Лаптоп

  • 8 362
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 734
Ако все още има значение нечие мнение по темата - аз не съм доволна от тази марка...Купих си преди около 3-4 години лаптоп HP и определено сбърках..Веднага щом му изтече гаранцията (1 годинамеждународна гаранция) и се скапа тотално. Носих го на една камара специалисти, не можеха да открият какво му има...И сега на финала..ако искам да го отремонтирам трябва да дам сума и пари, за които мога да си купя чисто нов с по-добри параметри..На работа също ползваме HP  за компютри и монитори - хич не съм възхитена..Наложи се да ми сменят съвсем новата машина с друга, защото даваше дефект...А пък скоро разбрах, че и този HP лаптоп, който съм си купила навремето е сглобяван в България...Както и да е...Не съм възхитена от марката...И бих заложила на друга...

# 16
  • Мнения: 1
Аз съм с поръчков (4к) HP от година и съм много доволен. Имам приятел който продава лаптопи - без да се сърди жената, която продава Тошиба, но HP е по добрия вариант към днешна дата гледайки какво се връща в сервиза му. Тошибите са много сладки, като цена и производителност, но понякога имат проблеми с дисплея. ИБМ са стара слава, навремето бяха най-добрите. Делл ми правят приятно впечатление и имат 3г гаранция. Писах 100кг постинг за избор на компютър и лаптоп можете да видите и него. Успех! newsm10

# 17
  • Мнения: 302
Като стана дума за сервизи - в нашия най-често се носят лаптопи Asus,моето мнение за HP - вземай,не се колебай! Peace

# 18
  Нямам  HP  , но пък имам от 5 години COMPAQ   - железен е  НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ  за тези 5 години , абсолютно никакъв . Може пък да съм имал и късмет.  Сега   HP и COMPAQ   са обединени в една фирма . Моят съвет е  КУПУВАЙ , няма да съжалявяш.

# 19
Абе остави НР. Това е марка за принтери. А и гаранцията от 12мес е вече повече от малко. Иначе цената е добра за тези екстри. Имам 2ма познати, с асер (2 и 4 год) и за тях това е "желязният лаптоп". Не че нямат пари - и двамата си връткат с джиповете. Това значи ли, че асер са най-добрите?

TOSHIBA Satellite А200-1YU
Основна информация:
процесор: Intel Pentium Dual-Core Processor T2330 (1.6GHz, 1MB L2 cache)
памет: 1024MB DDR2 667MHz
твърд диск: 160GB, SATA 5400rpm
оптични устройства: DVD Super Multi drive DL
звукова карта: Integrated
мрежова карта: 10/100 Ethernet, Wireless LAN 802.11a/b/g
видео карта: Intel GMA X3100, up to 358MB total available graphics memory with 2GB system memory
дисплей: 15.4" TFT WXGA TruBrite 1280x800
детайли: Bluetooth, 5-in-1 Bridge Media slot (SD Card, Memory Stick, Memory Stick Pro, MultiMedia Card, xD-Picture Card), TV-out, IEEE 1394, 4x USB 2.0, 1.3 MP Camera, Express Card slot
операционна система: Windows Vista Home Premium
батерия: Li-Ion Battery
тегло: 2.8 kg
Две години международна гаранция

Нека рамта да не ти е водеща (1 или 2гб)  искаш да ти сложат още 1гб рам - 40-50лв е.

Ти не си писал за какво точно ти е този лаптоп. Асус имат невероятни лаптопи - 17" с твтунер и сата контролер, както и всички други екстри, заедно с чанта и мишка подарък!
 А това колко издържат лаптопите - всяка марка си има дефекти и отговорът не може да е еднозначен. Е асер не си вземай де Wink

# 20
  • Монтана
  • Мнения: 499
аз работя с ТОШИБА САТЕЛИТ л40 И СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН.НО ЗА НР съм чул чеса доста добри,такаче си реши ти

# 21
  • Мнения: 214
Здравейте на всички.Според мен не си купувай НР , най добре се ориентирай към Тошиба.На мен работата ми е да продавам компютърна техника и мисля , че няма да сбъркаш. Поздрави Еми

# 22
  • Мнения: 1
При съвременна електроника марката вече не е гаранция. 2-3 големи фабрики в Китай произвеждат всички лаптопи без значение от марката. Всчко е до конкретен модел. Най-добре питой в някой сервиз как стоят нещата с този модел. Примерно аз имам FujicuSiemens Amilo Pro и както се изрази един приятел това Pro  в името е много съществено. Оказа се че екраните на всички са еднакви, оптични устройства, хардове, процесори, чипсети са еднакви. Само формфактора се различава малко, но и те са унифицирани. Взимай този дето е с най голяма гаранция. Потърси първо в нето мения за конкретния модел. Иначи мое лично мнение е че Sony Vaio като марка са най, но и те са направени от същите компоненти.

Щах да попусна, всимки Тошиби имат една лепенка на която пише EMEA Only което значи че са предназначени за продажба в нашия регион демек не за Европа (въпреки че сме там де). Та това винаги ми е било едно на ум за тази марка.

# 23
  • Мнения: 71
А какво ще кажете за ACER 5720zLX.ANG0X.056

# 24
  • Мнения: 5
Малки дребни съвети при избора на лаптоп.
1. Едноядрен процесор newsm78 - вече се гледа само в черно-белите филми. Избирайте двуядрени.
2. Помислете с каква операционна система искате да работите.
3. Вистата навлиза все повече, а ХР-то ще бъде поддържано до 2009-та година откъм софтуер, а и хардуер. Още сега светва лампичката, че ХР няма вградени драйвери за САТА дискове, пък и някой лаптопи като моя нямат драйвери за ХР. А само едно "голо" ХР не върши никаква работа и трябва да се ъпгрейдне до Виста, както и направих.
4. Ако лаптопът е личен - купувайте го без ОС!!! Майкро$офт няма да ви окачат на стената и да ви поднасят цветя и венци, задето сте дали излишни 300 кинта и отгоре за Виста. #Crazy (причината за която се отказах от НР)
6. Размерът на монитора. 15.4 инча с резолюция 1280х800 и 17 инча със същата означава, че пикселите са по-големи, а не че картината ще е по-детайлна. Всъщност размера си зависи от целта. Ако го пренасяте насам-натам... по-големите създават повече трудности Thinking
5. Хвърлете око на мрежовите адаптери. 10/100 Mb/sec след известно време ще ги гледаме също в старите филми. Идва Гигабитовия Етернет. Също така честотните ленти в диапазона около 2.4 Ghz ще се окажат недостатъчни за големия трафик и ще се мине в по-горните обхвати, като напр. 5 Ghz. Пък и новите клетъчни технолигии все пак са по-добри от 802.11 g да не говорим b. Засега най-добрият вариант е IEEE 802.11n съпортващо а/b/g.
6. Накрая гледате разни дребни джиджавки - камерка, кард-редър, блутуут и прочие.

# 25
  • Мнения: 2
НР стават, малко над дъното са като качество според мен
а за тези тошиби много внимавайте, особено а2хх серията,
ако идва с виста бягай далеч, цял ден се цъкла на човек да му преинсталирам лаптопа с хр и не всичко можах да подкарам, от горе на всичко ще му струва 50лв за дето не е внимавал като купувал,
нямат драйвери за хр, а виста нямам намерения да споменавам че ми се гади.

тошиба не препоръчвам ако не е с хр. много им е зле и поддръжката, адски зле.

гледай да е с интелска платформа, по-производителна/съвместима/безпроблемна/енергопестелива(издържа повече на батерия)
поне този проблем с драйверите няма да ги има защото можеш да си ги свалиш от интел, което е невъзможно при ати и техните чипсети.

тъй като сега ще купувате, гледайте да не вземате стара платформа, гледайте чипсета да е 965 и процесора с 800мхз шина и да има драйвери на сайта на съответния производител за хр ако лаптопа е комплектован с виста или е без ос

предлагам всякакви безплатни консултации
поздрави


едит:
това в горния пост за виста и хр са глупости,
хр се продава в момента на корпоративни клиенти, майкрософт се задължава да я поддържа в срок от 5 години след продажбата, това значи че ако от утре спре да се продава, ще има поддръжка до 2013 година, да не говорим че всички корпоративни глиени като делл кодак и т.н. са обявили официално че ще прескочат виста като операционна система и ще поръчват системи само с хр про

колкото и да им се иска на майкрософт да си пробутат недъгавото отраче, поне там където се работи няма да успеят.
ще чакаме следваща по-добра операционна система от майкрософт, няма да е скоро обаче, тепърва ще излиза официален сървис пак 3 за хр, все още е в RC-та
да не говорим че вин NT 4.0 има до SP6, което си е хубаво си се поддържа, който иска шаренко и бавно - виста, който иска стабилно и производително - хр.

