Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 525
  • 396
  •   1
Отговори
# 300
  • USA
  • Мнения: 2 167
 Направих ги за да пробвам лютеницата, която ми донесоха от БГ, няма такава вкусотия! Не съм променяла рецептата, просто са перфектни така Heart Eyes

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 17:18 от SkyBlue

# 301
  • София
  • Мнения: 4 551
Бях загубила рецептата за добруджанки, от една баба от варненско беше, и правих тази с едно яйце. Днес успях да открия старата рецепта, която е без яйце, и определено стават не толкова сухи. Всички вкъщи я харесаха повече. Та ето я:
1 кофичка кисело мляко с една ч.л. сода с лек връх, чаша и половина натрошено сирене, олио около 1/3 от кофичката от мляко (оригинала беше с 1/2,  но стават мазни), брашно колкото да стане лепкаво тесто. Олиото позволява да се направят на топки без да лепнат много по ръцете.

# 302
  • Мнения: 3 459
За трети или четвърти път се опитвам да ги направя тези пусти добруджанки но всеки път безуспешно Sad
Правя всичко както е описано, без да добавям яйце.
Изобщо не се надуват, седят си малки топченца, ужасно степляни ! Rolling Eyes Така и не разбирам къде точно ми е грешката ?  newsm78

# 303
  • София
  • Мнения: 4 551
Аз не ги правя на малки топчета, а на големи, колкото средно голямо кюфте. Понеже тестото не е много гъсто, като ги сложа в тавата и почнат да се пекат, се разливат на питки с диаметър 10-на см.

# 304
  • Мнения: 3 459
Аз не ги правя на малки топчета, а на големи, колкото средно голямо кюфте. Понеже тестото не е много гъсто, като ги сложа в тавата и почнат да се пекат, се разливат на питки с диаметър 10-на см.
Аз също не съм ги правила на топчета, а загребвах с лъжица от сместта. Нямам идея защо всеки път не ми се получават, честно  Rolling Eyes
И тъй като това не ми дава покой утре ще пробвам за последно, ако не ще се откажа да ги правя  ooooh!

# 305
  • София
  • Мнения: 15 508
Аз не ги правя на малки топчета, а на големи, колкото средно голямо кюфте. Понеже тестото не е много гъсто, като ги сложа в тавата и почнат да се пекат, се разливат на питки с диаметър 10-на см.
Аз също не съм ги правила на топчета, а загребвах с лъжица от сместта. Нямам идея защо всеки път не ми се получават, честно  Rolling Eyes
И тъй като това не ми дава покой утре ще пробвам за последно, ако не ще се откажа да ги правя  ooooh!
Да не пропускаш нещо?Винаги ми стават, даже добавям още брашно, понякога шунка, или салам, масло не слагам отгоре, а го сипвам разтопено в сместа.

# 306
  • USA
  • Мнения: 2 167
Аз не ги правя на малки топчета, а на големи, колкото средно голямо кюфте. Понеже тестото не е много гъсто, като ги сложа в тавата и почнат да се пекат, се разливат на питки с диаметър 10-на см.
Аз също не съм ги правила на топчета, а загребвах с лъжица от сместта. Нямам идея защо всеки път не ми се получават, честно  Rolling Eyes
Може би точно там ти е грешката, че тестото ти е много рядко. сложи още малко брашно, за да можеш да оформиш топки с ръце, даже и да не са съвсем перфектни. Може киселото мляко да ти е по-редичко. Друга причина е содата да е стара. Винаги ми се получават страхотни Heart Eyes

Последна редакция: нд, 22 ное 2015, 02:23 от SkyBlue

# 307
  • Мнения: 904
Хей, момичета заинтригувахте ме с тази дълга полемика за добруджанките и се пробвах и аз. От първият път, ИДЕАЛНИ. Точно по рецептата от първа страница ,без яйце. Използвах кисело мляко "Боженци "с 4 %
масленост. Позволих си само 2 чаени лъжички олио до добавя в тестото. За 20 минути готови. Благодаря на всички писали до сега в темата!

# 308
  • Мнения: 4 303
Случайно попаднах на тази рецепта, дано се получат утре сутрин!

# 309
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
От години ги правя - при мен винаги се получават. Бързи, лесни, вкусни!  Laughing

# 310
  • Мнения: 2 515
И на мен ми се получават всеки път, точно по оригиналната рецепта, просто са уникално вкусни! Обикновено добавям чубрица и/или шарена сол в сместа.
Уж ги правя за вечеря, а докато сложа масата, почти всички са излапани Grinning

# 311
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
Уж ги правя за вечеря, а докато сложа масата, почти всички са излапани Grinning
И при нас така...  Laughing

# 312
  • Мнения: 904
Уж ги правя за вечеря, а докато сложа масата, почти всички са излапани Grinning
И при нас така...  Laughing


Ми то, колко ти е една доза  Laughing

# 313
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Моята рецепта е малко по-различна от дадената на първа страница. Аз използвам и две яйца /с единия жълтък намазвам добруджанките отгоре, а останалото яйце и половина добавям в сместа/. Правя дупчици на питките отгоре, вътре поставям мъничко масло и мажа с жълтъка. Понякога импровизирам и променям рецептата. Но е факт, че винаги стават просто чудни!  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes

# 314
  • Мнения: 98
За трети или четвърти път се опитвам да ги направя тези пусти добруджанки но всеки път безуспешно Sad
Правя всичко както е описано, без да добавям яйце.
Изобщо не се надуват, седят си малки топченца, ужасно степляни ! Rolling Eyes Така и не разбирам къде точно ми е грешката ?  newsm78
Смятам, че ни ти се получават защото не оставяш содата да шупне в млякото т.е изчакай хубаво да бухне. Успех    Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт