Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 515
  • 396
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 515
На мен най - ми харесва, че е без яйце.. не всеки път да се чудя имам ли, нямам ли. А пък кисело мляко и сирене покрай детето винаги се намира  Simple Smile

# 316
  • Мнения: 928
За трети или четвърти път се опитвам да ги направя тези пусти добруджанки но всеки път безуспешно Sad
Правя всичко както е описано, без да добавям яйце.
Изобщо не се надуват, седят си малки топченца, ужасно степляни ! Rolling Eyes Така и не разбирам къде точно ми е грешката ?  newsm78
Смятам, че ни ти се получават защото не оставяш содата да шупне в млякото т.е изчакай хубаво да бухне. Успех    Simple Smile

Може и да е от печенето. Със старата печка винаги ми се получаваха перфектни, От няколко години съм с друга и не стават.Рецептата е същата. Нещо ми е сбъркана самата фурна, Съдя и по други печива. И за съжаление вече ги правя рядко, защото резултата е Sick

# 317
  • Мнения: 1 866
Здравейте дами,

И аз смятам да се пробвам, въпреки че съм скарана с месенето, но се надявам да са наистина толкова лесни за правене както обяснявате. И все пак имам едно въпросче. На кое ниво на фурната се пекат newsm78

Благодаря за вниманието bouquet!

# 318
  • Мнения: 2 515
Ами то няма месене.. а аз ги пека на средното ниво

# 319
  • София
  • Мнения: 15 508
Бъркам с вилица, поставям с лъжица и пека на първо ниво, над дъното. Ама напоследък си ги правя като мъфини , с шунка, салам, кашкавал, изчезват много бързо.

# 320
  • Мнения: 2 156
Аз отдавна правя подобни с вариации в рецептата - ту с маслини, ту с кашкавал и филе, отгоре слагам я сусам, я слънчогледови семки.
В оригиналната рецепта е само сирене; имам една стара книжка, която се казва нещо от сорта "Кухня за деца" и там фигурират под названието "сиренки-софиянки".

# 321
  • София
  • Мнения: 3 789
Тази седмица ги правих два пъти, досега винаги се получават. Аз слагам 2 яйца. Ще пробвам рецептата без яйцата.
Понякога добавям и кашкавал, а отгоре поръсвам с ким, сусам, чубрица, гомасио.
И всеки път се получават.
Вкусно, лесно и мързеливо хапване Wink

# 322
  • Мнения: 2 156
Само искам да добавя, относно недобре печащите фурни, защото съм била и с такава. Можете да опитате да направите сиренките по-малки - с 1/3, до 1/2 по-малки. И да включите вентилатора, ако има такъв. При мен номерът минаваше и ставаха.

# 323
  • София
  • Мнения: 3 789
Само искам да добавя, относно недобре печащите фурни, защото съм била и с такава. Можете да опитате да направите сиренките по-малки - с 1/3, до 1/2 по-малки. И да включите вентилатора, ако има такъв. При мен номерът минаваше и ставаха.
Аз пекат на програмата за пица. Но и на тази за сладкиши пак си получават.

# 324
  • Мнения: 4 003
А ако има и яйца по-хубави ли стават? По-плътни ли или по-пухкави?

# 325
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Искам да благодаря на авторката за рецептата bouquet
Днес ги правих за първи път, 1:1 откъм продукти, получи се мноооого добре, по-нататък ще експериментирам с други добавки Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1 633
Още утре ще изпробвам рецептата, благодаря! Simple Smile А какво количество Добруджанки се получават от една доза?

# 327
  • София
  • Мнения: 15 508
Още утре ще изпробвам рецептата, благодаря! Simple Smile А какво количество Добруджанки се получават от една доза?
Около 12, но аз пека в тавичка за мъфини с 12 гнезда.Иначе бройката зависи от размера на топчетата,които правиш.

# 328
  • Мнения: 13
Туку що направихме и нашите доброжанки и станаха супер,малко се разляха и заприличаха на дебели палачинки но са много вкусни. Направихме ги с брашно от 100% лимец Слънце и луна. chef chef newsm03 newsm03

# 329
  • Мнения: 1 633
Тайна, благодаря! В такъв случай ще направя половин доза, че двама 12 трудно ще изядем Simple Smile Ако сложа бакпулвер вместо сода, пак ли го слагам в киселото мляко? Тестото трябва да стане като меко тесто за пита например, да не е течно, за да не се разлее?

Общи условия

Активация на акаунт