Коледа и децата

  • 34 472
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Тук е Бу Simple Smile
Бяхме седмица и малко у дома без нет с детето. Починах си чудесно Grinning
До къде съм с идеите ли...
За коледния календар реших да заложа повече на активности и разни дейности, отколкото на подаръчета (и такива ще има, но малко - може би 7-8 общо). Където е мястото да благодаря на Тането за рулата т. хартия  Laughing Не съм ги опаковала още, но и това ще стане.

Впрочем писах една статия за списание, където изброих много различни идеи за правене на вълшебна коледа с децата Grinning с ваша помощ, разбира се. Копирам значи, от нея примерни активности:

разпечатки на любими герои за оцветяване
една дълга коледна приказка, разделена на 24/31 части и всеки ден разказвате/прочитате на детето съответната част
хубаво коледно стихче, написано или разпечатано на луксозна хартия, което да прочетете
саморъчно направен пъзел (любима картинка се залепва на картон и се реже във формата на пъзел)

нарисувани и украсени билети за:
 
кино или куклен театър
тв-вечер у дома с родителите
коледна разходка по магазините
домашно представление
приготвяне на коледни вкусотии
посещение в зоологическата градина
посещение на отоплен басейн семейно
покана за изработване на коледните картички за роднини и познати
пренощуване при най-добрия приятел (или при баба и дядо)
посещение на сладкарница
посещение в музей
‘литературно четене’ на нова детска книга
чаено парти с бисквити, на което можете да поканите приятели
покана за правене на снежен човек


Та така Simple Smile Впрочем, в последния брой на Бърборино има публикуван коледен календар. Фигурки за изрязване и лепене, всяка придружена с гатанка или подсказка, за да познае детето коя фигурка е на ред. Него ще ползваме също Simple Smile
Изрязахме гирлянди от снежинки. Приготвила съм вече украси (гирлянди, топки), още ще взимам, но е рано да ги слагаме.
И накрая, в новия каталог на Фют харесах 3 книжки за четене на коледна тематика и 2 книжки за оцветяване на същата, които ще взема скоро и отпочваме коледно настроение Simple Smile
А, да не забравя - написахме писмото до дядо Коледа, изнесохме го на перваза и чудо! След половин час някое невидимо джудже го беше взело! Не можете да си представите как се вълнуваше, как й се окръглиха очите от изненада и как се радваше...

# 151
  • Мнения: 3 927
Да, аз от скоро купувам Бърборино, календара в новия брой е много идеен и различен........и може да се направи у дома даже......

другото - за ролките - все едно не съм го прочела  Wink Simple Smile

# 152
  • София
  • Мнения: 191
Момичета, може ли един въпрос - ако не е за тук - извинете ме. Баткото ни е на 7 години, и не иска да приеме, че няма Дядо Коледа, вашите деца вярват ли още? Ако не, как го приеха? Две деца му казали, че родителите купуват подаръците, но той отсече, че това е лъжа. Опитах да намекна, че си е истината, ама той ми показва, че не му се чува това. Дайте съвет!  Hug

# 153
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
А защо не го оставиш? Или му прочети това: http://www.ndt1.com/staticpages/index.php/20041223014810785

Впрочем не знам трябва ли. Аз съм на 29 и също вярвам в него.

# 154
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Коледният календар на Бърборино го направихме с Вики още в събота.  Simple Smile

Идеята е да се залепват всеки ден по 1 картинка и така до Коледа, но Вики не издържа и предпочете всичко да залепим наведнъж. Вече виси в нейната стая на шкафа.

Въобще, тия картонените приложения на Бърборино са много сполучливи. Сега сме вкъщи че боледува и всеки ден изрязваме от по-старите броеве и лепим разни работи.

Имаме театър от семейство катерички - общо 6 на брой - мама, тати и 4 дечица. За всяко катериче си има стихче, което Вики вече наизусти.

Днес правихме цветното магазинче.


Опс, малко се отплеснах...  Sunglasses

# 155
  • Мнения: 679
Искам да споделя големия проблем, с който се сблъсках  Wink. Дъщеря ми не иска да си поръча подарък на Дядо Коледа. Обяснявам й за писмото и как трябва да напишем такова на Дядо Коледа, но тя ме гледа много неразбиращо и не мога да й събудя интереса. Та ми хрумна да започнем по-отдалеко кореспонденцията с Дядото. Утре ще намерим в пощенската кутия един плик, в който ще има картичка от Дядо Коледа със следния текст:
      Мила Мартина,
      Пише ти Дядо Коледа. Ако си слушала мама и тати тази година, бих искал да знам какъв подарък искаш да получиш. Напиши ми отговор и ме чакай на Коледа.

В плика ще има също и празен лист с логото на Стареца, на който да напишем нашия отговор.
Ще споделя какъв е бил ефекта от писмото.

# 156
  • Мнения: 4 406
и моя син не пожела да пишем писмо на Дядо Коледа. затова пък племенниците са писали и днес Дядо Коледа им отговори с една страхотна ( по негово скромно мнение  Embarassed) картичка  Laughing Laughing собственоръчна изработка .
ще пусна линк по- късно

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Впрочем писах една статия за списание, където изброих много различни идеи за правене на вълшебна коледа с децата Grinning с ваша помощ, разбира се. Копирам значи, от нея примерни активности:

разпечатки на любими герои за оцветяване
една дълга коледна приказка, разделена на 24/31 части и всеки ден разказвате/прочитате на детето съответната част
хубаво коледно стихче, написано или разпечатано на луксозна хартия, което да прочетете
саморъчно направен пъзел (любима картинка се залепва на картон и се реже във формата на пъзел)

нарисувани и украсени билети за:
 
кино или куклен театър
тв-вечер у дома с родителите
коледна разходка по магазините
домашно представление
приготвяне на коледни вкусотии
посещение в зоологическата градина
посещение на отоплен басейн семейно
покана за изработване на коледните картички за роднини и познати
пренощуване при най-добрия приятел (или при баба и дядо)
посещение на сладкарница
посещение в музей
‘литературно четене’ на нова детска книга
чаено парти с бисквити, на което можете да поканите приятели
покана за правене на снежен човек

Аз си купих сп.МОЕТО ДЕТЕ - там също има картонени шаблони, календар и разни съвети...но още не съм имала време да го прочета съсредоточено Embarassed
Ати, много интересно?! Чакам да споделиш ефекта от писмото Thinking Моята Руми е още малка, но от сега я объркахме с тия дядо Мраз и дядо Коледа. Във всички песнички, които имам се пее за дядо Мраз, тя така го научи и така си му вика. Сега като дойде дядо Коледа да й дава подаръци може и да се обърка.. Rolling Eyes

# 158
  • Мнения: 679
Мартина се впечатли от писмото. Направо й светнаха очичките като го видя. После обаче държеше да напише сама отговора и надраска целия лист. След това разгледахме каталога на Хиполенд и аз изрязах всичко, което си хареса, а тя го злепи върху това, което е "написала". Така почти сама написа отговора и пратихме писмото. Само дано да забрави какво е "писала", за да не се налага сега да купувам няколко бебета, колички и пляскащо с ръце бебе шимпанзе за 100лв  Mr. Green

# 159
  • Мнения: 679
Вчера в каталога на "Фют" попаднах на този календар и много ми харесаха. Някой разглеждал ли го е? Аз се заплених от това, че илюстрациите са на Тони Улф, но не знам дали текстовете на приказките си струват.

# 160
  • Мнения: 7 106
И аз съм готова с нашият адвент календар, всъшност почти готова, защото искам малко да го поукрася, но това ще стане утре до обяд. За сега е това :

Клик!

Голямо кроене, шиене и рязане падна, но съм сигурна че на първи декември в къщи ще си имам едно много щастливо детенце  Grinning. Така че си заслужаваше  Peace.

# 161
  • Мнения: 2 722
И аз съм почти готова с "паничките" за отброяване на дните до Коледа - проблема ми е къде да ги скрия до утре вечер, че вече наслагах конците на част от тях.
За контейнери съм ползвала ролки от т.хартия и от хартиени салфетки, чаши за кафе, кофички от кисело мляко - детско и големи, опаковани в кухненско алуминиево фолио. Съдържанието е - гумени играчки /за банята/, малки колички /за детския килим-писта и за една от коледните играчки/, дъвка диня /любима ни е/, тик-так, пластелин, малко фенерче - ей такива дребосъци 24 броя. Отделно има и за двамата по един купешки шоколадов календар с Мики маус, и отделно един купешки дядо Коледа с джобчета, който нямам идея с какво да запълня /беше пълен с вафлички миналата година/
Украсата е дело на големия ми син /с моя творческа и методическа помощ/, гирлянди от гланцова хартия и рекламни списания намерени в пощата, орехи увити в станиол, снежинки, изрязани от станиола на тоновете изпушени кутии с цигари.
Ето част от импровизирания подаръчен календар - от утре вечер ще виси на лампата в детската, ама  за сега е на прозореца в спалнята  Laughing

# 162
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
http://cp.c-ij.com/english/3D-papercraft/
 Страхотен сайт и има много хубави коледни модели...Особено едни къщи на дядо Коледа Wink

# 163
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Вчера в каталога на "Фют" попаднах на този календар и много ми харесаха. Някой разглеждал ли го е? Аз се заплених от това, че илюстрациите са на Тони Улф, но не знам дали текстовете на приказките си струват.

Днес следобяд разглеждах  показания календар в "Хеликон" (помолих да ми го разопаковат),обаче не го купих ThinkingИдейно е направен, книжките са 24, с панделка, за да се закачат на елхата, ОБАЧЕ текстовете не са в рими, много дребен шрифт и миниатюрни рисунки Crossing ArmsТо, и няма как да бъде иначе в този формат на книжките.Много животинки са нарисувани на една страничка и трудно се виждат с "невъоръжено око" Crossing Arms
Купих на Влади 4 книжки-Коледна колекция, на Фют

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 8 819

За кой Бонжур става въпрос? И къде точно да гледам, то там са безброй щандове и нямам нерви да се цъкла един час. Hug

За пловдивския Бонжур ,на щанда с коледните 'работи' Wink

Питах, защото си мислех, че става въпрос за София и питах за кой от софийските. А и понеже ходих общо взето скоро в този на Славейков и не видях Коледен щанд, затова.

Благодаря за отговора! Simple Smile
Мин.седмица в Бонжур на Славейков имаше коледен календар с дядо Коледа и джобчета, на фирма Loacker(производител на вафли, бисквити и т.н.),18 лв.
Утре отивам да купя,за да може от събота (01.12) да започваме да "изяждаме" джобчетата Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт