Коледа и децата

  • 34 467
  • 198
  •   1
Отговори
# 165
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Иренка, календарът беше на щанда със сладките коледни изкушения- на Линдт и т.н.

# 166
  • Мнения: 679
Зори, календарът е изключителен! Наистина много си се потрудила, но си е струвало.
Mama_Galia_66, и вашият е интересен. И аз ще гледам направя нещо, което не изисква много време.
Gena, за съжаление късно прочетох какво си ми отговорила. Вече го купих календара. Не можах и да го разгледам, защото бях с детето. Чак сега скришно прегледах 2-3 книжки. Приказките са съвсем кратки, май ще трябва да ги поукрасявам като ги чета  Grinning. И по мое мнение цената му е висока за това, което е, но вкъщи лакомствата още са забранени, а не ми се купуваха разни дрънкулки, които после да се чудя къде да прибирам. Затова идеята с книжките ми допадна. Ще украсим с тях и елхата, а ще ги прекарам и другата година, когато вече ще са забравени.

# 167
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Здравейте!Искам да споделя няколко коледни рецепти ,с които ще зарадвате вашите деца Close-mas: Ето една идея за снежен човек: Сглобявате го от козуначена кифла или меденки с подходяща форма.Отгоре го намазвате с бяла глазура ,приготвена от два белтъка,разбити с една чаша пудра захар и 3-4 капки лимонов сок.А от какво да направите очи,нос,уста и всичко останало измислете сами заедно с вашите деца Nature Snowman
 "Торбичка с изненади"
Всички умеем да правим палачинки.Идея за плънката:сметана,едро нарязани варени яйца,копър.Вариантите са безброй ....Торбичката може да вържете с лента от станиол.Просто развихряйте фантазиите си с вашите деца.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 727
По този повод и аз да споделя...в лошото време като се чудим какво да правим, замесваме тесто само от брашно и вода, от него правим пиленца, снежни човеци и др. фигурки. За очи използваме черен пипер или бахар на зърна. Малката страшно им се кефи, ако печа нещо слагам и творенията във фурната за 10 мин. После могат да стоят с дни, само внимавайте някой да не ги изяде... Mr. Green

# 169
  • Мнения: 4 392
Питах Симона няколко пъти, какво иска за подарък от "дядо Кути" и  всеки път казва "чанта и книжка".  Grinning
Ще мина тънко. Laughing

# 170
  • Мнения: 6 206
Никакъв интерес към Коледа на този етап.
Вижда го по телевизията, само го отбелязва. Нито го интересува какъв ще е подаръка, спомена бегло какво иска, но беше колкото да не ни обиди...
Ще видим при срещата на живо каква ще е реакцията.

# 171
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Приключих си Коледния календар, остава само за залепя опакованите ролки от тоал хартия под формата на елха и да ги овържа с панделка (моделът, разбира се взех от тук ).
Утре ще украсяваме къщата, поне ще започнем, ще правим и снежинки, малкият ще се радва, наскоро откри ножицата и сега му е страст да реже  Crazy
Ако остане време ще сложа и снимки да се похваля с резултата  Blush

# 172
  • Мнения: 679
Една идея за календар за деца, които искат всичко и веднага  Simple Smile



Торбичката е само една и ще я пълня ден за ден, като смъквам и съответното число. Картончетата съм закрепила на хладилника с магнитчета.

# 173
  • Мнения: 2 722
Ати, страхотна идея. Как не я постна малко по-рано, та се изкривих да опаковам  Joy
Аз определено имам съмненията, че нощеска като закача всичките 24 изненади на полюлея в детската стая, утре ще купувам нов полюлей. За догодина считай идеята си за приватизирана.
Като закача нашите коледни пакетчета ще направя снимка и ще постна.

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
С децата решихме да напълним коледен чорап с листчета, на които пише някакво лакомство което обичат. От 1-ви декември ще започнат да си теглят по едно листче всяка сутрин и което лакомство им се падне аз ще им го купувам за деня. Като свършат листчетата е дошла Коледа и е ред на големите изненади под елхата.
Днес като станаха нямаха търпение да изтеглят първия си късмет. Падна им се захарен памук с играчка.
При вас как мина първото теглене?

# 175
  • Мнения: 1 640
Аз избягвам да купувам лакомства-караме на домашни сладкиши и дъвки,понякога -дъвчащи бонбони.А по вафли и по сухи или не пастички хич не си пада,така че моят календар явно ще е само с дъвки-колко ми е икономично детенцето!
 Иначе и аз бях решила да имам  само една торбичка коледна,в която всеки ден да има изненада,просто 25 отделни няма как да направя,защото моята щерка е на етап-хем не мога всичко сама,нем пък и не оставям другите да правят сами нещо,т.е.,иска да помага ,ама  се ядосва,че не може добре и разваля работата.

# 176
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Моят календар е дядо Коледа с 24 джобчета, някои по-големи, други по-малки със дата. Малко кривичко го уших, но детето му се радва, каза че е най-хубавия коледен календар. На всяка дата от декември има подаръче, или указание къде да го търси, ако е по-голям, а в другите някакъв закачлив текст. "Мишенце къде човъркаш, датата ли пак обърка?" или "Този ден изтече, изненадата е взета вече." Днес в джобчето с 1 имаше от брокатените лепилца, с тях украсяваме картички, които масторим. Голяма радост беше. Още си ги гушка.
http://images22.snimka.bg/004615568.jpg

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 10:55 от chanoir

# 177
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Ати, мисля си, че така както си направила календара си е супер идея - още по-любопитно за детето може би било ако закрепиш картончетата по същия начин, но върху някакъв плакат - примерно на Дядо Коледа, и като се махат всеки ден картончетата, на Коледа ще се открие цялата картинка

# 178
  • Мнения: 2 722
Милен избра днес първата си изненада - гумено пате.
Нещо не ми се получи намаляването на снимките, но по-късно ще опитам и ще пусна.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=194135
така е най-сигурно че няма пак да се оплескам с намаляването  Laughing Embarassed

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 21:24 от Mama_Galia_66

# 179
  • Мнения: 3 861
Вече се сдобихме с дядо Коледовски костюм. Таткото ще се прави на добрият дядо, но за да не го разконспирира Калоян ще се появи безмълвно в стаята му след като си е легнал вече малкия човек, ще му връчи подаръка, ще го погали по главицата и ще излезе. Разчитаме на това, Калоян да е сънен и докато се усети да вдигне аларма, че дядо Коледа е при него, баща му ще трябва да се е оттървал от костюма, а аз да замазвам положението  Thinking

дали ще стане не знам, но ако Калоян се върже все пак ,ще лети дълго време над земята  Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт