**СОФИЯ** Първа Ла Лече Лига среща - 17 ноември, 11 ч.**

  • 1 926
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
17 ноември, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Grinning


Тема: 'А-Я на кърменето'

Срещата ще се проведе на 17-ти ноември от 11ч в Център 'Съвременни родители', адрес: ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41

Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Grinning
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Моля, запишете се кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 10:04 от Мис Бу

# 1
  • Мнения: 5 401
Вероятно ще дойдем с малкия без количка, ако татето бъде така любезен да ни предостави бу-то. В стаята имаше играчки, нали? Не е нужно да нося торбътъ?? А пък дали моя кърмак не е твърде пораснал за тези теми??

# 2
  • Мнения: 195
Много се радвам че ще има такава среща в София. Ще дойда с бебо но имам въпрос може ли да доведа и нашата кака, тя е на 7 години и няма да иска да ни пусне ако не я взема с нас.  #Crazy Не че поставям условие просто питам.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Може Simple Smile Стига да не й стане скучно.

# 4
  • Мнения: 195
Надявам се че няма а и ще ми помага за бебо.  baby_neutral

Супер до събота тогава.

Този адрес нищо не ми говори, но ще го потърся в картата.

# 5
  • Мнения: 114
Къде да се запишем? Аз ще дойда с моята беба, та да проглушим ушите на всички.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Тук Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 12 229
Колко често ще са, защото за тази събота вече имам ангажимент, а нямам търпение да присъствам на такава среща?

# 8
  • Мнения: 1 924
Аз ще се опитам да се събудя по-рано и да дойдем с дребния Blush

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колко често ще са, защото за тази събота вече имам ангажимент, а нямам търпение да присъствам на такава среща?
Ами всеки месец, както си е по традиция - всяка трета събота на месеца. До ден-два ще закачим програмата за следващите месеци като дати и теми Grinning

# 10
  • Мнения: 5 401
В събота прогнозата ще е валежна. На мен дъжда никак не ми пречи, но ако вас ви откаже, да знам..  Heart Eyes

П.С. Ако затръгвам с бу-то, мога да взема още една мама с бебе (със столче за кола, мола!), а ако съм с трамвай № 9, мога да служа за компания!  Embarassed Стартовия ми пункт е около НДК.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 229
      Ок другия месец съм там  Simple Smile Малко предколедно ще е тогава вече  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 6 675
Сигурно и ние ще дойдем, но понеже Анна спи по това време, може и малко да закъснеем. До колко часа ще продължи срещата, да не я изпуснем?

# 13
  • Мнения: 116
Simple Smile И ние с малкия Никола ще се постараем да дойдем.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 313
И аз бих дошла, но искам да знам до колко часа ще продължи, защото Емо спи до към 11.30, та евентуално за след това, ако не приключите до тогава.  Heart Eyes

# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Срещата продължава около час и нещо, час и половина Grinning

# 16
  • Мнения: 5 401
Май съм се прибрала първа! Моите мъже ме разтовариха от тях си - единия на работа, другия заспа пътьом, та ще си напиша отзива за срещата.  Laughing

Много приятен и ползотворен разговор се получи, атмосферата беше приятелска и разтоварваща.  Hug Малко съжалявам, че когато Каби беше мъничък и определено имах нужда от такива срещи, в София още не се плануваха. Но пък се надявам да бъда полезна с каквото мога на настоящите и бъдещите майчета и да съм активна.  Simple Smile  Hug   bouquet

# 17
  • Мнения: 35 961
патка заспала съм - това е положението  Twisted Evil
все по-рядко посещавам този форум и определено изпуснах много важно и чакано от мен събитие  Rolling Eyes

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бубанке, аз мислих да ти пиша, мислих... и с мисленето си останах покрай 100-те други работи, дето трябваше да свърша Confused
Този път срещата беше много задушевна и в много камерен състав - съвпадението с лошото време и форумската среща довечера си оказаха своето влияние и малко майки се бяха престрашили. Следващата сигурно ще бъде по-голяма навалица, защото ще има и коледно настроение, пък и повече народ ще се амбицира да дойдел
Но пък така камерно стана много хубаво - седяхме си на маса, на сок и бисквити по кърмачески, децата играха, имаше една бременна, една майка с едномесечно бебе (без бебето), две мами с дечица на различна възраст (Пърли и още една мама, на която така и не разбрах ника, ама има много сладка бузанка - Ана; тя ще си каже коя е) и дъртите кърмачки - Бу с Мая и аз без Ева Laughing
Имахме и репортери с фотограф даже - следете декемврийския брой на списание Едно за подробности Mr. Green

# 19
  • Мнения: 35 961
Хедра, благодаря ти, но само аз съм си виновна! Embarassed
Ще следя за следващата среща, ще си платя надлежно членския внос и ще дойда на следващата с +-  деца  Laughing
а със списание Едно определено ще е сдобия  Wink

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 18:30 от bubanka

# 20
  • София
  • Мнения: 6 675
...............Но пък така камерно стана много хубаво - седяхме си на маса, на сок и бисквити по кърмачески, децата играха, имаше една бременна, една майка с едномесечно бебе (без бебето), две мами с дечица на различна възраст (Пърли и още една мама, на която така и не разбрах ника, ама има много сладка бузанка - Ана; тя ще си каже коя е) и дъртите кърмачки - Бу с Мая и аз без Ева Laughing
Имахме и репортери с фотограф даже - следете декемврийския брой на списание Едно за подробности Mr. Green
Аз съм с бузанката Анна, много ни беше приятно и на двете и пак ще дойдем следващия път Grinning.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Много се радвам и аз за срещата Simple Smile Мина много приятно, задушевно и и леко Simple Smile Надявам се да е била интересна за майките.
Другия месец пак Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 614
Много се радвам и аз за срещата Simple Smile Мина много приятно, задушевно и и леко Simple Smile Надявам се да е била интересна за майките.
Другия месец пак Simple Smile

Може ли по-отраничко да знаем за срещата. Кога-къде? Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз едва сега видях темата  Embarassed Но за следващия път ще гледам да не пропусна. [

# 24
  • Мнения: 1 328
Аз забравих.  Embarassed А дано другия път се организираме с бебо Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 695
И аз едва сега видях темата  Embarassed Но за следващия път ще гледам да не пропусна.
И мен как ме е яд....  smile3511

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На 15. декември ще е следващата среща - чакаме ви Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 195
Наложи ми се да замина в петък и сега се прибираме сега чета и ми е много мъка, но на 15 декември ще гледам да дойда.  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 3 695
На 15. декември ще е следващата среща - чакаме ви Heart Eyes
На същото място и час ли? Или това допълнително ще се изясни?

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Същите място и час. Темата ще е как се организираме и справяме с ежедневни неща наред с кърменето на поискване на бебета и малки деца Grinning

# 30
  • Мнения: 4 242
Честито на София за ЛЛЛ срещите!
Някой ще снима ли статията в списание Едно да я видим и ние, и всъщност то само в Сф ли се разпространява?

# 31
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Списанието се разпространява из цялата страна, със сигурност ще го има и при теб - началото на месеца се огледай по реповете Grinning

# 32
  • Мнения: 3 092
Аз имах гости в събота , но много искам да дойда другия път.Мами от Стрелбище , обадете се . за да се организираме заедно. Hug

# 33
  • Мнения: 3 091
Бу, честно казано - сега виждам, че е имало среща в 11 часа. Вечерта не ходих на купона, защото мъж ми има РД, ама през деня можеше да дойда... овца съм си, блондинка!

следващият път бих искала да дойда със сигурност! дано да се огласи по-нашироко из форума

# 34
  • Мнения: 35 961
На 15. декември ще е следващата среща - чакаме ви Heart Eyes

ще посетим ли по кърмачески Коледния благотворителен базар  Flutter

# 35
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен точно това ми е замисъла - след срещата да се отнесем към базара вкупом Heart Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 12 229
  Супер, този път и аз съм там  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 5 401
На мен точно това ми е замисъла - след срещата да се отнесем към базара вкупом Heart Eyes

Супер! Дано компанията ни да предизвика интерес у хората и да тръгнат след нас да проверят какво става!  Laughing

# 38
  • София
  • Мнения: 369
ехх как съм пропуснала тази тема!!!
много се радвам че вече и в софия има срещи!

до скоро!!!

# 39
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
На мен точно това ми е замисъла - след срещата да се отнесем към базара вкупом Heart Eyes

О! Кой каза пазаруване? Ще дойда, ще дойда! Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 1 252
Много ме е яд, защото ми изместиха Коледния купон за децата на служителите във фирмата на мъжа ми за 17-ти от 11 часа. Няма как да ги оставя двамата да купонясват, а аз да се присъединя към вас  Cry Дано поне за следващата среща да успея да дойда, че то дойде време да се отбиваме...

# 41
  • Мнения: X
Много ме е яд, защото ми изместиха Коледния купон за децата на служителите във фирмата на мъжа ми за 17-ти от 11 часа. Няма как да ги оставя двамата да купонясват, а аз да се присъединя към вас  Cry

ra4e, може би бъркаш месеците, мила.
Срещата на 17 ноември от 11 ч., която се обсъжда тук, се състоя миналия месец. Mr. Green
Следващата, доколкото разбрах, е на 15 декември.
Така, че може би ще успееш да присъстваш.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 08:25 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт