Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 477
  • 396
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 15 492
Тайна, благодаря! В такъв случай ще направя половин доза, че двама 12 трудно ще изядем Simple Smile Ако сложа бакпулвер вместо сода, пак ли го слагам в киселото мляко? Тестото трябва да стане като меко тесто за пита например, да не е течно, за да не се разлее?
Не е като за питка, по-меко е, разбърква се с вилица, без престараване, да не се загуби сиренето.Аз с бакпулвер ги правя, сипвам го в киселото мляко.

# 331
  • Мнения: 1 633
Много ти благодаря!  bouquet

# 332
  • Sofia
  • Мнения: 4 106
Благодаря за рецептата - правих добруджанки преди много години и ще опитам пак.

# 333
  • Мнения: 2 515
В такъв случай ще направя половин доза, че двама 12 трудно ще изядем Simple Smile
Половин доза ще стане мнооого малко.. и моите се получават около 12 броя (аз ги правя без форми за мъфини), но не са никак големи, на 2-3 хапки се изяждат (зависи и от устата ти, де  Laughing )
Пък и никой не е казал , че трябва да ги елиминирате наведнъж  Wink

# 334
  • 1st floor
  • Мнения: 9 137
Половин доза?  Naughty Ние сме четири човека и омитаме по две дози на куп. Даже, ако има и още, съм сигурна, че няма да останат. Laughing

# 335
  • София
  • Мнения: 4 549
Моята доза напълва най-голямата ми тава, която влиза в печката. Омита се до шушка на едно ядене предимно от мен и сина. ММ хапва 2-3 само.

# 336
  • Мнения: 186
Здравейте, за да се опекат добре  колко големи питки се оформят, извинявам се ако сте го коментирали. Simple Smile

# 337
  • София
  • Мнения: 4 549
Здравейте, за да се опекат добре  колко големи питки се оформят, извинявам се ако сте го коментирали. Simple Smile
Аз ги правя на топчета с размерите на кюфтета. Като почнат да се пекат се разпльокват на питки с диаметър около 8-10 см. Стават дебели около 2 см.

# 338
  • Мнения: 13 633
Днес ще ги пробвам . Благодаря.

Редактирам.
Прекрасни са.

Последна редакция: пн, 23 ное 2015, 18:57 от Мама на......

# 339
  • Мнения: 186
Здравейте, за да се опекат добре  колко големи питки се оформят, извинявам се ако сте го коментирали. Simple Smile
Аз ги правя на топчета с размерите на кюфтета. Като почнат да се пекат се разпльокват на питки с диаметър около 8-10 см. Стават дебели около 2 см.

Благодаря. Simple Smile

# 340
  • Мнения: 1 633
Сега ги правих. Много са вкусни, но станаха една идея глетави отвътре, предполагам не е нормално, въпреки киселото мляко и сиренето? Пекох ги на предварително загрята фурна на 180 градуса 30 минути. Да пека следващия път с вентилатор или приемам други предложения?

# 341
  • София
  • Мнения: 15 492
Сега ги правих. Много са вкусни, но станаха една идея глетави отвътре, предполагам не е нормално, въпреки киселото мляко и сиренето? Пекох ги на предварително загрята фурна на 180 градуса 30 минути. Да пека следващия път с вентилатор или приемам други предложения?
Просто печи на по-ниска температура, да има време да се изпекат и  вътре. Моите си стоят сочни , затова се и харесват.Но аз слагам разтопено масло вътре.

# 342
  • Мнения: 1 633
Благодаря, така ще пробвам следващият път. Simple Smile

# 343
  • Мнения: 22 867

Бях ги позабравила вкусните и бързи мързеливки, но тия дни ми ги припомнихте и днес ги спретнах:





Е, че вече ги няма. Heart Eyes

# 344
  • Мнения: 3 750
За трети или четвърти път се опитвам да ги направя тези пусти добруджанки но всеки път безуспешно Sad
Правя всичко както е описано, без да добавям яйце.
Изобщо не се надуват, седят си малки топченца, ужасно степляни ! Rolling Eyes Така и не разбирам къде точно ми е грешката ?  newsm78
Смятам, че ни ти се получават защото не оставяш содата да шупне в млякото т.е изчакай хубаво да бухне. Успех    Simple Smile

Може и да е от печенето. Със старата печка винаги ми се получаваха перфектни, От няколко години съм с друга и не стават.Рецептата е същата. Нещо ми е сбъркана самата фурна, Съдя и по други печива. И за съжаление вече ги правя рядко, защото резултата е Sick

и аз съм така Sad , снощи пак опитах да ги направя, ами не се получават, всичко по рецептата, е тези добружанки не искат да се получат, както и мързеливата баница, всичко друго става чудесно , кексове, баници .........., отчайвам се
 Sad

Общи условия

Активация на акаунт