Публично кърмене

  • 3 914
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 639
Виждала съм много пъти жени да кърмят навън. И винаги съм се мъчела да не ги зяпам. От притеснение, че ще ги смутя и ще наруша блаженното спокойствие на мъничкия човек! За мен това е прекрасна гледка!

# 76
  • Мнения: 4 242
Цитат на: emem
Да стискаме палци за хубаво време в събота - какво ще кажете за 11 ч?
Място - Борисовата градина, примерно при езерото с лилиите? И после в близкото заведение?
Демонстративно или естествено? Аз лично съм за естествено, демонстрациите изискват повече подготовка и организация (и такова ще правим, разбира се Simple Smile). Но може да се съберем да се видим (отново) или да се запознаем, да си поговорим за кърменето, и който има опит в кърменето навън - да окуражи другите, който иска да се престраши за първи път - да се пробва (ще получи подкрепа).
Пишете само дали времето ви устройва, ще пусна друга тема за срещата, за да преброим желаещите.

Аз съм "ЗА" събота-11.00ч,Борисовата градина. #Milti
Даже ще доведа още две майки (едната не кърми вече но ни е страхотен фен)

# 77
  • Мнения: 639
Гадна гледка ми е да видя голите жени по вестниците, списанията , плакати и прочие ! Че какво лошо има в това да нахраниш бебето си ? Нима е срамно да се храниш пред хора ? Пък за тези мами които се притесняват - пробвайте с един лек шал да се наметнете през рамото и върху бебето - от тези лекичките подобни на тези които се вързват на кръста върху банския - прикривате така докато бебето захапе и после спокойно се наслаждавате !

# 78
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Erica
Ами да, не може 100% да са "ЗА"..както и не може 100% да са против- това всички го знаят, нищо ново.
Няма нужда от нерви за очевидни неща.
Но честно си казвам- да видя банда майки в заведение, в което мисля да седна- няма да се случи. Директно си заминавам. Кърмете си. Но тази показност е малко прекалена, според мен.  33uu  Grinning

Erica никой не търси 100%( или въобще нечие одобрение), тук става дума да се спре с това тц-тц-кане и дю-дюкане на минаващите покрай кърмеща бебето си мама (както например с мен стана днес, не че това би ме отказало де). В крайна сметка за да си накърмя бебето трябва да съм до известна степен спокойна а места за кърмене където да се усамотя няма. Аз като подплашен заек се оглеждам и подпитвам мамата с мен дали от някъде нещо не се вижда че да не взема да "стресирам" някого, но в крайна сметка от позата на бебето се подразбира че кърмя. И няколко укоряващи погледа и едно- две тц-тц ме карат да се стягам а така млякото не потича макар гърдите ми да са станали на камък, и малката нервничи и се дърпа гладна #Silly . Ето за това иде реч, да имат малко спокойствие кърмачките а не да се оглеждат като гърмени зайци, но за да се постигне това явно е нужна показност и демонстрации на поразия. Twisted Evil
П.С. Познавам поне 3 майки които с пресушиха с хапчета препълнените си гърди Imp , едната защото искала да пие, да пуши и да скита по кръчми , другата защото и било гадно и гнусно да кърми, третата защото и писнало да и текат гърдите Shocked и и омръзнало кърменето, но не съм упрекнала нито една от тях, нито им вися във форума да им досаждам и да обиждам. Wink
Поздрави!

# 79
  • Мнения: 6 206
Еми, прочетох им коментарите на девойките.
Както казва една моя колежка "боли ме фара" какво мислят маца, паца и компания умници. Да се развиват. Аз ако реша да кърмя в заведение, ще го направя, като не им харесва - да се изнасят и да си коментират на воля колкото си искат. Въобще не ми пука за плиткоумните им коментари.
В случая кърменето беше среща с около 20-ина бременни момичета и те разбраха много добре за какво става въпрос, както и почти всички журналисти... Постигна си целта, пък тези хубавици със стилните дрехи специално за кърмене /въх, как съм го пропуснала този момент  Laughing / да си се пенят колкото си искат. Grinning

# 80
  • София
  • Мнения: 3 060
Не че ще кажа нещо, което не го пише в постингите от по-горе, ама след като изчетох всички мнения реших да споделя и моето.
Винаги се възмущавам от това, че гърдите на жените се използват за реклама на абсолютно всичко! Голи женски тела ни гледат от всяка бутка за вестници, от плакатите по улиците, от екрана на телевизора по всяко време, не само след полунощ. Примерно вчера Иван Гарелов бурно аплодира "представянето" на една от участничките в предаването си, защото тя направи стрийптиз и на циците си беше написала телефона за гласуване. И това се излъчва в 7часа - ми то и сина го гледа, дет' се вика....добре че още не разбира! Мисля че е отвратително прогнозатаза времето да се преставя на фона на някоя "знойна красавица" - така нарича в.Труд "метеороложките" си. В коя Европейска държава Playboy се продава на сред булевардите? Ми те ти го дават под тезгяха - такива списания са скрити - ако го поискаш - получаваш го! Примери много. И само си се възмущавам, ама файда - никаква, себе си хабя! Ами аз добих комплекси за малоценност - нямам цици като на фолк-певица (визирам обем), нито крака на топ-модел - аз съм, обикновена жена, напоследък понаедряла - няма да обяснявам защо...
И след всичката тази експлоатация на женската гръд като че ли забравихме за какво са ни, всъщност - тези издутини отпред! Поздравления на мамите, които ни припомниха!
В заключение ще кажа, че аз не съм кърмила в близкия парк - живея на 2 мин от него и се прибирам, когато стане време за хранене. Но ако ми се наложи - ще си нахраня детето - ако трябва насред улицата! В нашия парк има майки, които кърмят децата си - поощрявам ги, но аз предпочитам да се прибера.
Но бих се включила в демонстрация, озаглавена "да си припомним за какво служат гърдите", имаща за цел да насърчава майките да кърмят! И ако има дори една майка, която е решила да покърми по-дълго или да покърми изобщо - значи е имало ефект!

# 81
  • Мнения: 5 228
Цитат на: mama_na_misho
И ако има дори една майка, която е решила да покърми по-дълго или да покърми изобщо - значи е имало ефект!

Е точно за това става въпрос, ама за зяпачите и сеирджиите е малко трудно да вникват в някои идеи, когато видят гърди.

# 82
  • Мнения: 7 106
Цитат на: emem
Да стискаме палци за хубаво време в събота - какво ще кажете за 11 ч?
Място - Борисовата градина, примерно при езерото с лилиите? И после в близкото заведение?
Демонстративно или естествено? Аз лично съм за естествено, демонстрациите изискват повече подготовка и организация (и такова ще правим, разбира се Simple Smile). Но може да се съберем да се видим (отново) или да се запознаем, да си поговорим за кърменето, и който има опит в кърменето навън - да окуражи другите, който иска да се престраши за първи път - да се пробва (ще получи подкрепа).
Пишете само дали времето ви устройва, ще пусна друга тема за срещата, за да преброим желаещите.


Браво момичета!
Само да кажа, че аз в петък и събота ще съм в София и ако сме свършили работа, ще дойда да ви видя макар и за 10 минутки. Зато ва ще следя темата за срещата с удоволствие Grinning
Излишно е да казвам, че Евката ще бъде с мен Wink

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: PoliaSp
Както казва една моя колежка "боли ме фара" какво мислят маца, паца и компания умници.


Хихи....това ми хареса, поздрави на колежката ти!  Mr. Green

мами, само да ви кажа, че в Борисовата е гъч от клошари, та си изберете по- населено място, че си е баш страшничко.

# 84
  • Мнения: 3 161
Мери, напълно си права, че трябва да има подкрепа за майките и да не се притесняват, че ще засегнат някого, с това че кърмят навън (което на мен ми звучи малко абсурдно, впрочем...). Но аз лично избягвам закътани места, именно защото има всякакви хора и би ме било страх да съм сама, с бебето си, с разголен бюст, и някоя откачалка да мине. Затов амисля, че е по-добре на открити места с повече хора.  Simple Smile
Nani_, следващия път, акто видиш кърмеща майка, не с епритеснявай да я загледаш, малко е вероятно да смутиш бебето й. Затова пък ако й се усмихнеш одобрително, сигурно ще я зарадваш и окуражиш.  Simple Smile

# 85
Здравейте момичета,

само исках да напиша, че ви подкрепям. Надявам се когато му дойде времето всичко да ми е наред, за да мога и аз да кърмя бебето си.

До скоро дори не се замислях за това. Известно време бях в САЩ и там е напълно естествено да видите мами, които кърмят бебчетата си в ресторант или др. Дори мои приятелки са кърмили на открито и нито за момент не ми беше минало през ума, че някои може да го намират странно.

Поздрави на всички.

# 86
  • Мнения: 4 242
Междувпрочем за събота го дават хубаво време, слънчево и топло, в късния следобед се очаква преваляване, но до тогава ние ще сме се прибрали Stuck Out Tongue .
Нямам търпение да се видим! Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 1 568
Е хайде пишете ме и мене за събота 11  Grinning  Grinning  Grinning Ама нека някой да пусне отделна тема във форума, защото ако не беше Yanche от декемврийките нямаше да видя и щях да пропусна толкова важно събитие! Нека повече майки видят съобщението за срещата!
Миналия път в София ленд се събрахме 7-8 майки.Надявам се да дойдат и този път!  Simple Smile

# 88
  • Мнения: 195
Умишлено избягвах да чета тази тема, вече съм взимала отношение по въпроса, но вече не издържах:)...
Сигурно около мен има само нормални хора, защото никога досега не са ме гледали странно, а вече година и четири месеца кърмя навън и съм кърмила буквално НАВСЯКЪДЕ - включително пиейки кафе с приятел на мъжа ми(без мъжа ми). Е, не съм ли късметлийка:).
Защо изобщо се водят подобни разговори не е ясно...Някой хубаво беше написал ignore по-нагоре...

# 89
  • Мнения: 1 616
Цитат на: натали
Сигурно около мен има само нормални хора, защото никога досега не са ме гледали странно, а вече година и четири месеца кърмя навън и съм кърмила буквално НАВСЯКЪДЕ - включително пиейки кафе с приятел на мъжа ми(без мъжа ми). Е, не съм ли късметлийка:)

Аз самата не бих имала тази смелост, но това не ми пречи най-искрено да ти се израдвам! Поздрави! И май наистина си късметлийка.... Grinning  Grinning  Grinning !!!

Общи условия

Активация на акаунт