Ленено семе като хранителна добавка-2

  • 111 025
  • 429
  •   1
Отговори
# 390
Пак ще се повторя с риск да стана дори и досаден, не приемайте лененото семе смляно! Едно нещо не мога да разбера - що за хора сте.Показвам Ви официалната листовка издадена от министерството на здравеопазването, в която изрично се забранява приемането на лен. семе смляно, и въпреки това на вас не ви прави впечатление newsm78. В листовката изрично се описва, за какво се използва в цял вид.Ако толкова държите да приемате тези омега киселини имате 2 наистина удачни варианта: 1)купувайте си ленено масло, и 2)рибено масло. Аз лично предпочетох втория вариант.

# 391
  • Мнения: 1 725
Добре, де, Мартиииии, не си досаден, но как, аджеба, никой не се е оплакал от приема на смляно ленено семе, а вместо това хората установяват единствено полезното му действие. И е вярно, че в миналото много се е ползвало. Дали са го смилали и са го яли така, не зная точно, обаче. Но и сега сума-ти народ тук в тоя форум (Алтернативния по-точно) го ядат по този начин (1 ч.л-ка) към закуската, примерно, включително дават и на малките си деца. Аз не го правя това, понеже още преди време, четох, че намаля кърмата, а пък дори и малко да е, не държа да рискувам. А пък на детето още нищо не давам - така или иначе е на кърма, дали е достатъчно, не зная, колкото, толкова, като я отбия, ще помисля за рибено масло, не ленено, разбира се, за дете не бих рискувала с маслото, но пък виж семената защо не. Не рабрах какви точно данни имаш за конкретна вреда от ленено семе, защото като гледам са все предположения и опасения до този момент, само на база на химичния му състав, а явно това не е критерий, се оказва в реалността при положителното му действие върху хората. Просто се чудя. newsm78

# 392
  • Бургас
  • Мнения: 16
Момичета сигурно е много дискутирано в темата,но бихте ли ми казали как приемате ленено семе за да получа ефект за по-лесно изхождане.Аз го пробвах извесно време по 1с.л.смляно в кисело мляко+2с.л.овесени трици,но не усетих някакъв ефект да има,да не би да бъркам нещо? Rolling Eyes

# 393
  • Мнения: 1 725
Някой, който по-разбира да каже, но аз, доколкото зная, се примат цели семена (несмлени) с тази цел.

# 394
# 395
  • Мнения: 186
Момичета сигурно е много дискутирано в темата,но бихте ли ми казали как приемате ленено семе за да получа ефект за по-лесно изхождане.Аз го пробвах извесно време по 1с.л.смляно в кисело мляко+2с.л.овесени трици,но не усетих някакъв ефект да има,да не би да бъркам нещо? Rolling Eyes

Нао мен ми действа само чаша горещо кафе и то в периода 8.30 - 10.00 часа  Laughing Принципно пия много малко вода, което е част от моя запечен проблем.

Иначе аз слагам 1/3 смляно ленено семе към 2/3 трици в една кутия и от тази обща консистенция слагам 2 пълни лъжици в една кофичка кисело мляко всеки ден.

# 396
  • Мнения: 489
ЛЕНЕНО СЕМЕ - Тук е обяснено как точно се борави, само да се чете.

Аз от вчера вземам Alpinium Flax Oil (студено пресовано ленено масло)Цена- 7.08лв., 30 бр. черни капсули, 1000mg.
Ето това, но по-малка опаковка ---> http://www.framar.bg/%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BE-%D0%BC … -pid30012063.html

Надявам се наистина да помага за толкова много неща....ще ви кажа като разбера Hug

# 397
  • Мнения: 286
Аз съм бременна в 7ми месец. Търсих из нета дали лененото семе (смляно) може да се приема от бременни и така и не успях да намеря еднозначен отговор. Имате ли някаква идея по въпроса? и какво количество на ден е препоръчително?

# 398
  • Варна
  • Мнения: 758
Мен в момента не ме засяга, но и аз онзиден се зачудих, защото от темата знам че е противопоказно, а на една реклама видях "незаменимо при бременност и кърмене" newsm78

# 399
  • Мнения: 5 802
Аз съм бременна в 7ми месец. Търсих из нета дали лененото семе (смляно) може да се приема от бременни и така и не успях да намеря еднозначен отговор. Имате ли някаква идея по въпроса? и какво количество на ден е препоръчително?

И мен ме интересува това!

# 400
  • Мнения: X
Аз съм бременна в 7ми месец. Търсих из нета дали лененото семе (смляно) може да се приема от бременни и така и не успях да намеря еднозначен отговор. Имате ли някаква идея по въпроса? и какво количество на ден е препоръчително?

И мен ме интересува това!
И аз се интересувам от това, намирам противоречиви мнения. Някъде пише да се приема след консултация с лекар. Другаде - да не се приема от бременни. А във форума на д-р Атанас Михайлов - че даже е препоръчително да се приема през цялата бременност по една супена лъжица мляно ленено семе, предварително изкиснато във вода. Утре ще попитам личния ми лекар и ще ви напиша какво е казал той.

# 401
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз съм бременна в 7ми месец. Търсих из нета дали лененото семе (смляно) може да се приема от бременни и така и не успях да намеря еднозначен отговор. Имате ли някаква идея по въпроса? и какво количество на ден е препоръчително?

И мен ме интересува това!
И аз се интересувам от това, намирам противоречиви мнения. Някъде пише да се приема след консултация с лекар. Другаде - да не се приема от бременни. А във форума на д-р Атанас Михайлов - че даже е препоръчително да се приема през цялата бременност по една супена лъжица мляно ленено семе, предварително изкиснато във вода. Утре ще попитам личния ми лекар и ще ви напиша какво е казал той.
Аз знам, че няма проблем да се приема от бременни, но да не е повече от половин чаена лъжичка на ден - за смляно става въпрос! Peace

# 402
  • Мнения: X
Аз засега се спрях на ленено олио на капсули - по 1 на ден.  Peace
 

# 403
  • Мнения: 60
Малко е стара темата, но реших да си задам въпроса все пак и дано не повтарям някой, но нямам време да изчета темата  Embarassed
Та... взех си на Barlean's High Lignan Flax Oil Softgels... и се чудя по-колко да пия на ден? Препоръчителната доза е 3-9 капсули и ми се иска препоръка от някой, който ги пие.
Блаодаря на отзовалите се предварително   bouquet

# 404
  • Мнения: 76
Момичета сигурно е много дискутирано в темата,но бихте ли ми казали как приемате ленено семе за да получа ефект за по-лесно изхождане.Аз го пробвах извесно време по 1с.л.смляно в кисело мляко+2с.л.овесени трици,но не усетих някакъв ефект да има,да не би да бъркам нещо? Rolling Eyes

За тази цел май е по-добре да взимаш хуск, с кисело мляко върви много добре, богат е на фибри. Изчегъртва ти червата и ги смазва, даже при редовно ползване съм забелязала всякакви неща да изхвърляш благодарение на него... Заседели, ако имаш проблем с това. Друг вариант е зелен чай, или друг вид чай.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт