Любов и ревност

  • 3 140
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 720
По-скоро ревността е признак на чувство за собственост и неувереност, отколкото на любов. Ревнуваш когато не вярваш на партньора си.

# 16
  • Мнения: 4 733
Ревнива съм. Нямало е случай да съм обичала мъж истински и да не съм го ревнувала.

# 17
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Ако има хора без комплекси, то тогава има и любов без ревност. Както са писали по-горе ревността е израз на нашата несигурност, неувереност и т.н. Нормално е да си мислиш, че има "по-готини" от теб, нормално е да държиш на "своето". Естествено, всичко прекалено е опасно! Има и болни хора на тази тема. Аз ревнувам - не съм съвършена и бих се обидила, ако не ме ревнуват поне малко. Така го чувствам - сякаш ревността е доказателство, че държат на мен.  Но пак повтарям - в разумни граници.

# 18
  • Мнения: 4 733
Аз пък не намирам нищо общо между ревността, комплексите или чувството за собственост.

# 19
  • Мнения: 525
Имам чувство обаче че като кажеш на някоя жена че изобщо не я ревнуваш то тя се замисля дали изобщо я обичаш щом поне капка не я ревнуваш...


A, благодаря за "обичта"Simple Smile И аз веднъж имах смелостта да си го помисля, но за щастие беше твърде отдавна.

Тя добре го е казала "За мен ревността е липса на увереност в чувствата на партньора и страх от изместване."
Или ревност = страх, ако трябва да използвам собствените си разсъждения.
Плюс, разбира се, обстоятелството че се касае може би и за липса на увереност в собствените възможности..



# 20
  • Мнения: X
Ревността се ражда с любовта, но не винаги умира заедно с нея. Ларош Фуко

# 21
  • В кошера...
  • Мнения: 527
За съжаление има много общо между АЗ-а и ревността. За справка - Психологията.

# 22
  • Мнения: 4 733
За съжаление има много общо между АЗ-а и ревността. За справка - Психологията.
Познавам себе си и говорех за себе си. Самоанализирането на вътрешното ми "аз"  го умея най-добре сама Laughing

# 23
  • Мнения: 698
Ревността е знак на неувереност и липса на доверие. Да даваш свобода - и дори - да даваш криле - е истинското проявление на любовта.

Така мисля аз  Peace

# 24
  • Мнения: 17 546
За себе си да кажа - не знам! Но пример от собствения ми живот: омъжена съм от 18 години за един и същи човек, той ме обожава и ме глези така, както май не заслужавам Embarassed НИКОГА не е проявил ревност към мен, но нито за миг не се съмнявам в обичта му! Имам пълна свобода на избор за каквото и да било. Някой беше казал: "Свободата, брат, е нещо изключително!...". Та мисля, че ако цени човек свободата на личността като изконно право, своята и тази на партньора си, не би дръзнал да убива любовта с ревност. И все пак аз признавам, че не мога да се похваля 100% с такова благородство и се възхищавам на всеки, който го може. Ще работя върху себе си...

# 25
  • Мнения: 4 496
Цитат на: BateJoro
Плюс, разбира се, обстоятелството че се касае може би и за липса на увереност в собствените възможности..

Естествено, липсата на увереност в собствените възможности поражда страха от изместване.

# 26
  • Мнения: 822
Ревността е любовен егоизъм...Макар че  може да съществува и без налична любов.Тогава остава само егоизмът.Можем да я прикрием дотолкова доколкото можем и да подтиснем присъщия за всяко човешко същество егоизъм.
Темата наистина се разглежда в 9-ти или 10-ти клас по психология.
Борисе,есе ли имаш да пишеш?

# 27
  • Мнения: 619
Аз немога да обичам някого и да не го ревнувам...
Но мога да ревнувам без да обичам.
Обичам да ме ревнуват в рамките на разумното.Може да се самозаблуждавам, но си мисля ,че също е проява на любов

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм на мнение, че ревността е проява на несигурност и незрялост.
В началото на връзката ни (преди 15 год.) го ревнувах до болка. Сега въобще не ме интересува дали някоя го сваля- не се чувствам застрашена по никакъв начин. А го обичам със същата сила!

# 29
  • Мнения: 619
И аз съм на мнение, че ревността е проява на несигурност и незрялост.
В началото на връзката ни (преди 15 год.) го ревнувах до болка. Сега въобще не ме интересува дали някоя го сваля- не се чувствам застрашена по никакъв начин. А го обичам със същата сила!
Аз ревунувам.Но не ревнувам ако го провокират, а от това как той отвръща на провокацията или ако той е активната страна!
Винаги съм му казвала, че нямам нищо против всички жени да са му в краката, но искам за него да съм само и единствено аз!!!
Харесва ми моят мъж да е харесван  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт