Моят превъзходен ЧИЙЗКЕЙК!

  • 37 189
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 506
това ми  любимият десерт от времето ,когато за пръв път хапнах в Кентъки/обожавам го/,пробвахме няколко варианта ,но ето този ни допадна 100%

ЯГОДОВ ЧИЙЗКЕЙК/БОРОВИНКОВ
Продукти:
2 пакета бисквити  150 г масло  1 ч. л. канела  400 г обезсолена извара  100 г заквасена сметана  3 с. л. захар  7 с. л. мед  2 с. л. кисело мляко  100 мл сироп от компот от ягоди  1 пакетче желатин  150 г конфитюр от ягоди

1. Бисквитите се натрошават на трохи, към които се прибавят леко разтопеното масло и канелата. Разбъркват се до получаването на еднородна смес, която се притиска с пръсти към дъното и стените на тавичка.
2.Сметаната, изварата, захарта, медът и кисело мляко се смесват с миксер. Сместа се изсипва върху бисквитения блат. Сладкишът се оставя в хладилник, за да стегне.
3. Желатинът се накисва в студения плодов сироп за около 10 мин. Загрява се на водна баня. След като се разтвори, се смесва с конфитюра от ягоди.
4.Сместа се охлажда до стайна температура и се изсипва върху вече стегналия първи слой. Чийзкейкът се оставя в хладилник.

Бисквитите са от кръглите,сметаната и останалите неща се разбъркват перфектно в кухн.робот/иначе изварата остава на трохи/,с желетина действам много по небрежно-топля го в микровълновата Simple Smile,вместо компот слагам сладко с цели плодове ягоди или боровинки ,а желатина разбърквам с вода

  chef

# 46
  • Мнения: 22 867
Поредният ми чийз, направен по рецепта от руски форум.

500 гр извара
150 гр течна сметана
150 гр захар
настърганата кора и сока на 1 лимон
20 гр желатин
Малиново сладко / при мен от череши и вишни/

В блендер или в миксер се смесват изварата, сметаната,  захарта, кората и сока на лимона и се разбиват до еднородна консистенция.
Желатинът се разтваря в чаша с малко вода, после на водна баня и се налива в сместта. Хубаво се разбива. Във форма се изсипва половината смес, слага се сладкото и отгоре се изсипва другата половина от сместта – това е по рецептата. Аз изсипах цялата смес и отгоре сложих сладкото.
Получи се много приятен на вкус десерт, с  аромат на лим.кора. Прави се много лесно и бързо, пък и е доста икономичен. Пък и много обичам всичко, дето е малко и някакси чийз......... Embarassed


# 47
  • София
  • Мнения: 6 257
Labrex, а блат от бисквити като няма пак ли е така вкусно? Ох, как ме изкушавате с тези вариации на чийзкейк. Crazy

# 48
  • Мнения: 22 867
Labrex, а блат от бисквити като няма пак ли е така вкусно? Ох, как ме изкушавате с тези вариации на чийзкейк. Crazy

В оригиналната рецепта е без блат, а аз сложих бисквити Закуска, такива имах вкъщи и ги наръсих със сок от компот, просто не се виждат, защото не са направени като за чийзкейк - смляни, с масло и леко задигнати по формата. Но пак си е вкусно. И мен ме изкушават всякакви вариации на чийз, и, обикновено, като видя рецепта, я копвам и пробвам. И, срам не срам, всичките ми харесват.  Embarassed Много обичам тоя тип сладкиши - и в печен и в непечен вариант.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 257
Ох, и аз много обичам чийзкейк (но тези, които не се пекат), но нали съм уж на диета  Whistling (а имам мноооого да свалям). ooooh!

# 50
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Видяло се е , че и аз ще правя чийзкейк.За първи път ще ми е така че стискайте палци Simple Smile.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 692


Чийзкейк Ваня
Продукти:
За блата:
1 опак. овесени бисквити Ревю
1 опак. обикн. бисквити (малък пакет - 120-130 гр.)
1 пак. масло (125 гр.)
3-4 с.л. мед


Златни сте, момичета !!!!  bouquet И аз вчера направих моя първи, учудващо успешен опит в чийзкейка   chef Доста добре се получи, кремът го направих от 3 пак. крема сирене, 200 гр. извара (но можеше и повече), малко заквасена сметана (за да стане като крем и да се маже добре) и 1 л. мед. Следващият път ще променя малко пропорциите и ще увелича количеството на крема  Grinning.

Имам един въпрос: Блатът го направих по рецептата по-горе, но стана много ронлив, изобщо не се слепи и съответно не могат да се режат парчета. Натисках, натисках в тавата... newsm78    Едното ми обяснение е, че  трябва да "се меси" повече, другото е, че маслото му дойде малко.
Вие как го правите?   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 6 257
другото е, че маслото му дойде малко.
Според мен е това. И на мен първият път много ми се ронеше и започнах да добавям малко повече масло. Може и медът да увеличиш, но според мен зависи от маслото.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 692
другото е, че маслото му дойде малко.
Според мен е това. И на мен първият път много ми се ронеше и започнах да добавям малко повече масло. Може и медът да увеличиш, но според мен зависи от маслото.
Благодаря  Hug , ще пробвам с повече масло  (или по-малко бисквити) - така като гледам, половината чийзкейк вече е изяден и подозирам, че много скоро ще правя пак   chef 

# 54
  • Мнения: 4 358
И при мен блата се ронеше. До рязане на парчета не се стигна. Ще сложа и аз повечко  масло следващия път  newsm78.

# 55
  • Мнения: 22 867
И при мен блата се ронеше. До рязане на парчета не се стигна. Ще сложа и аз повечко  масло следващия път  newsm78.


На мен най-добре ми се получи блата по рецептата на Танита:

2 ч.ч натрошени много на ситно сухи бисквити
1/2 ч.л. канела
1пак. (113 гр.) разтопено масло

Останалите варианти или ми се ронеха, или пък се втвърдяваха много и трудно се режеха след изваждането на чийзкейка от хладилника. Не, че това може да ми попречи на унищожаването на вкусотията................Това  е от моята практика.

# 56
  • Мнения: 519
Моят чийзкейк също стана много сполучлив - комбинирах няколко рецепти оттук, но главната причина да го направя бяха едни ужасни бисквити, които купих да си хапвам с кафето - Еверест с орехи... Обаче за чийзкейка станаха перфектни!
Благодаря за готините идеи

# 57
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
И аз се пробвах да го направя, но явно изварата беше много - 700 гр., кашкавалена, безсолна, ама се усеща отвратително. Иначе, усетих се навреме, та я пасирах със сметаната и сладкото и желатина...Щеше да остане на бучки.
И за блата се усетих, та си увеличих и маслото и меда - почти ги удвоих.

За следавщия път - по-малко извара, повече желатин и по-тънък слой крем

Задължително ще си направя отгоре заливка от желатин и сладко с парченца плод

а в блата може и да натроша на супер ситно орехи - мисля, че така ще се яде без да натръшква, както ми се получи сегашния...

всеки случай - благодаря за рецептата   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 6 257
Ние току-що доядохме със сина ми последното парченце. Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 607
Правих чийзкейка за десерт за Нова година. Имам същото мнение като на galausa. Следващият път ще сложа по-малко извара, за да стане крема на тънък пласт.
При мен не се натроши блата, аз натроших бисквитите и ги смесвах с маслото и меда в кухненския робот.
Отгоре украсих с плод от ананас - стана много свежо.

Благодаря за рецептата!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт