от кашата бебетата се ошишкват-вярно ли е?

  • 3 046
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 114
Кашите в повечето случаи са предпоставка за ускорено наддаване на тегло на бебетата, поради коетолекарите препоръчват с каша да се захранват бебетата с по-ниско тегло. Може би не е зле да попиташ своя педиатър какво мисли в конкретния случай, тук майките имат своя опит и в най-добрия случай - този на приятелката си; това, че едно бебе не е наддавало от кашата, не дава категоричен отрицателен отговор на въпроса дали от каши се пълнее.
  bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 887
И мен ме посъветва педито да не давам каша засега. Юнакът е доста едър (вижте в подписа ми) и затова ще захранваме със зеленчукови пюрета. Другата седмица навършва 5 м. и ще почваме с пюре от тиква. След месец включваме плодови пюрета и едва след това ще дам каша за разнообразие. Това все по съвет на педито.

# 17
  • Мнения: 753
Аз също съм чувала такова нещо за банановите каши. Опит личен нямам, защото давам 2 пъти седмично каша /по мнение на моя педиатър - смята, че е достатъчно, а и аз така прецених след размисли/ и в плодовете слагам по 1-2 лъжици каша с елда /но не всеки път/.

# 18
  • Мнения: 873
И мен ме посъветва педито да не давам каша засега. Юнакът е доста едър (вижте в подписа ми) и затова ще захранваме със зеленчукови пюрета. Другата седмица навършва 5 м. и ще почваме с пюре от тиква. След месец включваме плодови пюрета и едва след това ще дам каша за разнообразие. Това все по съвет на педито.
това за пюрето от тиква е добра идея Peaceама продават ли готово пюре?щото аз мислех да захраня бебето,ако не с оризова каша,то с пюре от картоф.оказа се,че никоя фирма не предлагала готово такова Embarassed
другият вариант е пюре от моркови newsm78
май накрая наистина ще го реша с педито това,но аз обичам винаги да ходя подготвена на консултациите,затова пуснах темата Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 887
Деси, имало такова на Hipp, но аз ще си правя домашно - толкова тикви има сега на пазара!

# 20
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Деси, аз захраних много дебелото си бебе с оризова каша, безмлечна и беглутенова. Сега имам по-скоро едно стройно девойче. Така или иначе въвеждането на кашата понамалява постепенно количеството на кърмата, а тя е далеч по-калорична (кърмата, де). Запек още не сме имали, независимо, че около месец от първото захранване не съм въвеждала друго, освен оризова каша.

# 21
  • Мнения: 873
благодаря на всички!ще я видим ние тази каша-с упоритите ни колики и непрестанния рефлукс наистина ми е трудно да реша.имам и тиква вкъщи и освен да взема да импровизирам някое пюре по някое време Wink по принцип съм за готовите пюренца,но като стана по-уверена,сигурно и домашни ще забърквам  chef

# 22
  • Мнения: 97
По въпроса за пълнеенето от кашите, според мен историята тръгва от даването едно време на така наречената брашняна каша(препечено брашно, мляко, краве масло и захар).Е, при заместване на хранене, както е ставало тогава,че и при даването на още(защото бебето я харесвало) плюс попара се получава много едностранчиво хранене.Това от всякъде не е добре и вече се стига до дебелеене.Докторите, за това не препоръчват подобно поведение.
Да, ама сега кашите едва ли са толкова калорични, а и са обогатени с витамини и микроелементи...Също, една безмлечна и безглутенова, неподсладена каша не може да пристрасти когото и да е към сладкото(другия аргумент).Пък и тук говорим за захранване, без заместване.
Едва ли някой мислещ, а не воден от клишета, лекар ще каже в този случай, че захранването с каша прави едно бебе дебело или още по дебело.Това е въпрос на организъм.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 734
Polioto ,напълно съм съгласна с твоето мнение

Noritta ,прочетох доста теми за кашите когато захранвах по същата причина-докито ми каза да не давам каша предвид по-високото тегло на дъщеря ми.От стотината деца,за които четох,нямаше нито едно,ошишкавяло от каша.Това ми подсказа,че става дума за поредния мит и се оказа,че нещата са същите и при дъщеря ми.Затова не говоря излизайки само от моя опит и опита на приятелката ми Peace
dessy encheva ,при положение,че сте с упорити колики и рефлукс,оризовата каша е много по-подходяща за захранване,отколкото зеленчуковото пюре.Зеленчуците дразнят повече,а тази каша е сочена за една от най-щадящите храни за бебе.

# 24
  • Мнения: 872
Ако съдя по дъщеря ми - не се наддава много от кашите, а давам всеки ден,като редувам различни видове.А дано като започнем с глутен съдържащите понапълнее малко.Иначе съм много съгласна с Polioto.

# 25
  • Мнения: 873
dessy encheva ,при положение,че сте с упорити колики и рефлукс,оризовата каша е много по-подходяща за захранване,отколкото зеленчуковото пюре.Зеленчуците дразнят повече,а тази каша е сочена за една от най-щадящите храни за бебе.
значи съм на прав път Peace

# 26
  • Мнения: 873
здравейте!
аз пак си побутвам темаат напред,за да ви кажа и да ви попитам Wink
та значи,бяхме на консултация-бебката е вече 7100,родена 3500.сега е на 4 месеца и 21дни.заради рефлукса и коликите,педито каза да започнем с оризовата каша и до следващата консултация в края на декември,да не давам нищо друго,освен пюре от банан и то седмица преди консулта.тогава Лили ще е на 6 месеца.забравих да я питам какво мисли за пюрето от тиква,та сега питам вас-чувала съм,че се препоръчва при бебета с проблемни стомахчета,при деца с язви и други такива. newsm78пробвали ли сте го като една от първите храни за захранване и как е подействало за бебчовците?
още не съм почнала с кашата,понеже в момента лекуваме атопичен дерматит и искам детето да е напълно здраво при захранването,пък и сега ако се изприщи,ще се чудя от кашата ли или от дерматита.
другото,което искам е да питам за кашата на Хип-така са и ясни инструкциите,че нищо не разбрах.пише 3-4 лъжички в 200мл детска млечна смес или  пълномаслено мляко с вода.а може ли само в преварена вода?другото,което си мисля-3 или 4 лъжички на 200мл и това означава ли,че на 50мл мога да сложа 1 лъжичка,щото аз не виждам смисъл да забърквам 200мл,да дам 1 лъжичка на бебката и другото да го изхвърля Thinkingа една мама ми каза,че е най-добре да започна с по-разредена каша,а не да спазвам инструкциите ooooh!
на всичкото отгоре на кутията пише да разбъркаме и да изчакаме 1-2 минути до получаване на необходимата гъстота,ама аз от къде да знам каква е тя ooooh!
и накрая-да проверявам температурата на кашата,но никъде не пише колко трябва да е тя ooooh!
кажете ми как да постъпя,щото ще я хвърля тази каша ей сега Embarassed

# 27
  • Мнения: 356
Не хвърляй кашата, ще ти трябва  Grinning Всъщност, доста от нея вероятно ще хвърлиш, но след време, защото ще остане неупотребена, а ще са минали три-четири седмици от отварянето й... поне при мен така се получи при захранването Simple Smile
Отначало правех кашата с кърма и в необходимото ми количество (никакви 200 мл, естествено - на око), после - с преварена вода (още кърмя). Ако решиш да я правиш с кърма, имай предвид, че бързичко се втечнява от ензимите в кърмата и става на водичка, така че приготвяй непосредствено преди храненето. За гъстотата - направи я като боза, пък по-нататък ще се ориентираш с каква гъстота ще се хареса на Лили. За изчакването - ако я правиш с вода, след минутка кашата се сгъстява още мъничко, затова го пишат на опаковката. Колкото до температурата, предполагам, се има предвид да не се дава гореща. Аз я приготвям с вода със стайна температура, моята щерка не обича да яде топло  Laughing
За пюрето от тиква - след оризовата каша въведох точно това, но Ралица не е имала проблеми със стомахчето, та не знам какво да те посъветвам. Принципно, повечето бебета много харесват тиквата, защото е сладичка. Успех!  Hug
 

Общи условия

Активация на акаунт