поздрави

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 17:53 от Danny³

# 26
  • Монтана
  • Мнения: 499
дотук мненията за качества на тоshiba и hp са 50 на 50 Peace Peace.кажете ми само нормалнолие батерията да държи около един час,или колко трябва да издържа една батерия  newsm78

# 27
  • Мнения: 1
1 час е малко, поне 3 трябва да пише че издържа, пък колко е реално ще разбереш.
Виста е пълен боклук, така че избирай този на който може да сложиш ХП.
В крайна сметка какво ще го правиш? Ще заместваш десктопа с него ли, или ще го ползваш като допълнение? Примерно за мен основен критерии беше да е 12" за да се носи по-лесно.

# 28
  • Мнения: 2
относно батериите, имам опит с платформа на амд с ати чипсет 1150, ппроцесора беше турион 64х2 тл-52 1.6 гигахерца, с нормална 6 клетки батерия издържаше максимум 3-3,5 часа, имайте в предвид че издръжливостта на батерията зависи пряко от натоварването на процесора и видеокартата, това са най-голямите консуматори, 3-3,5 часа максимум с ровичкане по документи и разглеждане на снимки, никаква или слаба процесорна активност, ако се разглеждат интернет страници батерията пада за 2-2,5 часа, обяснимо е завишеното консумиране при интернет броуз поради тежките ни интернет страници, безбройните флаш анимации в интернет натоварват доста процесора, и на последно място са филмите и игрите, при игра същият лаптоп едвам закръгляше един час а обикновен двд рип около час и половина, по дълъг филм не можеше да се изгледа без да падне батерията, става въпрос за среден клас НР, но е важно да се отбележи че амд платформата не е толкова енерго пестелива колкото са интелските платформи, традициите на интел в мобилните платформи са по-стари и са по-развити, за сравнение в момента ползвам лаптоп с последна платформа интел 965 с вградена видеокарта - възможно най-пестеливият варянт защото отдадените видеокарти харчат повече ток, с същата 6 клетки батерия съм стигал до 4,5 почти 5 часа лека работа, пак снимки и ровичкане, на филми изкарва 2 до 2,5 часа
на тежки игри като халф лайф 2 например 1,5-2 часа, може да се вземе в предвид и по хищния процесор кор 2 дуо с 800мгх фсб(делл д630) на честота 1,8(с 200мхз повече в сравнение с амд платформата), също може да се отбележи че процесора е доста по-производителен от х2 на амд, превъзходството е голямо, получавате по-голяма производителност с по-малка консумация на енергия на малко по-висока цена разбира се, това е моя опит с батериите, може да се вметне и това че трябва да разработите батерията за 2-3 месеца, издръжливостта и се повишава според мен с поне 15-20% след 30-40 пълни заряд-разряд-а.

като се добавят предимствата на интел платформата които описах по-горе, избора на амд платформа се превръща в грешен и нелогичен, самият аз го направих и след като се убедих в това смених платформата.

поздрави

едит: държа да вметна че е нелепо да се каже "издържа 3 часа" или "издържа 1 час", много зависи какво се прави през това време, по скоро бих казал - издържа от 1 час (игра на тежки игри натоварващи силно процесора и видеокартата) до 5 часа (разглеждане на снимки и работа с офис приложения, което не включва интернет)

важно е да се вметне също и други силни консуматори като оптичното устройство например, запис на дискове е равносилен на гледане на филми, оптичното устройство е много голям консуматор, както и всякакви външни хард дискове 2.5 които не ползват отделно захранване ами черпят ток от юсб-то, wireless-a също съкращава батерията с около 10ина минути на всеки час, както и 2-3 степени намалена подсветката на дисплея би спестила също 10ина минути на всеки час.

поздрави

Последна редакция: нд, 24 фев 2008, 02:30 от Danny³

# 29
  • Мнения: 4 111
дотук мненията за качества на тоshiba и hp са 50 на 50 Peace Peace.кажете ми само нормалнолие батерията да държи около един час,или колко трябва да издържа една батерия  newsm78

Аз съм с hp, на година и няколко месеца издържа 2 часа при ровичкане из нета.

Общи условия

Активация на акаунт