Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 416
  • 396
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 13 596
Правих ги вчера за първи път. Добавих и яйце. На 200 гр. около 30 мин. с вентилатор. Изпекоха се хубаво и бяха вкусни.

# 346
  • софия
  • Мнения: 25 673
Току-що осъзнах, че рецептана на ирландския хляб е като на Добруджанките без сирене. Странното е, че Добруджанките не ми се получават, а хлябът винаги става фантастичен.

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 14:06 от zvanche

# 347
  • Мнения: 928
За трети или четвърти път се опитвам да ги направя тези пусти добруджанки но всеки път безуспешно Sad
Правя всичко както е описано, без да добавям яйце.
Изобщо не се надуват, седят си малки топченца, ужасно степляни ! Rolling Eyes Така и не разбирам къде точно ми е грешката ?  newsm78
Смятам, че ни ти се получават защото не оставяш содата да шупне в млякото т.е изчакай хубаво да бухне. Успех    Simple Smile

Може и да е от печенето. Със старата печка винаги ми се получаваха перфектни, От няколко години съм с друга и не стават.Рецептата е същата. Нещо ми е сбъркана самата фурна, Съдя и по други печива. И за съжаление вече ги правя рядко, защото резултата е Sick

и аз съм така Sad , снощи пак опитах да ги направя, ами не се получават, всичко по рецептата, е тези добружанки не искат да се получат, както и мързеливата баница, всичко друго става чудесно , кексове, баници .........., отчайвам се
 Sad

И при мен мързеливата баница не става. ММ само ми натяква че сме сненили печката Joy
На другото съм хванала чалъма, ама на тези двете не мога. А моята печка по принцип пече по-бавно / според мен/. Ако сложа нещо да се пече под 200 градуса - ще го чакам цяла вечер и пак няма гаранция дали ще се изпече.

# 348
  • Мнения: 3 738
понякога слагам и мъничко мая за помощ и пак не ще да мърда

# 349
  • Мнения: 9 052
и при мен не бухнаха, ами слегнаха Sad но пак са вкусни Simple Smile

# 350
  • Мнения: 904
Labrex,тези мързеливки ,които си показала на последния си пост по кой точно от всички варианти си ги правила? Благодаря!

# 351
  • USA
  • Мнения: 2 156
и аз съм така Sad , снощи пак опитах да ги направя, ами не се получават, всичко по рецептата, е тези добружанки не искат да се получат, както и мързеливата баница, всичко друго става чудесно , кексове, баници .........., отчайвам се
 Sad
Май зависи от очакванията на всеки, дали им се получават или не. Някои писаха, че им се получават, пък ставали сплескани и разляти, за мен това щеше да е провал. Моите ги редя в кръгла тавичка 30 см, правя 8 топки. При печенето се допират една до друга, но аз не обичам препечени краища и винаги най-ценна ми е средната.
Същото е и за яйцата- на мен с яйце или с бакпулвер не ми харесват, други пък не понасят вкуса на сода. Или пък това за половината доза, за мен дозата е достатъчна за закуска на двама не много гладни човека, затова почти винаги правя 2 дози.

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 20:50 от SkyBlue

# 352
  • Мнения: 22 867
Labrex,тези мързеливки ,които си показала на последния си пост по кой точно от всички варианти си ги правила? Благодаря!

dalina_50, по рецептата на ssiillvvyy в постинга на TheNMaster. Peace

# 353
  • Мнения: 904
Labrex,тези мързеливки ,които си показала на последния си пост по кой точно от всички варианти си ги правила? Благодаря!

dalina_50, по рецептата на ssiillvvyy в постинга на TheNMaster. Peace



 bouquet

# 354
  • Мнения: 1 846
Направих ги, бухнаха, но отвътре бяха глетавички. Моите ги изядоха за нула време, но на мен лично не ми харесаха. Аз обичам по-пухкави произведения. Ще пробвам друга рецепта.

Благодаря на всички, които пишат тук bouquet

# 355
  • Мнения: 218
Дали ще се получат във форма за мъфини ?
Отивам да пробвам chef

# 356
  • Мнения: 22 867
Дали ще се получат във форма за мъфини ?
Отивам да пробвам chef

 Рецептата на Marieta за мъфини-мързеливки Peace

# 357
  • Мнения: 2 156
Стават, да.
Тайна също беше писала по-горе.

# 358
  • Мнения: 3 191
Аз правих с една чаша финно смляни овесени трици и една чаша брашно от лимец. Сиренето го замених с подослена кашкавалена извара. Пекох на 180 гр. с вентилатор около 30 мин.  Идеално бухнали се получиха - излязоха около 11-12 бр с диаметър 5 см  Peace

# 359
  • Мнения: 218
 Станаха страхотни. Направих половината като питки, другата половина като мъфини.
Ето във формата на мъфини
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 17:48 от Atinka

Общи условия

Активация на акаунт