Мами и татковци в Австрия - 9

  • 18 341
  • 283
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 343
надин
скорошно оздравявяне на малка никол.
ние изгърмяхме 3 от 6те патрона за 4 седмици Rolling Eyes още сняг няма по улиците... представям си как ще мине зимата.

вяра
защо остана недоволна от форумния фризьор?
аз съм ходила един единствен път при него и бях във възторг, единственият, който успя да ме подстриже и изсуши за 20 мин., а не да ми подскача около главата час и половина за сваляне на един сантиметър връхчета. но 3 месеца за термин ми  е много, тия в ДМ подстригват прилично за 20 евро Wink

# 181
  • Мнения: 339
Много се извинявам но и аз да питам за очния лекар как е системата, че ми предстои и на мен. Трябва ли направление от  личен лекър или като за генеколог  и зъболекар направо в самия кабинет се прави термин newsm78

# 182
  • Мнения: 4 399
Nadine, много съжалявам за развитието на заболяването при вас. Надявам се да съм ти била поне малко полезна. Много целувки на малката Никол и стискам палци да оздравява бързо!

Деяна, първо чаках над 1 час при фрозьора, макар че си бях взела час. След това ми направи едни такива кичури, дето никой не може да ги види. Като се прибрах, мъжът ми каза: 'Ти нали щеше да си правиш кичури'. Rolling Eyes Моята коса е тъмна, но той като фризьор би трябвало да може да прецени какво да я направи за да станат кичурите. Друг път ми показват цветове, обсъждам с фризьорите доста докато изберем заедно нещо и го улучват. Този така на око погледна, казах му че ги искам малко по-светли от предишните, той ги направи малко по-тъмни и сега на практика нямам кичури. И най-голямата ми забележка е че ги прави с шапка. Опитвала съм и с фолио и с шапка, с фолио определено става по-добре и им трябва повече време докато порастнат. Откак съм в чужбина за първи път виждам някой да прави кичури с шапка. Цялата процедура отне около 1.5 часа, толкова колкото и при моите квартални дружки. Той е малко по-евтин, но пък загубих 4.5 часа, докато тук ме правят бих казала по-добре и ми коства не повече от 1 час и 45 мин. Не съжалявам, аз винаги съм отворена да опитам нещо ново, особено с косата си, но мисля да не повтарям.

Бързо оздравяване на всички болни дечица! Надявам се днес да са по-добре от вчера!

# 183
  • Мнения: 4 150
КОй е тоzи фриzьор? Как се каzва?
Ние в кьЩи се подстригваме сами...а какви кичури сьм правил на жена си преди години,ваШият фриzьор го слагам в джоба си. hahaha

Ророана,В амбуланция не е нужно направление,но на ординация понякога се zаяждат и искат от домаШния лекар направление.МожеШ да си го порьчаШ по телефона при домаШния и да си го вzемеШ беz да чакаШ.

Надин,
Цитат
възпалението се оказа бактериално и детето ми вече има бронхит.

Как го установихте това,че е бактериално?
Какьв АБ предписа?

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 00:24 от Christian

# 184
  • Мнения: 343
Много се извинявам но и аз да питам за очния лекар как е системата, че ми предстои и на мен. Трябва ли направление от  личен лекър или като за генеколог  и зъболекар направо в самия кабинет се прави термин newsm78

не трябва направление, като при гинеколога е. но не знаех че се чака толкова много.
аз сега трябва да правя термин за александър, че наближава очен преглед на 2 год. според мутеркиндпаса, и ще пратя и мъжа ми с него, че се оплаква че не може да чете дребни букви.

вяра
аз един единствен път съм си првила кичури в бг, 3 часа седях  на стола, направо полудях. хубави станаха, аз също съм с тъмна коса. но повече не се оставям толкова време... не знам, има жени, дай им по цял ден да седят в салона, аз не мога. искам необходимия минимум само.

# 185
  • Мнения: 343
КОй е тоzи фриzьор? Как се каzва?
Ние в кьЩи се подстригваме сами...а какви кичури сьм правил на жена си преди години,ваШият фриzьор го слагам в джоба си. hahaha


пепи

ами освен да хвърляш докторската престилка и да ни почваш подред с кичурите hahaha  bouquet

# 186
  • Мнения: 4 150
Аz се поШегувах...След процедурата жена ми не ми говори 3 часа...и в крайна сметка отиде на истински фриzьор. Flutter

# 187
  • Мнения: 4 399
Жалко, Кристан! Тъкмо щях да питам колко се чака при тебе за термин.  Laughing Обаче поздравления за смелостта на жена ти. Аз не бих се оставила в ръцете на мъжа ми. При това изобщо не съм суетна, но този риск не поемам.  Laughing

