  • Мнения: 2 070
Във всичките книги на У. Уортън се чувствам добре, а и той така детайлно описва всичко.
Време разделно
Пипи, Незнайко, Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада, Приключенията на Лукчо.

# 81
  • Мнения: 27 524
Такива са всички хубави книги, които чета. С всяка една от тях живея и имам визуален свят с нея  Peace
Поради тази причина трудно започвам нова книга, защото трудно се разделям и откъсвам от предишната  Sad

# 82
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Произведенията на Томас Харди - "Далеч от безумната тълпа", "Тес от рода Дърбълвил", "Кметът на Кастърбридж".

# 83
  • Мнения: 1 312
Да. "Старт в живота", не помня на кого беше.

Алън Силитоу newsm78

Общи условия

Активация на акаунт