Ленено семе като хранителна добавка-2

  • 111 047
  • 429
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 76
Малко е стара темата, но реших да си задам въпроса все пак и дано не повтарям някой, но нямам време да изчета темата  Embarassed
Та... взех си на Barlean's High Lignan Flax Oil Softgels... и се чудя по-колко да пия на ден? Препоръчителната доза е 3-9 капсули и ми се иска препоръка от някой, който ги пие.
Блаодаря на отзовалите се предварително   bouquet

На Barlean's ние пиехме по 1 на ядене, имаше някакъв ефект в началото, чувствахме се по-бодри и по-издържливи, после сякаш привикнахме към него, но и сезонът се смени... Пробвай по едно, може и по 3, но това вече е ударна доза за хора, които се възстановяват от болест. Свекърва ми, лека й пръст, като се разболя от рак започнахме да й даваме по 3 на ядене, не отпадна толкова много и не изпита никакви болки до последно, а при нейния рак съм чувала, че болките са адски... Така че си е полезно при всички положения, въпросът е на теб за какво точно ти трябва, профилактично по 1 на ядене, иначе при заболявания и за възстановяване - по 3 Simple Smile

# 406
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ами  говори се , че е добре да се взема за  профилактика  на остеопороза.Иначе омега -3 това е супер.

# 407
  • Мнения: 60
Благодаря за отговорите  Hug

Аз го взимам по препоръка на хематолог, понеже имам b таласемия (анемия). Работата е, че в момента не съм си в БГ и не мога да я питам лично, а тя ми каза да вземам препоръчителната доза, която е между 3-9. Аз реших да вземам по 6, но още не мога да преценя дали ми действат, понеже съм пила само 4 дена.

# 408
  • Мнения: 1 650
Взех днес готово смляно семе за мъжът ми, който има висок холестерол, но чета по- назад, че е хубаво да е прясно смляно?

# 409
  • Мнения: 180
Здравейте, скоро никой не е писал, но ми се иска малко да се поднови темата. Започнах да се интересувам от лененото семе и прочетох и двете теми. Иска ми се да попитам тези, които са го пили продължително време, как им се отразява и има ли някакъв осезаем ефект. По-скоро ме интерсува от приема на смляно/счукано ленено семе. Аз така го приемам, най-вече заради перисталтиката , но и заради качествата, които притежава. Приемам го само от 20 дни сутрин по 1с.л накисната от вечерта с овесени ядки, овесени трици,пшеничен зародиш и стафиди + кисело мляко. Добре ми действа, но ми се иска да чуя мненията на хора, които са го пили повече време.

# 410
  • Мнения: 5 814
Взех днес готово смляно семе за мъжът ми, който има висок холестерол, но чета по- назад, че е хубаво да е прясно смляно?

На мъжа ми давах всяка сутрин ленено семе и сусамов тахан,в съотношение едно към едно.В един стъклен буркан разбърквах предварително лененото семе и тахана. Всяка сутрин взимаше по една лъжица на гладно в продължение на два месеца.Не знам дали е точно от това,защото той пиеше и други неща ,но холестерола му спадна до нормалните граници.

# 411
  • София
  • Мнения: 958
Лененото семе трябва да се мели непосредствено преди консумиране. И не повече от 2 равни с. л. на ден. Доколкото си спомням в противен случай става токсично. Преди година го пих около месец. Сега подновявам, но не всеки ден, заради многото фитоестрогени.......гледам да внимавам с тях.

# 412
  • София
  • Мнения: 2 808
Днес си купих от това ленено семе и мисля да го ям за закуска с кисело мляко, но трябва ли да го кисна от вечерта или става и на момента да се приготви и да се консумира? Също така разбрах, че е противопоказен за деца, май рибено масло ще давам на юнака.

# 413
  • Австрия
  • Мнения: 28
sise_to ,
аз също слагам такова счукано ленено семе в кис.мляко за закуска и ми действа много добре. Имам позната чийто дете ( 3 год.) има запек и му дава от същото семе.
Слагам го в кис. мляко преди консумация. Според мен няма нужда от предварително накисване, защото обвивката на семката е начупена и така влагата много по-лесно и бързо влиза ( семето набъбва ).

# 414
  • София
  • Мнения: 2 808
nudel33, благодаря!   bouquet

# 415
  • Мнения: 0
Тъй като съм маниак на тема здравословно и балансирано хранене, преработено не генно модифицирано ленено масло/олио, както и много други добавки и хранителни продукти, фъстъчено масло, си взимам от тук Iherb.com. Излиза много по-евтино отколкото да се купува дирекно от БГ. Ето код за еднократна отстъпка от 5 долара SOV366
Поздрави

# 416
  • Мнения: 33
Здравейте,

аз съм си харесала едно масло - и като цена и като производител - някой да го е пробвал: http://mall-bg.eu/1000--.--100-.-.-en.html.
Може ли да се дава на деца над 4 години?

Благодаря  bouquet

# 417
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 772
Здравейте,

аз съм си харесала едно масло - и като цена и като производител - някой да го е пробвал: http://mall-bg.eu/1000--.--100-.-.-en.html.
Може ли да се дава на деца над 4 години?

Благодаря  bouquet

аз имам едно друго пише да не се дава до 3 години , но да ти кажа и мойто е 1000мг силно си е по принцип се пие по 2 като пиех по две хич не ми се ядеше и с една имах този проблем  имай на предвид за деца май не става .

# 418
  • Мнения: 1
Здравейте!Аз приемам смляно ленено семе по следния начин-2ч.л ленено семе,2с.л овесено брашно,1к.л канела,1ч.л мед,1ч.ч кис. мляко.Всяка вечер всичко това си го объквам,прибирам в хладилника и сутрин,след приема на чаша гореща вода го консумирам.Приемам го от около2 месеца,по същото време отказах цигарите и мисля,че приема на тази смес ми помогна в много отношения.Сместта има леко слабително действие,доста добре засища,заапазих си килограмите в норма,освен това е много вкусно!!! newsm10  261uu  261uu  261uu

# 419
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
И аз приемам сутрин на сладно смляно ленено семе около 1 ч.л. в чаша кисело мляко. От известно време обаяе се оплаквам от стомашни болки. Има ли и други с подобни наблюдния?

Общи условия

Активация на акаунт