Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 317
  • 396
  •   1
Отговори
# 390
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Правих рецептата от първата страничка,ами не съм впечатлена,даже вътре ми станаха тъмни все едно съм сложила черно брашно   newsm78
Понякога от содата става така, но не знам защо. Като сложа по-малко сода винаги са си ок. Или поне аз така си мисля, но не се имам за вещ кулинар, нека по-запознатите от мен се произнесат  Wink

# 391
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Да ти кажа и аз не съм вещ кулинар ама съм склонна да си мисля,че това може да е причината,то иначе логика няма.

# 392
  • София
  • Мнения: 15 468
Да ти кажа и аз не съм вещ кулинар ама съм склонна да си мисля,че това може да е причината,то иначе логика няма.
Когато содата е повече, а и не добре загасена, се получава така.Хем покафенява тестото, хем се усеща миризма на сода.

# 393
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Много ви благодаря.

# 394
  • Мнения: 1 002
А аз не мога да ги издокарам и това е.Първия път си викам айде,нали за първи път ги правя,ама сега реших да пробвам пак но отвътре си стоят сурови,както първия път.Незнам къде бъркам ,правя ги точно по рецептата от първата страничка,но не ми се получават,и май ще се отказвам вече да опитвам с тях. newsm78

# 395
  • София
  • Мнения: 15 468
А аз не мога да ги издокарам и това е.Първия път си викам айде,нали за първи път ги правя,ама сега реших да пробвам пак но отвътре си стоят сурови,както първия път.Незнам къде бъркам ,правя ги точно по рецептата от първата страничка,но не ми се получават,и май ще се отказвам вече да опитвам с тях. newsm78
Да не ти е силна фурната, вместо да се изпекат, само да ги пърли?Моите винаги стават.Напоследък даже започнах да ги слагам в мъфинени формички.

# 396
  • Мнения: 6 725
И на мен всеки път ми се получават.  Peace
Аз загрявам фурната, слагам тавата и най- напред пека отдолу, после отгоре и отдолу (така правя с всяко печиво - кекс, питки), нямам сурово изделие. А ти с клечка не пробваш ли? Ако полепва тесто по нея, а отгоре добруджанките изглеждат готови, сложи фолио да не изгорят и пещи докато станат.

Общи условия

Активация на акаунт