София VS. малкия град

  • 5 881
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 732
Бърди, ако работата си заслужава, мести се!
За себе си мога да каже, че рутината ме погубва. Все искам нещо да е по-различно.
И най-прекрасното да е...омръзва ми след известно време...
Сега пък ми щукна идеята да поработя в чужбина малко. Rolling Eyes
Ама то защото ми писна да си търся работа тук... Sick

# 61
  • Мнения: 2 863
И как ще се помириш да виждаш Вяра веднъж в годината???

# 62
  • Мнения: 1 732
И как ще се помириш да виждаш Вяра веднъж в годината???
Ако трябва и това ще направя. Въпросът е да е обезпечена финансово.
На родителите ми не мога да разчитам.
За БНД да не говорим.

# 63
  • Мнения: X
Джали, ми аз нали затова се трепя бе- щото си осигурявам живота тука, в Сф. И изведнъж - хоп - дай отначало някъде. Е закво е бил целия зор дотука през съзнателния ми живот.
Ако ще ходя някъде ще ходя в чужбина, но вече установих, че не съм толкова алчна. Щот идеята на ходенето е да си по-богат, пък аз май не това искам от живота.  Simple Smile Ма поне си знам какво искам де.  Simple Smile

А за финансовата обезпеченост на детето - аз това го правя в момента, себе си лишавам, но него не. Но пък установих, че нещата, от които се лишавам, всъщност не ми трябват. Това е друга тема обаче.
Ходенето в чужбина е адекватно единствено с идеята детето ти някой ден да е по-добре. Ема то като отрасне без майка кел файда че ще е по-добре. Като ще е само.

# 64
  • Мнения: 1 732
Ако ще ходя някъде ще ходя в чужбина, но вече установих, че не съм толкова алчна. Щот идеята на ходенето е да си по-богат, пък аз май не това искам от живота.  Simple Smile Ма поне си знам какво искам де.  Simple Smile

Моята идея за временно ходене в чужбина е не да съм богата, а да не съм бедна, демек да не съм финансово притеснена...
Аз пък, извън финансите, май все още не знам какво искам... Tired
Май искам гадже, с което да се забавлявам. И нищо сериозно  Crossing Arms

# 65
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Май искам гадже, с което да се забавлявам. И нищо сериозно  Crossing Arms
Опасни желания са тези, да знаеш Wink
Много им бие по егото на мъжовете жена да ги третира... по техния начин Mr. Green
И се почват тогава едни драми и епитети от типа на 'безчувствена корпоративна кучка'  baby_neutral Joy, 'щото не можело така, не било прието, разбираш ли Thinking
Ако си в чужбина определено е по-лесно в такъв тип взаимоотношения - не съм оттук, за малко съм... винаги можеш да се измъкнеш. И пак зависи от това на какъв човек ще попаднеш.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 315
CTramell, удар под пояса беше тая корпоративна кучка (ма аз бях корпоративна хиена).  Laughing Ама като гледам как бленувам малки китни градчета с работа от 9 до 5, излекувала съм се май  Joy Joy Joy
Сабинче и аз мислех за чужбина преди време – в кратък интервал от време ми предложиха 2 позиции в различни държави. И бившия каза, че ще ме подкрепи и ще помага, и мама, обаче не ме влече и туй-то, социално животно съм си явно и толкова далече от близки и познати … не бих могла.
Иначе работата, за която се замислям да не кандидатствам си е тук, не е в П, още не съм се решила, но поне ще помисля.

# 67
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Birdy, цитат от речника на любимия при спречкване е това, да не смяташ, че сама съм го измислила Laughing
Но популяризирах лафа аз сред приятелския кръг, да не се пънат другите да откриват топлата вода Wink
В чужбина и аз не мога да вирея, и на почивка ме е стягала шапката на втората седмица.
Теле съм, здраво стъпило на местна почва Rolling Eyes, макар да съзнавам, че това ми пречи понякога.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 315
Аааа, и аз в такъв контекст го чух това, ама вече се бяхме разделили.
И аз съм теле впрочем, това явно си върви със зодията  Joy hahaha

# 69
  • Мнения: 420
За работа в чужбина, аз съм ЗА.
Зависи къде естествено.
Затова и емигрирахме направо. На мен ми харесва тук, изобщо вписвам се в американската култура, може би затова ми и харесва и се чувствам уютно.
Допада ми прагматизма на хората тук, както и наличието на много култури. За липса/наличие на обща култура, зависи от средата, расизъм почти няма, но поне е много по-малко в сравнение с Европа.
Всъщност, тук, смятам, че е именно мястото за отглеждане на деца, във всяко едно отношение. Съжалявам, че не дойдох по-рано.
Не агитирам, просто споделям. А може и на мен да ми харесва, защото сам живяла малко в БГ, по-скоро имам западно възпитание, работила сам изключително във френска среда (в БГ), та някак като се донесох тук, имах усещането, че се прибирам в къщи.
Да не разводнявам повече, с една дума, дойдох тук основно заради децата ми, виждам и изпитвам на собствен гръб, как с една ниска заплата тук се живее спокойно и без лишения, без стрес и без онова електричество във въздуха, което ме подлудяваше в България.

# 70
  • Мнения: 911
Канадската мама, здравей!  Grinning

Това, което споделяш, сигурно е вярно, ама само и единствено за Канада, защото е изключително социална държава и т.н. и пр. А най-вече е вярно, когато тръгваш с нагласата, че ще емигрираш и правиш и невъзможното, за да се приспособиш.

Когато обаче се отива "на гурбет", тогава историята е със съвсем друг край. Аз понеже по света тръгнах на гурбет (ако и да се засилих на леля му със зелена карта), смятам, че...емигрантският живот просто не е за всеки. Не спирам да повтарям една мъдра приказка: "гурбетчийски песни весели няма"! Cry

Сабинка, ако не си го правила и нямаш идея какво е, като те чета...не мисля, че ще оцелееш навън. А такова временно работене за малко - "за да е финансово осигурена" Вяра...просто не се получава, според мен. Освен ако не си някой гениален неврохирург, който ще отскача дотам за някоя операция...ама така да се засилиш "да поработиш" - просто...наивно е.

И аз не агитирам - само споделям размишления (по преживяно!)

# 71
  • Мнения: 1 732
Сабинка, ако не си го правила и нямаш идея какво е, като те чета...не мисля, че ще оцелееш навън. А такова временно работене за малко - "за да е финансово осигурена" Вяра...просто не се получава, според мен. Освен ако не си някой гениален неврохирург, който ще отскача дотам за някоя операция...ама така да се засилиш "да поработиш" - просто...наивно е.
Абе малко наизуст говоря... Tired
То вече и аз не знам кое е правилно и кое не.
Твърде много ми станаха чуденките.

Иначе приятелка ми пусна днес това:
http://eu.actualno.com/news_132695.html
http://europa.eu/epso/on-line-applications/open_competitions_en.htm

Ще излизат и други подобни, та не е лошо да сме в час! Mr. Green

# 72
  • Мнения: 9 990
Сабина, трябва да ти кажа, че имам познат, който замина с първата вълна миналата година.Подаде документи, замина на интервю , поеха му и медицински преглед там задължотелно/ и от тук и от там/ и така...одобриха го.Езици трябват много добре обаяе да ги знаеш, другото е   пей сърце.Стои човека там, падна си на мястото, тук има жена и деца, ще си ги взима май, и...бе-що не пробваш, наистина? newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 17 315
Говорих с мама и тя ме поотрезви от представата за П. като романтичния малък спокоен град от детството ми. Каза ми, че да, града е чудесен, но да се върна към 50тата си година, преди това няма да имам никаква среда, всички млади хора бягат оттам. И за Иво няма да е добре, и за мен. Добре ми дойде порцията реалност  Mr. Green
А и сега съм се запалила да кандидатствам за работа и благодарение на Миленита да записвам дребния на ски, така че си имам забавления.
А и за капак ми се обади бившата ми бавачка, че е свободна. Аз й бях предложила пак да работи за мен, за да води Иво по спортове и курсове, но тя отказа, понеже тая година лекциите й били много неудобно разпределени. Сега обаче явно са се нагласили нещата, така че почвам да звъня на курсове и треньори, към които се бях насочила да видя има ли още шанс да го запиша.

# 74
  • Мнения: 1 615
Super, Birdy, браво!!!

Общи условия

Активация на акаунт