Моят превъзходен ЧИЙЗКЕЙК!

  • 37 188
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 254
С мъжа ми сме любители на чийзкейка (едно от малкото сладки неща, които той яде). Много харесвахме този, който се продаваше във Фантастико. Бях пробвала доста рецепти, но все не ставаше същия "гладък" вкус и се отказах от дом. рецепти, докато не установихме, че са развалили, този, който се продава по магазините. Sick И пак се започна с "пробите"  Laughing. Ходихме преди време на гости на кумците ни и реших да пробвам една рецепта от сп. "Уверени в кухнята". От всички пробвани до сега тази най-много ми допадна и с някои мои подобрения се превърна в търсената от мен рецепта на любимият ни чийзкейк.  chef



Чийзкейк Ваня
Продукти:
За блата:
1 опак. овесени бисквити Ревю
1 опак. обикн. бисквити (малък пакет - 120-130 гр.)
1 пак. масло (125 гр.)
3-4 с.л. мед

За крема:
700 гр. извара
500 мл. сладкарска сметана
2 п. желатин
1 бурканче конфитюр (ок. 300 гр.)

Начин на приготвяне:
Бисквитите се смилат /натрушават/ и се смесват с разтопеното масло и мед. "Натъпкват" се на дъното на форма за торта (разкопчаваща се тава, моите е от по-големите) и се слага в хладилника за час-два да стегне. Желатинът се слага в малко вода да набъбне. Сметаната се разбива. В друг съд изварата се смесва с конфитюра и към тях се прибавя постепенно, като се бърка добре, разбитата сметана. Желатинът се разтапя (лично аз го разтапям в микровълновата на 30% или 50% мощност) и се добавя към сместта. Всичко се излива в тортената форма и се държи 3-4 часа в хладилника да стегне (най-добре цяла нощ). Накрая се хапва с удоволствие. eat Ммм, жалко, че съм вече на диета... Но пък идват празници. Wink

П.П. С това количество продукти си става направо торта, излизат 12 немалки парчета, а мисля, че при повече гости спокойно и 16 парчета мога да разрежа.

Ето и снимков материал: Laughing

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=186070&photo=1 - не е снимана точно тортата, но се вижда добре Simple Smile

# 1
  • Мнения: 22 867
Е, днес направо нашествие от чийзкейкове! Любимите ми десерти! Копвам си и твоята рецепта и ще хвърлям чоп кой чийзкейк да правя - твоя или на Тандуури. Всъщност, знам - и двата ще ги пробвам! Grinning
  bouquet  bouquet  bouquet за рецептата!

# 2
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Днес напрво е нашествие на чийзкейкове, както казва Лабрекс  Mr. Green. Много обичам, а мъжът ми е влюбен в тях. За него това е сладкиша с главно 'С'. Благодаря ти за рецептата  Hug

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 00:59 от КорНиШонка

# 3
  • Мнения: 423
Мерси, Ваня за споделената рецепта, ще си я запиша и ще я пробвам да я направя!

# 4
  • Мнения: 4 358
Много ми хареса рецептата  bouquet.Имам 2 въпроса - изварата каква ти е  -аз намирам само една солена, която не става за сладкиши.Сметаната също каква е  - аз купувам хопла ама не знаех че се разбива.Всъшност не съм и ползвала за сладкиши.Моля някой да ми обясни и започвам да готвя  bouquet Hug.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 858
Изглежда много вкусен, а и лесен Simple Smile
Благодаря за рецептата, ще се пробвам да го приготвя през почивните дни Hug

# 6
  • Мнения: 3
Бъни, има и безсолна извара, трябва да попиташ! Аз съм правила нещо подобно и купувам обикновена или кашкавалена - и двете са безсолни! А сметаната се разбива с миксер и след 2-3 минути става на сняг, твърда е и много "удобна"  за сладкиши.

# 7
  • Мнения: 1 032
По принцип изварата си е безсолна, но ако не можеш да намериш си направи. Просто пресечи прясно мляко и готово.

# 8
  • Мнения: 1 802
По принцип изварата си е безсолна, но ако не можеш да намериш си направи. Просто пресечи прясно мляко и готово.
Би ли ми обяснила как се пресича прясното мляко?   bouquet На мен ми се е пресичало но само. Така нарочно не знам как да го пресека... а ми се ще аз да си направя изварата.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 254
Благодаря, момичета, надявам се и на вас много да ви хареса! Simple Smile

Извара купувам на Маджаров, Дядо Либен и още един вид имаше във Фантастико, но не помня на коя фирма беше. Все са безсолни.
Сметана взимам която е най-евтина  Wink, от тази подсладената (Хопла-та не е ли безсолна за готвене, поне аз такава Хопла си купувам). Някаква измислена марка беше последната, абе гледаш тази, която има нарисувана торта или някакъв сладкиш на нея. Simple Smile Биеш я с миксера докато стане гъста пяна, колкото по-маслена е и повече се разбива, по-гъста става.

Извара домашна се прави като сложиш няколко зрънца лимонтозу на врящото мляко. Но за да направиш 700 гр извара доста мляко трябва да пресечеш  newsm78, май към 3 литра.

# 10
  • Мнения: 171
Здравейте bowuuНякоя от вас знае ли рецепта за "Чийз кейк", в която заедно със сиренето в крема се добавя 1 кутия подсладено кондензирано мляко?Предварително благодаря  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 6 254
Не, но предполагам е горе-долу като моята, само че вместо сметаната е кондензираното мляко.
Ммм, сигурно става доста вкусно, особено, ако се сложи от подсладеното.

# 12
  • Мнения: 1 802
Извара домашна се прави като сложиш няколко зрънца лимонтозу на врящото мляко. Но за да направиш 700 гр извара доста мляко трябва да пресечеш  newsm78, май към 3 литра.
Нищо. Само дано се получи, да не отиде накрая зян всичко  Rolling Eyes благодаря!

# 13
  • Мнения: 22 867
Здравейте bowuuНякоя от вас знае ли рецепта за "Чийз кейк", в която заедно със сиренето в крема се добавя 1 кутия подсладено кондензирано мляко?Предварително благодаря  bouquet

Погледни рецептата за ягодовия чийз в поста на Ерика, /втория подред/, може би това имаш предвид?

Ето и от сайта на Звездев.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 21:07 от labrex

# 14
  • Мнения: 171
Здравейте bowuuНякоя от вас знае ли рецепта за "Чийз кейк", в която заедно със сиренето в крема се добавя 1 кутия подсладено кондензирано мляко?Предварително благодаря  bouquet

Погледни рецептата за ягодовия чийз в поста на Ерика, /втория подред/, може би това имаш предвид?

Ето и от сайта на Звездев.
Здравей "labrex".Много ти благодаря за бързата реакция  bouquetЗа съжаление не са тези рецепти Sad."Чийз кейка",който издирвам съдържаше сирене "Рикота" или "Филаделфия" Rolling Eyes.Според теб,ако вместо Q извара сложа същото Q сирене  дали ще се получи добре newsm78Имам още едно питане:преди няколко месеца купувах сирене "Филаделфия" за сладкиши (или поне аз така реших,защото отгоре имаше ягодка)от "Пикадили",но в последно време изчезна SadИма обаче един вид без никакви картинки само с надписа(според мен е натурално).Някоя от вас опитвала ли го е?Ако отговора е положителен:солено ли е или наистина е натурално?

# 15
  • Мнения: 1 116
Здравейте bowuuНякоя от вас знае ли рецепта за "Чийз кейк", в която заедно със сиренето в крема се добавя 1 кутия подсладено кондензирано мляко?Предварително благодаря  bouquet

Ето в този чийзкейк има кондензирано мляко

Чийзкейк без печене с карамелова заливка

# 16
  • Мнения: 171
Здравей Tannita bowuuБлагодаря ти,за рецептата  bouquet"Чийз кейка" изглежда превъзходно.В най скоро време ще го направя  chef

# 17
  • София
  • Мнения: 6 254
Тази последната рецепта и аз ще я изпробвам!

Мерси, Танита!  bouquet

# 18
  • Мнения: 22 867
Здравей "labrex".Много ти благодаря за бързата реакция  bouquetЗа съжаление не са тези рецепти Sad."Чийз кейка",който издирвам съдържаше сирене "Рикота" или "Филаделфия" Rolling Eyes.Според теб,ако вместо Q извара сложа същото Q сирене  дали ще се получи добре newsm78Имам още едно питане:преди няколко месеца купувах сирене "Филаделфия" за сладкиши (или поне аз така реших,защото отгоре имаше ягодка)от "Пикадили",но в последно време изчезна SadИма обаче един вид без никакви картинки само с надписа(според мен е натурално).Някоя от вас опитвала ли го е?Ако отговора е положителен:солено ли е или наистина е натурално?

Няма проблем да замениш изварата със сирене, обикновено се прави обратното, закщото изварата е по-достъпна и по-евтина. Чийзкейка, според мен, със сирене е винаги по вкусен.

# 19
  • Мнения: 4 358
Здравейте bowuuНякоя от вас знае ли рецепта за "Чийз кейк", в която заедно със сиренето в крема се добавя 1 кутия подсладено кондензирано мляко?Предварително благодаря  bouquet

Ето в този чийзкейк има кондензирано мляко

Чийзкейк без печене с карамелова заливка

Точно като за мен.Мерси. Но ще пробвам и останалите.Искам да питам как от формата за торта местите кейка в поднос - като идърпвате хартията за печене леко ли - мен нещо ме е страх да не се разпадне и все от формата за торта режа, но с това рязане може и да я нащърбя а ми е новичка.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 254
Аз го правя в откопчаваща се тава, стените се откопчават и остава само дъното, не го местя. Wink

# 21
  • Мнения: 7 091
.Искам да питам как от формата за торта местите кейка в поднос - като идърпвате хартията за печене леко ли - мен нещо ме е страх да не се разпадне и все от формата за торта режа, но с това рязане може и да я нащърбя а ми е новичка.

Аз го местя! Откопчавам си тортената форма ( ако видиш в моята темичка за черешовия чийзкейк съм обяснила как се слага алуминиево фолио ( предполагам и с хартия може да стане) отвътре и отвън на самата форма, има и линк към снимка), след това отрязвам от единия край фолиото, пренасям до чинията в която ще поставям кейка и издърпвам фолиото + подложката за торта много внимателно. Някой трябва да ти държи обаче чинията, в която ще го слагаш, а да не се размести.
По-лесно става отколкото изглежда написано  Peace

# 22
  • Мнения: 4 358
Tandoori - разгледах цялата галерия торти.Такова съвършенство - браво.Но не видях тази снимка с формата - два пъти гледах но не...... ooooh!

# 23
  • Мнения: 7 091
Tandoori - разгледах цялата галерия торти.Такова съвършенство - браво.Но не видях тази снимка с формата - два пъти гледах но не...... ooooh!

Бъни, ето тук има снимка( дръпни надолу на страницата, където има стъпка по стъпка рецептата, не пускай видеото с тортите, там го няма):
http://tandoorisjourney.blogspot.com/2007/11/cherry-pecan-cheesc … e-to-die-for.html

# 24
  • Мнения: 1 182
Направих го вчера-страхотен е!Мерси за рецептата.  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 541
Малииииииии, и аз ще го пробвам, какъв конфитюр ползвате?

# 26
  • София
  • Мнения: 6 254
Направих го вчера-страхотен е!Мерси за рецептата.  bouquet
Много се радвам, че ви е харесал! Hug

... какъв конфитюр ползвате?
Взимам от Фантастико на Джем и Джем - горски плодове или боровинка.

# 27
  • Мнения: 1 541
Направих го вчера-страхотен е!Мерси за рецептата.  bouquet
Много се радвам, че ви е харесал! Hug

... какъв конфитюр ползвате?
Взимам от Фантастико на Джем и Джем - горски плодове или боровинка.
Много се навих, благодаря   chef  bouquet

# 28
  • Мнения: 7 418
  Хубава рецептичка! Thinking Simple Smile

# 29
  • Мнения: 292
Момичета и аз мога да предложа една вкусна,лесна и евтина рецепта за чийзкейк.Правя го задължително един път в седмицата и всички си облизват пръстите! newsm03

За блата:
3 пакетчета обикновени бисквити
1 пакетче и половина краве масло
1 с.л.захар
За крема:
500 гр обезсолена извара(има я и в по-малките магазинчета)
500 гр заквасена сметана
За глазурата:
1 бурканче сладко(аз лично използвам най-често от ягоди)

Натрошаваме бисквитите и захарта възможно най-ситно.Разтапяме маслото в микроволновата за 1 минута.Слагаме бисквитеното брашно в съд и го заливаме обилно с маслото,така че да няма сухо местенце.Натискаме добре,за да оформим блат.След това разбиваме сметаната и изварата на хомогенна смес и намазваме блата,трябва да се получи втори блат от тази смес над бисквитите.Слагаме в камерата за около час,за да стегне и намазваме отново равномерно със сладкото.

Това е.Надявам се да го пробвате Simple Smile
А при специални поводи може да заместите изварата със сирене Маскарпоне или крема сирене newsm10

Надявам се да ви хареса и ще чакам да пишете отзиви.Добър апетит на всички! smile3525 newsm51

# 30
  • Мнения: 22 867
Момичета и аз мога да предложа една вкусна,лесна и евтина рецепта за чийзкейк.Правя го задължително един път в седмицата и всички си облизват пръстите! newsm03

За крема:
500 гр обезсолена извара(има я и в по-малките магазинчета)
500 гр заквасена сметана
За глазурата:
1 бурканче сладко(аз лично използвам най-често от ягоди)

Eninkata , а в крема изобщо ли не се слага захар? newsm78 Иначе сигурно ще е вкусно.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 254
И аз това се замилих като прочетох рецептата. Thinking

Иначе е почти като моята, само дето е със заквасена сметана вместо сладкарска. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 855
Ще ви предложа и моята рецепта за чийзкейк  Peace Става много бързо и е много вкусен  Grinning Рецептата ми е от моя приятелка, която живее в Кипър и когато си дойде тук винаги прави страшно много сладкиши   chef

Чийз кейк

За блатовете
1. Бисквити "Закуска"- 1 голям пакет
2. Масло- 200гр безсолно- (аз използвах Lirpak, само на тази марка намерих безсолно)
За крема
3. Сметана-220мл (Използвах Hopla, но не сладката.) Може да използвате и друга, но да е течна и да няма захар.
4, Захар- 1каф. ч.
5. Сирене Филаделфия-натурално- 1 пакет
6. Сок от изцеден лимон- 2 - 3суп.л. (може и повече или по-малко, зависи от предпочитанията ви)
По  желание се слага желатин, разтворен в 1/2 ч.ч. топла вода, това е ако сместа за крема е рядка. Но ако се следва рецептата няма да е необходим.
Отгоре се слага:
7. Сладко от боровинки ( гледайте да не е конфитюр, макар, че и с него ще стане, но там ги няма боровинките)

Бисквитите се натрошават в блендера на ситни трохи. Разтопявате маслото и го добавяте при бисквитите като разбърквате с лъжица, до получаването на смес подобна на мокър пясък. Слагате сместа в тава(моята е с махащо дъно) и я натепвате, за да се сбие и изравнявате. Това е блата. Слагате в хладилника, докато направите крема. С миксера разбърквате сметаната, захарта, сиренето и сока от лимон. Ако стане много гъсто добавете още малко сметана. След като крема е готов го разнасяте върху блата от бисквити. Оставяте да стегне няколко часа в хладилника и добавяте сладкото от боровинки отгоре. Пъхате в хладилника и като стегне и се охлади е готов за консумация. Надявам се, че ще сте доволни от резултата!




Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 09:51 от ive1ina

# 33
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аня Wink  -запаметих си рецептата и смятам скоро да я пробвам.

Танита-направих твоя чийзкейк с карамеловата заливка на майка ми за РД,стана страхотен,като престоя една нощ беше още по-вкусен.Само че заливката уж беше се постегнала,а като постоя в хладилника,малко се разтече надолу в тавата  newsm78
Дали е дошло много маслото,че беше на око.Пропуснах и лимоновия сок,че нямах,ако има връзка. newsm78

# 34
  • Мнения: 292
Момичета,относно захарта,мисля че може да си добавите в кремчето ако наистина не ви стига само в блата.Но по принцип на мен лично ми е достатъчно сладък кейка и така...На вкус е лек и не ти става тежко.Садостта му идва от сладкото-това от ягоди,което слагам аз,е доста сладичко...Но трябва да се пробва и тогава да се експериментира със съставките.Аз лично добавих от мен масло(в оригинала маслото е 1 пакетче,а аз добавям и половинка).Така че пробвайте.Много ми се иска да ви хареса! newsm10

# 35
  • Мнения: 4 358
пробвайте.Много ми се иска да ви хареса! newsm10

Аз смятам да го пробвам. Харесва ми ,че е без желатин. Хич недолюбвам желатинести работи. Тази събота ще запратям ръкави за коледните сладки живот и здраве. Дано и за кейка да остане време.

# 36
  • Мнения: 22 867

Надявам се да ви хареса и ще чакам да пишете отзиви.Добър апетит на всички! smile3525 newsm51

Направих го в по-обикновения вариант - с извара и сметана, блатът е от бисквити Закуска, много  лек чийзкейк се получи и се хареса. И понеже си падам по желираните неща, отгоре желирах сладкото от ягоди и череши. Grinning



Eninkata, благодаря за вкусната, лесна и бърза рецепта!  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 16:17 от labrex

# 37
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
от къде тръгнах, и от тема на тема-ето ме при вас!ако не беше толкова късно,щях да хукна към магазина за продуктитеТУТАКСИ!от доста време ,за празници правя едни и същи "изпитани "неща!!!Сега реших,че ще си хапнем и нещо новичко!!!
п.п.май ще пробвам на Енинката Heart Eyes
А как да си желирам конфитюра?

# 38
  • Мнения: 22 867
от къде тръгнах, и от тема на тема-ето ме при вас!ако не беше толкова късно,щях да хукна към магазина за продуктитеТУТАКСИ!от доста време ,за празници правя едни и същи "изпитани "неща!!!Сега реших,че ще си хапнем и нещо новичко!!!
А как да си желирам конфитюра?

Аз разреждам сладкото с малко вода, изсипвам един желатин в чаша с малко студена вода /около 1/3 от чашата/ , като набъбне, слагам на огъня в купичка с вода, разбърквам на водна баня до разтопяване, смесвам с разреденото сладко, изсипвам върху чийзкейка във формата и това е. После в хладилника и се молиш по-бързо да се стегне. А на предишния, който правих, желирах компот от ананас.

Но не е задължителна да желираш, може направо да намажеш конфитюра или сладкото отгоре.

# 39
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
знам,че не е задължително,ама като е гарга-да е желирана Laughing Laughing Laughing
просто обичам желатин Crossing Armsблагодарско,labrex Hug

# 40
  • Мнения: 4 358
Да се отчета. В неделя спретнах един така наречен Чийзкейк. Казвам така наречен защото нищо не се получи. Нямах възможност да прочета тук и импровизирах.Моля кажете къде сбърках. Praynig Thinking
Накратко - за блат натрошени бисквити с 1 пакетче масло, малко канела за аромат.
За крема - 2 бр безсолна сметана, 1 заквасена сметана на Данон, пудла захар.Отгоре сладко от горски ягоди.Стоя в хладилника в тортена форма около 1 час. Като започнах да го режа се разпадна - иначе вкусно но на вид ужас и безумие.
Така като гледам явно без желатин не става а и трябва повече да стой в хладилника newsm78

# 41
  • Мнения: 22 867
Според мен, малко е стоял в хладилника. Аз напоследък правя вечер, а режа сутринта на другия ден. Иначе нямам търпение и все ми се иска да го опитам. Не пречи и един желатин да сложиш, но все едно, един час е много малко време за хладилника.