Деяна и аз съм от тези дето не могат да стоят дълго и да си говорят празни приказки с фризьорките. В общи линии повече от час и половина май не съм прекарвала на такива места и затова не мога да си представя да чакам 1 час. Не стига че пред лекарските кабинети прекарваме часове, та сега пък и при фризьорите... Rolling Eyes

# 188
  • Мнения: 343
охх написах 5 бевербунга, стискайте ми палци да си намеря скоро работа bishop

не издържам повече у дома, само  newsm71  wash hang 1ironing 1dishes newsm79 feeding  baby

# 189
Здравейте мами,
има един очен лекарски кабинет, кътето, човек бързо получава час
http://www.eye-factory.at/

Дано бързо се оправят мъничетата. И ние имаме хрема, бях вчера при лекаря и ни изписаха капки за нос.
Поздрави

# 190
  • Мнения: 112
Ние днес бяхме на рутинния о4ен преглед  за 2 годишни.Детенко е добре с о4ите.Останах много доволна от абсолютно вси4ко там-отношение на персонала,добра техника,спокойна и обстоятелствена лекарка.Аз сьщо си  проверих о4ите и  ми каза, 4е сьм за лезебриле но може и да се отложи вьв времето.Препорь4ам я с 4иста сьвест.Намира се в 4-ти бецирк,термините не са дьлгосро4ни.Ако има желаещи ще и напиша координатите.
Това за статистиката на болестите ми зву4и малко като суеверие.Ми вси4ко е толкова персонално-някои деца са по-предразположени на заболявания ,други не.Ако го тьп4а с неподходяща храна  или му затвьрдявам сресови ситуации естествено 4е  ще  дойде  като резултат  болест.Тази статистика при какви деца е правена,щото не вси4ки живеят при  абсолютно еднакви условия...
 Днес си  взех термин при Пепи за след месец,но като 4ета Вяра нещо вярата ми  се разклаща.Аз малко траги4но преживявам орезилване на косата и сега ще мисля дали? или?
Желая добро вьзстановяване на вси4ки де4ица от форумското ни семейство и на мамите много сила и спокойствие.

# 191
  • Мнения: 4 150
Сара,
ПоЩата ти е пьлна,а ти иzтрих и лс и сега даже не помня вьпроса ти... Flutter

# 192
  • Мнения: 4 399
Сара, ти ако си ходила при фризьора и си го харесваш, хич не ме слушай. Изборът на фризьор е много субективна работа, виж че тук всички го харесват. Аз явно съм разглезена.  Wink

А статистиката обикновено се прави така: взима се броя на всички детски заболявания и се дели на броя на децата. Разбира се че средностатистическото дете не съществува, всичко е индивидуално. Така както и средностатистическата жена с 1.3 деца не съществува. Мен повече ме удиви изказването на педиатър че децата трябва да боледуват по 8 пъти в годината за да се доразвие имунната им система. И се зачудих какво става ако боледуват само 6 пъти, трябва ли зорлем да ги разболяваме.  Rolling Eyes

Деяна, успех с търсенето на работа! Ти на пълно работно време ли смяташ да започваш работа?

# 193
  • Мнения: 533
Аz се поШегувах...След процедурата жена ми не ми говори 3 часа...и в крайна сметка отиде на истински фриzьор. Flutter
Laughing Ей, Кристиан, разсмя ме на ранно сутрешно кафе. Аз съм се подлагала веднъж по спешност за боядисване от моя мъж ама той се справи успешно. Е, друг е въпроса, че процедурата отне толкова време, че  Shocked Shocked Shocked ама беше в приятна домашна обстановка.

...Препорь4ам я с 4иста сьвест.Намира се в 4-ти бецирк,термините не са дьлгосро4ни.Ако има желаещи ще и напиша координатите.
Сара, напиши моля те координатите   bouquet. Нашият педиатър ни посъветва да направим очния преглед на малката като направи поне 2,5 год., но мъжът ми от доста време се опитва да си направи термин за контролен преглед,който да не е след няколко месеца и се оказва, че това е доста трудно, даже май невъзможно.

Много тъжно ми става като чета за болните дечица. Пожелавам им бързо оздравяване и дано няма повече настинки през дългата зима. Ние за сега сме задържали малко здрави, но пък имаме проблеми с детски страхове. Борим се с крокодил и тъмното обаче нещо безуспешно. Изчетох съвети на детски психолози, но ..... Предполагам,че тия страхове са нещо нормално за възрастта, но ако някой се е с сблъсквал със същите проблеми нека сподели.

Хубав ден от нас   bouquet

# 194
  • Мнения: 112
Dianka,
ето адреса

Favoritenstr.8,1040 Wien
tel. 01 587 54 27
Dr .Eva Drasta


Успех желая.

Общи условия

Активация на акаунт