За самооценката.

  • 4 327
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 386
Искам да похваля темата - отдавна не бях срещала смислена такава в Красива мама. Grinning ( вкоято да се изказват мнения, а не '' Peace Hug'')

Аз лично имам сравнително реална самооценка, само понякога е леко занижена, но гледам да не го отчитам като минус - предпочитам така, отколкото да съм героиня в нечия тема/разказ/клюка.. С което пък не искам да кажа, че е лошо да има такива теми - напротив - хубаво е, когато можем да си сверим часовниците! Лошо е, ако това става само по този начин.

Офф, откакто напълнях си мечтая за скини х-образни крака, ама няма.. Mr. Green

# 91
  • Мнения: X
От всичко прочетено дотук си правя извода,че такова животно като реална самооценка нема.
Всеки спрямо себе си е субективен,колкото и да не му се иска и взависимост степента на самочувствие самооценката му е или завишена или занижена в малка или голяма степен.
За тва тези,които могат да си го позволят имат стилисти Hug

# 92
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Имам горе- долу добра представа кои дрехи и цветове ми отиват.
Като характер съм прекалено критична към себе си и задължително търся и чуждото мнение .
 
 

# 93
  • Мнения: 3 268
Комплекси има всеки според мен, но те не е задължително да пораждат злоба и завист Peace

А  това означава ли, че е по-нормално високото самочувствие да ги поражда - злобата и завистта?
Това е малко встрани от темата, но се изкушавам да попитам.

Преди 3 дни се уверих окончателно,че едно добро самочувствие неминуемо поражда злоба и завист.Още веднъж ти благодаря,че се намеси в моя защита,Додо.Грешната самооценка обаче често води до неприятни ситуации,а понякога и присмех от страна на околните.Хората обичат сеира.

# 94
  • Мнения: 463
Комплекси има всеки според мен, но те не е задължително да пораждат злоба и завист Peace

А  това означава ли, че е по-нормално високото самочувствие да ги поражда - злобата и завистта?
Това е малко встрани от темата, но се изкушавам да попитам.

Преди 3 дни се уверих окончателно,че едно добро самочувствие неминуемо поражда злоба и завист.Още веднъж ти благодаря,че се намеси в моя защита,Додо.Грешната самооценка обаче често води до неприятни ситуации,а понякога и присмех от страна на околните.Хората обичат сеира.

Пука ли ти !!??

# 95
  • Мнения: 1 800
[quote author=b_u_b_i link=topic=238026.msg5534017#msg5534017 date=1194812996

според мен човек привиква на вкуса и модата.когато нещо е на мода и го виждаш по сто пъти на улицата и по телевизията ,започва да ти харесва.както например навремето панталоните с висока талия.сега като се погледна в такъв,задникът ми се струва огромен,но на времето съм носила като е нямало други.
същото е и като се прибирам в България след дълъг престой в Германия.всички жени ми се виждат  прекалено натруфени и направени,но после свиквам.
[/quote]

Едно е нещо да ти хареса като модна тенденция и друго дали ти отива.
Аз имам реална представа за тялото ми, какво ми отива и какво не.  Много неща ми харесват от модата, но не бих ги облякла, защото знам, че няма да стои добре на фигурата ми. 

# 96
  • Мнения: 3 268
Комплекси има всеки според мен, но те не е задължително да пораждат злоба и завист Peace

А  това означава ли, че е по-нормално високото самочувствие да ги поражда - злобата и завистта?
Това е малко встрани от темата, но се изкушавам да попитам.

Преди 3 дни се уверих окончателно,че едно добро самочувствие неминуемо поражда злоба и завист.Още веднъж ти благодаря,че се намеси в моя защита,Додо.Грешната самооценка обаче често води до неприятни ситуации,а понякога и присмех от страна на околните.Хората обичат сеира.

Пука ли ти !!??
Вече годините ми са немалко и се научих да не ми пука. Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: X
Аз пък като усетя че има такива завистници,нарочно се надувам още повече и вирвам брадичката,за да ги е яд още повече. То ако щеш и наопаки да се обърнеш пак ще ти намерят кусур такива Naughty

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат
Пука ли ти !!??
Вече годините ми са немалко и се научих да не ми пука. Rolling Eyes

По-важното е, че не ти личат, така че изобщо да не ти пука!  Grinning
От което пък очевидно на някои други им пука   Party

Общи условия

Активация на акаунт