# 42
  • Мнения: 519
Енинката, а блата от бисквити не се пече, нали?
Много ми допада тази рецепта! Ще я пробвам!

Момичета, само да ви кажа нещо за заквасените сметани, ако още не сте се натъкнали на това - ако купувате кофички и я разбивате със захар за сладкиши - имайте пред вид, че само тази на Данон НЕ се разбива като хората, защото с мънички буквички и цифрички пише, че е 20% масленост, а не 30%

# 43
  • Мнения: 4 358
 Labrex bouquet - ще видим тази вечер как ще е.
Аз понеже не обичам желатин и затова така процедирах, но ще проверя като е стояр 24 часа в хладилника и ще кажа утре.

# 44
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
и аз го направих!Не че не стана,не че не се изяде,но имам чувството,че изварата трябваше да е с по-друг вкус!Беше безсолна ,но май се води"кашкавалена"(може и да бъркам!)
както и да е-формата отдавна е празна,измита и прибрана:)))

# 45
  • Мнения: 506
това ми  любимият десерт от времето ,когато за пръв път хапнах в Кентъки/обожавам го/,пробвахме няколко варианта ,но ето този ни допадна 100%

ЯГОДОВ ЧИЙЗКЕЙК/БОРОВИНКОВ
Продукти:
2 пакета бисквити  150 г масло  1 ч. л. канела  400 г обезсолена извара  100 г заквасена сметана  3 с. л. захар  7 с. л. мед  2 с. л. кисело мляко  100 мл сироп от компот от ягоди  1 пакетче желатин  150 г конфитюр от ягоди

1. Бисквитите се натрошават на трохи, към които се прибавят леко разтопеното масло и канелата. Разбъркват се до получаването на еднородна смес, която се притиска с пръсти към дъното и стените на тавичка.
2.Сметаната, изварата, захарта, медът и кисело мляко се смесват с миксер. Сместа се изсипва върху бисквитения блат. Сладкишът се оставя в хладилник, за да стегне.
3. Желатинът се накисва в студения плодов сироп за около 10 мин. Загрява се на водна баня. След като се разтвори, се смесва с конфитюра от ягоди.
4.Сместа се охлажда до стайна температура и се изсипва върху вече стегналия първи слой. Чийзкейкът се оставя в хладилник.

Бисквитите са от кръглите,сметаната и останалите неща се разбъркват перфектно в кухн.робот/иначе изварата остава на трохи/,с желетина действам много по небрежно-топля го в микровълновата Simple Smile,вместо компот слагам сладко с цели плодове ягоди или боровинки ,а желатина разбърквам с вода

  chef

# 46
  • Мнения: 22 867
Поредният ми чийз, направен по рецепта от руски форум.

500 гр извара
150 гр течна сметана
150 гр захар
настърганата кора и сока на 1 лимон
20 гр желатин
Малиново сладко / при мен от череши и вишни/

В блендер или в миксер се смесват изварата, сметаната,  захарта, кората и сока на лимона и се разбиват до еднородна консистенция.
Желатинът се разтваря в чаша с малко вода, после на водна баня и се налива в сместта. Хубаво се разбива. Във форма се изсипва половината смес, слага се сладкото и отгоре се изсипва другата половина от сместта – това е по рецептата. Аз изсипах цялата смес и отгоре сложих сладкото.
Получи се много приятен на вкус десерт, с  аромат на лим.кора. Прави се много лесно и бързо, пък и е доста икономичен. Пък и много обичам всичко, дето е малко и някакси чийз......... Embarassed


# 47
  • София
  • Мнения: 6 254
Labrex, а блат от бисквити като няма пак ли е така вкусно? Ох, как ме изкушавате с тези вариации на чийзкейк. Crazy

# 48
  • Мнения: 22 867
Labrex, а блат от бисквити като няма пак ли е така вкусно? Ох, как ме изкушавате с тези вариации на чийзкейк. Crazy

В оригиналната рецепта е без блат, а аз сложих бисквити Закуска, такива имах вкъщи и ги наръсих със сок от компот, просто не се виждат, защото не са направени като за чийзкейк - смляни, с масло и леко задигнати по формата. Но пак си е вкусно. И мен ме изкушават всякакви вариации на чийз, и, обикновено, като видя рецепта, я копвам и пробвам. И, срам не срам, всичките ми харесват.  Embarassed Много обичам тоя тип сладкиши - и в печен и в непечен вариант.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 254
Ох, и аз много обичам чийзкейк (но тези, които не се пекат), но нали съм уж на диета  Whistling (а имам мноооого да свалям). ooooh!

# 50
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Видяло се е , че и аз ще правя чийзкейк.За първи път ще ми е така че стискайте палци Simple Smile.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 692


Чийзкейк Ваня
Продукти:
За блата:
1 опак. овесени бисквити Ревю
1 опак. обикн. бисквити (малък пакет - 120-130 гр.)
1 пак. масло (125 гр.)
3-4 с.л. мед


Златни сте, момичета !!!!  bouquet И аз вчера направих моя първи, учудващо успешен опит в чийзкейка   chef Доста добре се получи, кремът го направих от 3 пак. крема сирене, 200 гр. извара (но можеше и повече), малко заквасена сметана (за да стане като крем и да се маже добре) и 1 л. мед. Следващият път ще променя малко пропорциите и ще увелича количеството на крема  Grinning.

Имам един въпрос: Блатът го направих по рецептата по-горе, но стана много ронлив, изобщо не се слепи и съответно не могат да се режат парчета. Натисках, натисках в тавата... newsm78    Едното ми обяснение е, че  трябва да "се меси" повече, другото е, че маслото му дойде малко.
Вие как го правите?   bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 6 254
другото е, че маслото му дойде малко.
Според мен е това. И на мен първият път много ми се ронеше и започнах да добавям малко повече масло. Може и медът да увеличиш, но според мен зависи от маслото.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 692
другото е, че маслото му дойде малко.
Според мен е това. И на мен първият път много ми се ронеше и започнах да добавям малко повече масло. Може и медът да увеличиш, но според мен зависи от маслото.
Благодаря  Hug , ще пробвам с повече масло  (или по-малко бисквити) - така като гледам, половината чийзкейк вече е изяден и подозирам, че много скоро ще правя пак   chef 

# 54
  • Мнения: 4 358
И при мен блата се ронеше. До рязане на парчета не се стигна. Ще сложа и аз повечко  масло следващия път  newsm78.

# 55
  • Мнения: 22 867
И при мен блата се ронеше. До рязане на парчета не се стигна. Ще сложа и аз повечко  масло следващия път  newsm78.


На мен най-добре ми се получи блата по рецептата на Танита:

2 ч.ч натрошени много на ситно сухи бисквити
1/2 ч.л. канела
1пак. (113 гр.) разтопено масло

Останалите варианти или ми се ронеха, или пък се втвърдяваха много и трудно се режеха след изваждането на чийзкейка от хладилника. Не, че това може да ми попречи на унищожаването на вкусотията................Това  е от моята практика.

# 56
  • Мнения: 519
Моят чийзкейк също стана много сполучлив - комбинирах няколко рецепти оттук, но главната причина да го направя бяха едни ужасни бисквити, които купих да си хапвам с кафето - Еверест с орехи... Обаче за чийзкейка станаха перфектни!
Благодаря за готините идеи

# 57
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
И аз се пробвах да го направя, но явно изварата беше много - 700 гр., кашкавалена, безсолна, ама се усеща отвратително. Иначе, усетих се навреме, та я пасирах със сметаната и сладкото и желатина...Щеше да остане на бучки.
И за блата се усетих, та си увеличих и маслото и меда - почти ги удвоих.

За следавщия път - по-малко извара, повече желатин и по-тънък слой крем

Задължително ще си направя отгоре заливка от желатин и сладко с парченца плод

а в блата може и да натроша на супер ситно орехи - мисля, че така ще се яде без да натръшква, както ми се получи сегашния...

всеки случай - благодаря за рецептата   bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 6 254
Ние току-що доядохме със сина ми последното парченце. Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 607
Правих чийзкейка за десерт за Нова година. Имам същото мнение като на galausa. Следващият път ще сложа по-малко извара, за да стане крема на тънък пласт.
При мен не се натроши блата, аз натроших бисквитите и ги смесвах с маслото и меда в кухненския робот.
Отгоре украсих с плод от ананас - стана много свежо.

Благодаря за рецептата!   bouquet

# 60
  • Мнения: 292
 newsm51 За всички които са харесали рецептичката!А относно въпросите-не се пече и можете да си правите всякакви подобрения.Единственото условие е да ви е вкусно! newsm47

# 61
  • Мнения: 3
Здравей.От три седмици и аз имам хлебопекарна на Мулинекс.Освен хляб ,правих и кейк.
Много добре се получи.Пробвай и ти.
Ще ти хареса.Моята хлебопекарна е от по големия вариант.С две перки.
И определено той е по-добрия.
Работя в Магазин за бяла техника и ги продавам.
По-голямо е търсенето на него.

# 62
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хмммм, досега не съм правила чийзкейк - все ме е страх, че няма да се получи.......  Sad

# 63
  • София
  • Мнения: 6 254
Ще се получи. Wink
А, ако те е страх, направи малка доза, на половината на рецептата да речем, или 1/3.

# 64
  • Мнения: 175
Момичета и аз мога да предложа една вкусна,лесна и евтина рецепта за чийзкейк.Правя го задължително един път в седмицата и всички си облизват пръстите! newsm03

За блата:
3 пакетчета обикновени бисквити
1 пакетче и половина краве масло
1 с.л.захар
За крема:
500 гр обезсолена извара(има я и в по-малките магазинчета)
500 гр заквасена сметана
За глазурата:
1 бурканче сладко(аз лично използвам най-често от ягоди)

Натрошаваме бисквитите и захарта възможно най-ситно.Разтапяме маслото в микроволновата за 1 минута.Слагаме бисквитеното брашно в съд и го заливаме обилно с маслото,така че да няма сухо местенце.Натискаме добре,за да оформим блат.След това разбиваме сметаната и изварата на хомогенна смес и намазваме блата,трябва да се получи втори блат от тази смес над бисквитите.Слагаме в камерата за около час,за да стегне и намазваме отново равномерно със сладкото.

Това е.Надявам се да го пробвате Simple Smile
А при специални поводи може да заместите изварата със сирене Маскарпоне или крема сирене newsm10

Надявам се да ви хареса и ще чакам да пишете отзиви.Добър апетит на всички! smile3525 newsm51

  bouquet страхотна рецепта, лесна и вкусна, тъкмо за мен  Grinning. Първия път го направих в тесен и по-дълбок съд, та бисквитите бяха напоени само на последните 2 лъжици  Grinning (трудно ги разделихме по братски  #2gunfire), ама тоя път я направих "нашироко" и е попила преди голямото нападение  Mr. Green

# 65
  • Мнения: 28
Момичета, много искам да пробвам от вашите рецепти , изглеждат много апетитно , но нямам откопчаваща се тортена форма. Дайте някъква идея.

# 66
  • Мнения: 175
Момичета, много искам да пробвам от вашите рецепти , изглеждат много апетитно , но нямам откопчаваща се тортена форма. Дайте някъква идея.

Първия път го правих в тенджера и преди да измисля как да го извадя беше изгребан с лъжицата   Grinning. Сега го правих в една малка тава, но я застлах с хартия за печене, намазана с масло. Така нарязаните парчета лесно се отделят с лопатка и имат "приличен" вид Simple Smile при сервиране.
Може и в купички да го направиш, особено ако са прозрачни, пак ще има вид Simple Smile.
Иначе може да си поиграеш да си направиш картонен цилиндър, залепен с тиксо и поставен върху равна чиния или тава. Като се стегне чиизкейка внимателно отделяш с ножа и хвърляш картона Simple Smile. Това е изпитан от мен метод при сметаново парфе Simple Smile. Хартията за печене може би също ще стане, само не знам дали няма да се деформира.

Общи условия

Активация на акаунт