Ревността при голямото дете

  • 1 850
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
zdraveite mami,izvinyvam se za latinicata predvaritelno,bih iskala da vi spodely i druga revnost....razlikata mejdu moite sinove e 4god.i polovina,prez proletta golemiyt beshe bolen,uj ozdravy,pravihme vsykakvi izsledvaniy i pregledi-zdrav e,no prodaljavashe da kashly poveche ot mesec....nakray se okaza che kashly ot revnost....sled nykolko seriozni razgovora kashlicata izvednaj spry-ei taka ot samosebesi....imaite i tova pred vid.blagodary che me izchetohte makar i na lat.,sorry

# 31
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз все още нямам второ дете, но знам за какво говорите. Племенницата ми и Алекс са като сестри, вярно разликата им е малка , точно 1 год. но положението е същото. Племенницата Бети, непрекъснато се сравнява с Алекс, чувства се пренебрегната и гледа да е все по- напред. А повярвайте ми, и на двете не липсват ласки и внимание, играчки и т.н. Всичко купуваме по две, нищо не им липсва, а все се карат. Коя първа да направи това, коя първа да вземе другото и така. А сега ако им рода и една сестра/ братовчедка сигурно ще бъда нападната и от двете. По цял ден са заедно, много се обичат, една без друга не могат, а вечно се съревновават. Sad

# 32
  • Мнения: 7 263
Jutoo   bouquet  bouquet  bouquet

Най-напред честита ви радост!!!
Жив и здрав да ви е малкия Стефан, много късмет да има, много радост да ви носи!!!

Иначе по темата ти и така си чела и още ще четеш, тепърва ще имате нелеки моменти в тази насока. Добрата новина е, че Таня проявява агресията си, а не я таи в себе си.
При моите деца поне най-много помага метода на отразяване на чувствата. Когато уловя дадено настроение у тях директно отварям дума и не оставям недоизказани неща да витаят в главичките им.
При нас беше трудно това, че в началото Боби не проявяваше никакви негативни чувства към Лъката поне привидно. Но имаше избухвания, мрънкания и други номерца от тези които описваш в обилно количество. На нас ни трябваше време да осъзнаем причината, но след това нещата влязоха някак в релси.
Винаги като избухнеше аз му казвах приблизително следното:
-Знам, че се ядосваш че мама трябва да храни \къпе, разхожда и т.н. \ бебето точно сега когато на теб ти се слуша приказка или ти се гушка. Но ти си моя най-голям приятел и помощник и знаеш колко много се обичаме. Така обичаме и бебо и заедно ще ни е по-весело, а ти ще имаш с кой да си играеш и т.н.
В този стил...
Да ти кажа като разбере едно дете, че родителят го разбира. Че чувствата му срещат разбиране се кротва и се успокоява и преима нещата по-спокойно. Още повече Таня е все пак момиченце, а при тях е заложено повечко от доброто и милото общуване на човечеството така че спокойно  Hug ще влезете в релси. Дано е скоро!

Общи условия

Активация на акаунт