НOEМВРИйката усилено гнезди, иска тя за бебчо всичко да нареди

  • 9 032
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 560
И ОТ ЧЕН ЧЕСТИТО НА МАМИТЕ ДЖИ И АЗАДЕ.ДА ИМ НОСЯТ МНОГО РАДОСТ РОЖБИТЕ.

Честно ви казвам,вече нямам сили да честитя на майките и да чета.Толкова много се депресирам. smile3518
И телефонът не спира да звъни с един единствен въпрос-родила ли съм.

# 271
  • Мнения: 157
Diana_T  на нас не ни тече нищо от петак ни е паднал имахме възпаление но като го гледам сега нищо и няма.

# 272
  • Мнения: 37
Ей, влизам и пак щъркелови вести, супееееррррр,4е и с 2 бебета/ ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ НА АЗАДЕ И ДЖИ БЕБЕШОРКОВЦИТЕ!
МОМЕ КАТЕРИНО, споко бе, утре-другиден си ти:))))Стискай кра4ета и 4акай датата.Никаква депресия и никакво хъката-мъката:)
Целувки:) Stop

# 273
  • Мнения: 804
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА GI И AZADE! ДА СА ЗДРАВИ, ПОСЛУШНИ, УМНИ И КРАСИВИ ДЕЦА!

Gi, много бързо са ви изписали. Браво за лесното раждане. Много са ти хубави синовете - пу,пу да не им е на уроки!

Нищо не сме наддали от изписването - трагедия. Оставиха ми кантара да я меря след кърмене. Какво хубаво бебче си родих, а сега каква смотана майка съм - не мога да го храня като хората... Cry

# 274
  • София
  • Мнения: 63
madchen, кой педиатър си избра?и ти ли го караш да идва у вас?аз се обадих на една педиатърка от 10-та дкц, тя дойде в деня на изписването и каза, че ни чака на консултация в четвъртък /а нещо в това време не ми се излиза с бебока в тая мърлява поликлиника/.не знам, искам да идва у нас и аз  Rolling Eyes
а колко смотана съм аз с това хранене....думи нямам  Embarassed

# 275
  • Варна
  • Мнения: 208
Честито бебчета на Сладурка, Vi, GI и  Azade. Да са им здрави послушни и слушкащи

madchen спокойно - ще се справиш. Не се депресирай и не се предавай. Я виж колко народ имаш тук за съвети.... Hug Може детето да не му стига кърмата и да има нужда от дохранване.

Катеринке рано ти е да се депресираш. Поне не си преносила. А и момите позакъсняват - както каза - докато се натъкмят.... Flutter

# 276
  • Мнения: 421
Добре де...не мога да си обясня как едно 12дневно бебе изяжда 90мл и след това не иска да заспи не от друго,а от глад ? Shocked
Аз съм се заинатила и не и давам....след 20мин минават 2часа от последното хранене (от което тя се едно не е яла така се държи ) и ще и дам...ам ми строви нервите.Имам чувството че ще се застрелям  Rolling Eyes

# 277
  • Варна
  • Мнения: 208
ProstoAz на уроците на сп.9 мес. казаха че бебета ядат по следния начин:
1 и 2 ден по 10 мл на хранене
3 - 20 мл нахранене
4 - 30 мл и т.н. докато стане около 120 -150 мл. -някъде около 20-ия ден

Да не би на Ная действително да не й достига манджата ....

# 278
  • Мнения: 421
ами тя е на 12 дена... съвсем се обърках... интересно е,че веднъж и стига...друг път не Thinking а ми казаха да внимавам да не прехранвам,че и се напрягал стомаха - иди разбери.Сега се ровя за инфо и ще отсея
Благодаря ти за споделените знания   bouquet

# 279
  • Мнения: 2 126
Просто аз,защо не сложиш Ная на цица да си цока детето на воля?Не да я ограничаваш в грамове.Пък ако продължава така ще предприемеш нещо,ако се оправят нещата още по добре.И пак да кажа кърмата не натоварва стомасите на бебетата Peace

# 280
  • Мнения: 3 205
Честити бебета на Сузи, Гъбка111, МисЗет, Сладурка и Ви!    bouquet

Мен ме нямаше, щото брат ми си прави някакви експерименти с компютъра и беше скапал нета  Crazy Иначе всичко е спокойно, в петък съм на последен преглед (ура, ура, вижда му се края!)

Просто Аз, кърмените бебета имат различен маниер на хранене от бебета, хранени с АМ. Това, което искам да кажа, е, че ако едно бебе на АМ може да спазва 3-часовия режим на педиатрите - т.е. яде си дозата според възрастта и след това заспива или будува до следващото хранене, то при кърменото бебе картинката е много по-различна. Първо, кърмата се преработва много по-бързо. Около час и половина след началото на кърменето, в стомахчето вече няма нищо. Второ, някои кърмени бебета правят нещо много особено - нарича се cluster feeding на английски, на бг не знам дали има термин - бебето яде непрекъснато или на кратки интервали (5-10 минути) в продължение на час - два. След това заспива и спи дълбоко дълго време. Идеята, която е заложена в това от природата, е да се налълни до дупка не само стомахчето, а и червата, именно за да се осигури тази дълга почивка след това - докато се преработи всичкото мляко в стомахчето и премине през червата.
Иво правеше такива хранения 2-3 пъти през деня - сутрин от 7 до 8.30 непрестанно сукане, след това будуваше и спеше чак до 12; следобед спеше и ядеше в продължение на 2 часа и после пак имаше едно дълго будуване, а вечер сучеше от 8 до 9 и после пак в 10 и спеше до около 6-7 сутринта. Аз насърчавах дългото следобедно и вечерно сукане, защото това е един от начините да осигуриш дълъг нощен сън - сито дупе не се буди.
Този начин на хранене е характерен за първите месеци, при Иво се загуби някъде към 4-я месец, тогава вече почна да суче през по-дълги интервали и намали продължителността на сукане до 10-15 минути.  
Не се притеснявай от претоварване на стомаха, бебетата имат много "умни" стомахчета - всичко, което е в повече, се повръща. Няма опасност да прехраниш кърмаче, ако суче от гърда.


# 281
  • Мнения: 2 126
ЕВАЛА юл4е!Едва ли някой би го казал по добре.Страшна си!

ХАйде в новата тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240349.new#new

# 282
  • Мнения: 33
ЕХ, тая Юлчето, всичко знае и както винаги дава много полезна информация! Браво, Юле!
Но така е, като скоро й е било до главата.

Много се радвам, че ви има и мога да науча толкова много неща от форума. Ето така се подготвям и ще знам повече като се роди бебока. Така, че не било чак толкова лошо да родиш по-накрая на месеца. Аз не бързам и си чакам, а това, че се забравя е абсолютната истина. Нищо не си спомням от отглеждането на Тони, то не, че не са минали сумата й години, де!

Пожелавам ви лека и спокойна нощ!

# 283
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
madchen бебетата първо губят от теглото си и се очаква до 2 седмици след раждането максимум да са си наваксали и да са на/около същото тегло. Днес идва акушерката да ни мери в къщи и Денис на 5 дни е 3кг100гр, а се роди 3кг 400г. Каза ми че ако е загубил по-малко от 10% от теглото си е ОК. Хубаво бебче си си родила и си най-добрата мама за него така че не се шашкаи   bouquet. Аз кърмя и го слагам когато си поиска за сега, с Филип също така беше и се регулира и количеството кърма което имаш и то как и кога се храни но става постепенно..

И аз съм много доволна че идват в къщи да го преглеждат а не трябва да го водя до болницата, че си е студено сега до 5 градуса днес, а ще трябва и баткото да водя с мен и става трудно newsm78.

# 284
  • Мнения: 3 205
Ми преживяла съм го, особено онова с целодневното сукане. Никога не съм си и представяла, че Иво сам ще се отбие (при това доста рано - почна още от осем месеца да ме отрязва полека-лека), първия месец мислех, че е нещо като доживотна присъда  Mr. Green Е, не е, минава много бързо, а детето да не реве и да си спи нощем, без да го приучваш при това, си е супер екстра.

Общи условия

Активация на акаунт